PiS na czele, a lewica... mocniejsza od Kukiz'15 i Nowoczesnej. Nowy sondaż partyjny

SŁAWOMIR KAMIŃSKI

W obecnym Sejmie nie ma żadnej partii lewicowej. Jednak gdyby wybory odbyły się teraz, to - wg sondażu dla se.pl oraz Nowej TV - do parlamentu dostałyby się aż dwie partie. Razem miałyby większe poparcie niż Nowoczesna i Kukiz'15.

Prawo i Sprawiedliwość zdecydowanie prowadzi w nowym sondażu Instytutu Badań Pollster dla se.pl oraz Nowej TV. Partia rządząca utrzymuje wysokie poparcie - oddanie głosu na nią deklaruje aż 36 proc. badanych. Platforma Obywatelska mogłaby liczyć na 23 proc. głosów. 

Dwa kolejne ugrupowania opozycyjne - Kukiz'15 i Nowoczesna - zdobyłyby odpowiednio 11 i 10 proc. głosów. 

Zaskakujące są dwie kolejne pozycje w badaniu. Po sześć proc. respondentów oddałoby swój głos na partię Razem i SLD. To jeden z lepszych wyników lewicy od dawna. Gdyby obie lewicowe partie współpracowały, byłyby w sumie trzecią siłą opozycyjną. W Sejmie znalazłby się jeszcze PSL (5 proc. głosów), zaś poza nim - partia Wolność, na którą chce głosować 3 proc. badanych

Badanie przeprowadzono w dniach 20–21.09 2017 roku na grupie 1078 osób uprawnionych do głosowania.

Zobacz także
 • W Polsce powstał największy dzwon na świecie Największy dzwon na świecie powstał w Krakowie. Waży 55 ton
 • Bankiet w Pjongjangu z udziałem północnokoreańskiego lidera Kim Dzong Una, jego żony Ri Sol Ju i prezydenta Korei Południowej Moon Jae-ina Prezydent Korei Południowej z wizytą u Kim Dzong Una. Padły deklaracje, ale Kim stawia warunki
 • Spotkanie Andrzeja Dudy z Donaldem Trumpem Spotkanie Andrzeja Dudy z Donaldem Trumpem w obiektywie fotoreporterów
Komentarze (501)
Nowy sondaż partyjny. PiS na czele, a lewica... mocniejsza od Kukiz'15 i Nowoczesnej
Zaloguj się
 • dyskootantka

  Oceniono 99 razy 65

  Ciekawy ten suweren, któremu żal było jakichś tam ośmiorniczek na swój koszt, a zachwyca się wielokrotnie większymi kosztami ochrony drabinkowego wodza, blokowaniem stolicy przez policję na dwa dni co miesiąc. Komuna jednak głęboko się w nas zakorzeniła.

 • jobrave

  Oceniono 61 razy 45

  Zobaczymy, co pokażą następne sondaże, jeśli się potwierdzi, że lewicy zwyżkuje, że trend jest stały, to bez wątpienia jest to powód do optymizmu, to znaczy, że elektorat lewicowy przestał się obrażać, że przejrzał na oczy, natomiast Pi Sdzielcom, którzy się spuszczają na widok pisowskiego słupka przypomnę,że ani PO, na SLD nie dawali wcześniej pińćset na ryja, ba nic nie dawali, a mimo to, gdy rządzili, cieszyli się 55. procentowym poparciem, a SLD ponad 45. proc., czyli takim, jakiego :PiS NIGDY mieć nie będzie!
  Lewica jest Polsce potrzebna, jak rybie woda, w przeciwnym razie ten kraj stoczy się w szambo, natomiast PiS jest Polsce potrzebny, jak rybie rower.

 • obatelwolski

  Oceniono 42 razy 32

  Lepsza nowoczesna lewica niż pisdnięta V kolumna kukiza.Gro z tej kukizowej sekty myśli jak się przypodobać konusowi,by ten wciągnął ich na listę w następnych wyborach.

 • realistas

  Oceniono 53 razy 25

  SLD to nie lewica. To liberałowie czystej wody. Tacy konserwatywni liberałowie. Prawdziwa lewica to razem

 • owca888

  Oceniono 44 razy 24

  Tak to jest, jak się przegnie w którąś stronę. Gnom dostanie w mordę tym wahadlłem. Oby mocno i definitywnie.
  Żadnej partii z opozycji nie darujemy, my, wyborcy rzygający pisem, jeśli pójdzie osobno do wyborów. Żadnej, Zandberg, do cholery.

 • rymanx

  Oceniono 26 razy 18

  Sondaże nie mają absolutnie znaczenia wobec planowanej zmiany ordynacji wyborczej przez PIS - projekty zmiany ustaw już gotowe czekają na znak prezesa,Jak się zachowa PKW już przetestowaliśmy na przykładzie afery billboardowej.Ostatnie demokratyczne wybory już były i się nie powtórzą.PIS jak każda bolszewia raz zdobytej władzy nie odda już nigdy.A więc albo teraz zrobi się z nimi porządek przywracając praworządność albo po przejęciu sądownictwa- już nigdy.Witamy w dyktaturze na Wisłą.

 • amenominakanushi-pan-poczatku

  Oceniono 27 razy 17

  Niedawno PiS miał 44%, a teraz tylko 36%. Czyżby te brakujące 6% to byli wydymani przez alternatywnie prawych i sprawiedliwych celnicy i nauczyciele?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje