Teściowa szefa Amber Gold nie chciała odpowiadać na pytania komisji. Mikrofon wyłapał więcej

Przesłuchanie teściowej Marcina P. przed komisją Amber Gold nie należało do łatwych. Kobieta odmawiała odpowiedzi na pytania, zasłaniając się, a to niepamięcią, a to potrzebą chronienia bliskich osób.

Danuta Jacuk-Plichta co prawda zgodziła się zeznawać przed Sejmową Komisją Śledczą do spraw Amber Gold, nie była jednak zbyt rozmowna. Nie chciała nawet stwierdzić, czy była pracowniczką Amber Gold. Kamery zarejestrowały też inną wymianę zdań:

Członek komisji: Czy świadek pobrała z tytułu stosunku pracy 576 tysięcy...

Danuta Jacuk-Plichta: Nie odpowiem na to pytanie.

Członek komisji: Czy pani uzyskała złoto z Amber Gold?

Danuta Jacuk-Plichta: Nie odpowiem na to pytanie. 

"Wiadomości" TVP mają nagranie, na którym słychać, jak kobieta szepcze: "ja pier...", "co ten człowiek nawyprawiał", "Matko Boska" i "co tam się działo?". Widać, że jest zdenerwowana, kręci głową, zakrywa oczy.

Czytaj więcej o komisji śledczej: Trudne przesłuchanie teściowej szefa Amber Gold. "Pani wie, że to można zweryfikować w internecie?" >>>

Bynajmniej, w każdym bądź razie i spolegliwy. Prawie każdy popełnia te błędy językowe. Ty też? [QUIZ]
1/14Które zdanie jest poprawne?
Zobacz także
Komentarze (178)
Amber Gold. Teściowa Marcina P. przed komisją śledczą
Zaloguj się
 • justas32

  Oceniono 74 razy 34

  Skąd tylu prawicowych chamów na tym portalu ? Piszcie prymitywy na stronie Radia Maryja ...

 • ryslew2061

  Oceniono 43 razy 31

  "Przesłuchanie" tej kobity to marna komedia, ale przy okazji - czy nie jest kompromitujące, że przewodnicząca komisji, wysoko kształcona prawniczka, z inteligenckiej krakowskiej rodziny posługuje się publicznie fatalną polszczyzną? "Proszę panią" zamiast "proszę pani", "żeście, żeśmy" , które owszem bywa poprawne, ale w określonym kontekście składniowym, akurat nie takim, w jakim stosuje go p. Wassermann. To tylko tyle, co wychwyciłem słuchając przypadkiem drobnego fragmentu "przesłuchania".

 • kreesdebarg

  Oceniono 35 razy 21

  czy pani córka to pani córka.....nie odpowiem dla dobra mojej rodziny

 • marych

  Oceniono 32 razy 20

  kiedy wySkokowe przesłuchanie teściowej pana senatora?

 • matylda1001

  Oceniono 13 razy 13

  Przecież to prosta kobieta, której obrońcy nawet kłamać nie kazali bo pewnie by nie potrafiła. Raczej nie zdawała sobie sprawy z tego, że córka i zięć zrobili z niej pralnię pieniędzy. Ona i teraz jeszcze nie bardzo zdaje sobie sprawę z tego w jakim bagnie się topi.

 • Tomasz Zakrzewski

  Oceniono 24 razy 12

  Ta kobieta została najwyraźniej wykorzystana przez zięciunia. Czy jej przesłuchanie musi naprawdę odbywać się przed kamerami?

 • jare_jare

  Oceniono 11 razy 11

  No cóż, biorąc pod uwagę niektóre odpowiedzi tej kobiety, powinna zostać wezwana, ale tym razem jako podejrzana choćby o pranie brudnych pieniędzy (unik o jej pensji, i tak dalej). Podsłuchane wycinki nie mają tu nic do rzeczy, jednak jak już wyciekły do opinii publicznej - co nie powinno mieć miejsca - to wzmacniają przekonanie o tym, że inaczej śruby dokręcić się nie da.

  Jeśli ruszy cały aparat państwowy - ze skarbówką na czele - to prawie mi jej żal.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje