Doradza Dudzie ws. reformy sądów, znalazł się na celowniku prokuratury. "To atak na prezydenta"

Dziennikarze Radia RMF FM ustalili, że na celowniku prokuratury znalazł się prof. Michał Królikowski. Królikowski doradza prezydentowi Andrzejowi Dudzie ws. ustaw, które mają zreformować sądownictwo. Mecenas traktuje tę sytuację jako atak na prezydenta.

Według informacji RMF, prokuratura w Białymstoku bada powiązania finansowe prof. Królikowskiego ze spółką paliwową, która figuruje w śledztwie dot. wyłudzeń VAT-u. 

"Działania (prokuratury) rozpoczęły się, gdy w mediach pojawiała się informacja, że to mecenas Królikowski pracuje dla prezydenta przy przygotowywaniu ustaw reformujących sądownictwo" - podało radio.

Michał Królikowski: To atak na prezydenta

Właśnie przed chwilą dowiedziałem się z mediów o tym, że prokuratura prowadząca sprawę jednego z moich klientów, pod nadzorem Prokuratury Krajowej, po podjęciu przeze mnie współpracy z prezydentem podjęła działania, które miałyby mnie zdyskredytować, a nawet prowadzić do postawienia zarzutów o pranie brudnych pieniędzy

- komentował na gorąco Królikowski, w rozmowie z branżowym portalem 300polityka.pl.

- Dziennikarze posiadają ponoć kopie z akt postępowania przygotowawczego, co samo w sobie, jeśli jest prawdą, jest skutkiem naruszenia tajemnicy śledztwa. A ze względu na zreferowaną mi treść tych dokumentów, musiały one powstać pod koniec zeszłego tygodnia, bowiem odnoszą się do zdarzeń procesowych ze środy - mówił. I dodał:

Nie mogę potraktować tego inaczej jak zamach na moją wiarygodność, a tak naprawdę atak na prezydenta przez środowisko, które optowało za rozwiązaniami ustaw reformujących sądy, ostatecznie zawetowanych przez prezydenta. 

Cała rozmowa na portalu 300polityka.pl.

Weto Andrzeja Dudy do ustaw PiS

Przypomnijmy: w lipcu prezydent Andrzej Duda zawetował dwie pisowskie ustawy o Sądzie Najwyższym i Krajowej Radzie Sądownictwa. Wcześniej na ulicach polskich miast odbywały się wielotysięczne protesty w obronie sądów. Duda podpisał trzecią z kontrowersyjnych ustaw: tę o ustroju sądów powszechnych. Czytaj więcej na temat weta i ustaw >>>

Jarosław Kaczyński, komentując weta, nazwał je "poważnym błędem". PiS powtarza, że chce zmian w sądach, zaś Polska Fundacja Narodowa wystartowała z kampanią w sprawie reformy. Akcja wymierzona jest też w sędziów. Fundacja finansowana jest z pieniędzy spółek skarbu państwa.

Zobacz też: Dziwne billboardy "promują" Polskę w... Polsce. 9 minut grillowania polskiej Fundacji Narodowej [MAKE POLAND GREAT AGAIN]

Więcej o:
Komentarze (101)
Michał Królikowski na celowniku prokuratury. To doradca Dudy
Zaloguj się
 • ketjow1978

  Oceniono 39 razy 37

  Antoni tropi generała, człowieka Dudy z BBNu, pan Zbyszek szczuje prokuraturę na prawnika Dudy, kumpel Łukaszenki atakuje ministra Łapińskiego, gdy ten śmie powiedzieć prawdę. Suweren widzi?

 • opth

  Oceniono 36 razy 32

  Czy Wy, 44% grupo osób deklarujących poparcie dla tej partii, naprawdę nie dostrzegacie tych stalinowskich metod?

 • wolak007

  Oceniono 31 razy 31

  Już sam nie wiem czy PIS to bolszewicy faszyzujący czy faszyści z bolszewickimi metodami?

 • zemstaza158cm

  Oceniono 27 razy 25

  To już czysty bolszewizm. PiS zdjął maskę i wziął batog w rękę.

 • marymania

  Oceniono 20 razy 20

  Cosa Nostra to przy PiSdecji przedszkolaki i to raczej Maluchy niż Starszaki. LOL

 • ziaburek

  Oceniono 20 razy 20

  Teraz płacz i zgrzytanie zębów - a trzeba było tego najnowszego nominata pisu na sędziego TK przepędzić z Pałacu i zacząć wykonywać wyroki Trybunału. Takie to trudne Adrianie?

 • czarna_zoska

  Oceniono 18 razy 18

  Mafia rzadzi. Ale ta mafia wyjatkowych bydlakow.

 • calmy

  Oceniono 20 razy 18

  Przecież to są normalne, mafijne metody z użyciem instytucji powołanych jako niezależne od partii politycznych. To się nazywa vendetta i jest świetnie znanym sposobem załatwiania porachunków w świecie zorganizowanej przestępczości.
  Drodzy rodacy, wybraliście zorganizowaną grupę przestępczą do rządzenia krajem.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX