PiS chce zmienić termin wyborów samorządowych. Sellin przyznaje: Jest taka propozycja

Zaplanowane na 11 listopada 2018 roku wybory samorządowe prawdopodobnie nie odbędą się w tym terminie. Ja wynika z ustaleń "Rzeczpospolitej", bardziej prawdopodobna data to 4 lub 18 listopada.

O zmianie daty rozmawiano na spotkaniu posłów PiS z Jarosławem Kaczyńskim, które odbyło się w tym tygodniu. "Prezes PiS miał zapowiedzieć, że wybory, które teraz przypadają 11 listopada 2018 roku, odbędą się z niewielką korektą daty, tydzień wcześniej lub później" - czytamy na stronach "Rzeczpospolitej". Jeden z uczestników spotkania powiedział dziennikowi, że prezes Kaczyński uznał, że "100-lecie niepodległości nie może dzielić Polaków".

Zmiana daty wyborów oznacza konieczność nowelizacji kodeksu wyborczego, bo jak przypomina "Rz", zgodnie z obecnym stanem prawnym wybory muszą zostać zorganizowane 11 listopada.

Jest taka propozycja  trzeba ją poważnie rozważyć - powiedział Jarosław Sellin w radiowej Trójce odpowiadając na pytanie, czy w PiS zapadła już decyzję w tej sprawie. Wiceminister kultury i pełnomocnik rządu do spraw obchodów stulecia odzyskania niepodległości dodał, że w tym dniu nie powinno się też odbyć referendum konsultacyjne w sprawie konstytucji. Sellin argumentował, że w nadzwyczajnym dniu, jakim jest stulecie odzyskania przez Polskę niepodległości, "warto rozważyć, żeby emocje polityczne z tego dnia nieco przesunąć".

Rozmówca Trójki przyznał, że PiS prowadzi debatę nad zmianą daty. Poinformował też, że jeszcze w tym roku odbędzie się dyskusja nad ordynacją wyborczą.

Więcej o:
Komentarze (61)
PiS chce zmienić termin wyborów samorządowych. Sellin przyznaje: Jest taka propozycja
Zaloguj się
 • apolis

  Oceniono 22 razy 20

  Prezes Kaczyński uznał, że "100-lecie niepodległości nie może dzielić Polaków".
  Zwolennik zgody narodowej się odezwał, pisia jego mać...

 • do_mappiego

  Oceniono 16 razy 10

  Od razu wpiszą, że jeżeli PiS nie wygrał wyborów, należy je powtórzyć.

 • konsulhonorowypernambuco

  Oceniono 12 razy 10

  I przy okazji zmiany daty "lepszy sort" wprowadzi chyłkiem inne zmiany. Lepsze.

 • puuchatek

  Oceniono 18 razy 10

  Tu akurat mają rację - wybory 11 listopada to by była farsa - dmuchanie "patriotycznego balonika" w celu napędzenia wyborców Jedynie Słusznej Partii osiągnęłoby pozom absurdu.

  Wybory zdecydowanie powinny się odbyć na tydzień PRZED 11 listopada - bo jak będą tydzień po, to 11 listopada będzie po prostu elementem kampanii wyborczej i niczym więcej.

 • m.c.hrabia

  Oceniono 11 razy 9

  nowelizacja kodeksu wyborczego :)
  ciekawe co knują przy okazji .

 • Piotr

  Oceniono 7 razy 7

  A od kiedy to prezes partii ustala termin wyborów?

 • pajak_tez_krzyzak

  Oceniono 9 razy 7

  Prezes uznal, że rocznica odzyskania niepodległości nie może dzielić Polaków.Jasne, taki "przywilej" ma tylko on i jego pisie towarzystwo.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX