Premier Szydło: Nie lekceważę głosów tych, którzy oczekują prawa do nieszczepienia dzieci

Beata Szydło

Beata Szydło (Fot. Sławomir Kamiński / Agencja Gazeta)

- Szczepiłam moje dzieci, na szczęście nie mam złych doświadczeń, ale znam też historie, kiedy dziecko po zaszczepieniu się rozchorowało. To jest trudny wybór - mówiła w wieczornej audycji w Radiu Maryja premier Beata Szydło.

Premier Beata Szydło i szefowa KPRM Beata Kempa uczestniczyły w audycji "Rozmowy niedokończone" w Radiu Maryja. Jeden ze słuchaczy dzwoniących do studia zapytał szefową rządu o stanowisko wobec szczepień dzieci i podzielił się swoimi wątpliwościami.

- Ten temat wywołuje emocje, co jest rzeczą naturalną, bo każdy rodzic chce jak najlepiej dla swojego dziecka. Są rodzice, którzy mają przeświadczenie, że szczepionka może ich dziecku zaszkodzić, ale są tacy, którzy są przekonani, że szczepienie uchroni przed chorobą. Nie umiem tego ocenić pod względem merytorycznym, bo nie jestem lekarzem - mówiła Beata Szydło.

- Jestem matką, moi synowie są dorośli, szczepiłam moje dzieci, na szczęście nie mam złych doświadczeń, ale znam też historie, kiedy dziecko po zaszczepieniu się rozchorowało. To jest trudny wybór. Niemniej jednak moja opinia jest taka, że szczepienia są potrzebne - podkreśliła.

"Chcemy pogodzić dwa stanowiska"

Jak dodała premier, "nie lekceważy głosów tych, którzy oczekują prawa do nieszczepienia dzieci". - W Kancelarii Premiera odbyło się spotkanie z przedstawicielami rodziców, którzy podnoszą ten problem. Będziemy się zastanawiać, w jaki sposób pogodzić te dwa stanowiska, co nie będzie łatwe - stwierdziła.

Według szefowej KPRM Beaty Kempy, do kancelarii napływa korespondencja rodziców będących przeciwnikami szczepień. - Powinna odbyć się dyskusja na poziomie naukowym i seminaryjnym, bardzo trudno jednoznacznie przesądzić czy odstąpić od zasady, która obowiązuje w naszym kraju, bez pogłębionej analizy w tym zakresie - powiedziała Kempa.

Słowa Beaty Szydło o "pogodzeniu dwóch stanowisk" były komentowane m.in. na Twitterze. Niektórzy obracali je wręcz w żart.

Czy szczepionki wywołują autyzm? [NaZdrowie]

Sprawdź, na jakim poziomie jest twoja wiedza - gimnazjum czy studiów? [QUIZ]
1/13Co zasłania Słońce, gdy z domu oglądasz zaćmienie Słońca?
Zobacz także
 • Głosowanie podczas wyborów samorządowych 2018 Incydent wyborczy. Przypadki łamania prawa podczas wyborów - głos za flaszkę i niszczenie kart
 • Kandydat na prezydenta Poznania Tadeusz Zysk podczas wieczoru wyborczego Miał być "Zysk dla Poznania", ale starczyło na 20 proc. Kandydat PiS przegrał z Jaśkowiakiem
 • Poznań. Niekontrolowany wystrzał pistoletu w gabinecie lekarskim. Kula przeleciała obok pacjentów Poznań. Lekarzowi w gabinecie lekarskim wystrzeliła broń. Kula przeleciała obok pacjentów
Komentarze (441)
Premier Szydło: Nie lekceważę głosów tych, którzy oczekują prawa do nieszczepienia dzieci
Zaloguj się
 • mgrzemow

  Oceniono 79 razy 71

  Nie ma takiej głupoty czy zabobonu na której PiS nie próbowałby robić polityki. Dno, 10 metrów mułu, drugie dno, a pod nim bezdenna otchłań cynizmu...

 • fctheduck

  Oceniono 60 razy 54

  Co ta kretynka pieprzy? Jaki 'trudny wybór'? I co to za pomysł, żeby pogodzić naukę z tępym ciemnogrodem i zabobonami bandy niedouczonych ćwoków? Może niech porozmawia z jakimś lekarzem, może niekoniecznie z zadupia, z którego pochodzi, ale pewnie i tam pukają się w czoło jak słyszą ten bełkot.

 • jxl82

  Oceniono 58 razy 48

  Może niedługo Jaśnie panienka Szydło wprowadzi pilotażowy projekt zaczerpnięty z "Antka" – Bolesława Prusa i zacznie leczyć metodą "wsadzić w piec na trzy zdrowaśki."?

 • barbarella.net

  Oceniono 51 razy 45

  Jutro wróżki, bioenergoterapeuci, szamani, czarodzieje...
  I może jeszcze jakieś dotacje dla homeopatów? Przemysł cukrowniczy i wodociągi też by na tym skorzystały.

  I jak tu się dziwić, że 23 stulecia po tym, gdy Erastotenes obliczył średnicę Ziemi, słychać głosy jakichś płaskoziemców?

  Ale jak donoszą naukowcy, od 11 tysięcy lat nasze mózgi systematycznie się zmniejszają. Jak widać, u niektórych szybciej, niż wynosi średnia.

 • dziadekjam

  Oceniono 51 razy 39

  "Według szefowej KPRM Beaty Kempy, do kancelarii napływa korespondencja rodziców będących przeciwnikami szczepień. - Powinna odbyć się dyskusja na poziomie naukowym i seminaryjnym,"
  =====================================================================
  Czy w tym "poziomie seminaryjnym" chodzi o seminarium duchowne? :-)

 • m_j_1977_byd

  Oceniono 45 razy 37

  Jeśli ciemny, zacofany naród wybiera w głosowaniu takie indywidua jak Jarosław, Beata czy Andrzej, to nie ma się co dziwić, że mieliśmy tak tragiczną historię.

 • def11

  Oceniono 45 razy 37

  Bicie żony jest zakazane, ale nie lekceważymy tych, którzy lubią sobie walnąć w kuchni gdy zupa za słona ..Postarajmy się pogodzić te stanowiska"

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje