Mało kto rozumie bojkot prezydenta przez PO. "Wytłumaczcie to wyborcom, póki ich jeszcze macie"

Sławomir Neumann, Grzegorz Schetyna i Borys Budka

Sławomir Neumann, Grzegorz Schetyna i Borys Budka (Fot. Sławomir Kamiński / Agencja Gazeta)

"Tydzień temu do prezydenta poszli, teraz bojkotują" - decyzja PO o niepójściu na konsultacje ws. ustawy o KRS i zmian w konstytucji jest krytykowana przez komentatorów. Dziennikarze wytykają partii niekonsekwencję.

- Dziękuję przedstawicielom Prawa i Sprawiedliwości, Kukiz'15, Nowoczesnej i PSL-u - mówił na drugim dziś wystąpieniu prezydent Andrzej Duda. Zaraz po tym skrytykował - nie wymieniając jej nazwy - Platformę Obywatelską. PO jako jedyny klub odmówiła udziału w konsultacjach dot. propozycji zmian w konstytucji.

Bez PO i Nowoczesnej Sejm nie jest w stanie wprowadzić zmian w konstytucji. Dlatego pomysł upadł, a prezydent zaproponował inne rozwiązanie w kwestii wyboru członków KRS.

Tymczasem PO zbiera ostrą krytykę za zbojkotowanie spotkania u prezydenta. Partia tłumaczyła, że nie chce rozmawiać o zmianach w konstytucji z prezydentem, któremu zarzuca łamanie konstytucji. "Co tu konsultować. Jest wojna w PiS, wiec niech rozmawiają między sobą" - napisał poseł Arkadiusz Myrcha.

"PO wyłącza się z polityki"

Jednak argumenty PO nie przekonały wielu komentatorów. Dziennikarze krytykowali na Twitterze partię i przypominali m.in., że partia nie ma własnego projektu zmian w sądownictwie, a jeszcze nie dawno deklarowała współpracę z Andrzejem Dudą.

"PO wyłącza się z polityki. Tydzień temu do prezydenta poszli, teraz bojkotują. Weźcie to wytłumaczcie wyborcom, póki ich jeszcze macie" - napisał Wojciech Szacki z "Polityki Insight". Wyjaśnił, że "w interesie PO leży wbicie klina między prezydenta a PiS. Bojkot Andrzeja Dudy tego nie ułatwia".

"PO popełnia błąd nie uczestnicząc w konsultacjach. Pójść do Prezydenta, oponować, bronić Konstytucji, a potem zaraportować.Totalna kapitulacja?" - skomentowała Hanna Lis. "PO krytykuje propozycje Prezydenta, nie przedstawia swoich i nie idzie na konsultacje do Andrzeja Dudy. Dobrze zrozumiałem?" - pisał z kolei Jan Kunert z Polsat News.

Poza partią znalazło się niewiele osób, które rozumiały i pozytywnie oceniały decyzję PO. "PO dobrze robi, nie biorąc udziału w tych rozmowach. Nie nie ten tryb, nie to tempo, brak szacunku dla opozycji i Konstytucji" - napisała dziennikarka Eliza Michalik. 

ZUS już dawno zbankrutował. Mamy trzy warianty, jak się zabezpieczyć na starość [MAKE POLAND GREAT AGAIN odc. 4]

Rozpoznasz stare programy TVP po ich opisach? [QUIZ]
1/11To był program przyrodniczy, prowadzony przez dyrektora wrocławskiego zoo i jego żonę. Jaki był jego tytuł?
Zobacz także
Komentarze (429)
Mało kto rozumie bojkot prezydenta przez PO. "Totalna kapitulacja", "wyłączają się z polityki"
Zaloguj się
 • def11

  Oceniono 121 razy 85

  i dobrze, że nie poszli firmować tej szopki ( tydzień temu byli i poza kurtuazyjnym spotkaniem przed kamerami, nie było żadnych konsultacji ..), Kaczyński z Dudą próbują oczywiście rozgrywać opozycje, a prezydent Duda jest tak wiarygodny jako gwarant przestrzegania konstytucji jak Tadek Toruński żyjący w ubóstwie ..
  o 12.00 pomysł prezydenta by zmienić konstytucję, 4 godziny później półgodzinne "konsultacje" na ten temat ?! to jest poważne i wiarygodne ?!
  Duda to PiS, a PiS to Kaczyński, Kaczyński to demolka demokratycznego państwa prawa.,
  takie są fakty i żaden teatrzyk w pałacu tego nie zmieni

 • kacykmoralny

  Oceniono 105 razy 81

  Jakie konsultacje? Zmiany w konstytucji ma się konsultować kilka godzin po przedstawieniu projektu ustawy tak aby nazajutrz projekt ten trafił pod obrady? Przecież to farsa nie konsultacje.

 • jonkasta

  Oceniono 91 razy 67

  z kim tu rozmawiac, Duda co rusz łamie konstytucje, i jest w delikcie konstytucyjnym, czy dziennikarze, media, politycy o tym zapomnieli, jeszcze niedawno przyjal slubowanie sedziego na miejsce dublera, z kim tu rozmawiac

 • tyfus.wolski

  Oceniono 83 razy 63

  Sprawa jest prosta - PAD to Adrian i nic tego nie zmieni.
  Reszta to teatrzyk na Ciemnego Luda - głupi da się nabrać .. Mądry - nie

 • zsm-5

  Oceniono 74 razy 54

  Na spotkania z menelami łamiącymi Konstytucję nie chodzę. Póki co towarzystwo do rozmów wybieram sam.

 • ar.co

  Oceniono 71 razy 53

  A może konkretnie - co PO straciła przez to, że nie przyszła do pałacu na wezwania Adriana? Adrian i tak podkulił ogon, a PO nie musiała nawet się ruszać i bawić w rozmowy z byle kim.

 • konigin

  Oceniono 65 razy 51

  Ja to bardzo latwo zdumionym "bojkotem" wytlumacze. Drogie kmioty nie negocjuje sie z kims kto chce zmieniac najwazniejszy akt prawny tylko po to, zeby jego ustawa tam pasowala. Doktor prawa z palacu, jego mac.

 • ochujek

  Oceniono 69 razy 51

  PiS łamał Konstytucję. Rozumiem polityków z PO. Nie rozmawia się z przestępcami.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje