Beata Szydło w "Rozmowach Niedokończonych". Rydzyk: Wiele od pani zależy. Szydło w śmiech

Beata Szydło była najpierw gościem TV Trwam, a późnym wieczorem - wraz z Beatą Kempą - pojawiły się w Radiu Maryja. Rozmowę prowadził sam założyciel radia, ojciec Tadeusz Rydzyk. Było o wstawaniu z kolan, aborcji, a nawet szczepionkach.

- Da się tą dobrą zmianę przeprowadzić czy nie? Nie wiem, czy to jest sterowane, ale to szkodzenie... brak rozmów merytorycznych, miłości ojczyzny... Gdy patrzę na to... wygląda jakby piąta kolumna. To nie jest zorganizowane, a jednak zorganizowane - zagaił Rydzyk. Mówił też o "ciągłym ataku" na rząd PiS w mediach i "działaniach z zewnątrz".

- Myślę, że to się dzieje, to jest zdenerwowanie za to, że zaczęliśmy powstawać z kolan - stwierdził duchowny. Zanim dał dojść gościom do głosu, Rydzyk perorował o "niszczeniu rodziny, wiary, kultury". - Czy my damy radę? Proszę się nigdy nie łamać. Od pani bardzo dużo zależy - powiedział. Wtedy w tle słychać było śmiech Szydło. 

Rydzyk: w internecie zatrudniona jest armia

Rydzyk mówił, że po wecie prezydenta Dudy wielu słuchaczy dzwoniło i pytało, co się stało. Apelował o zjednoczenie w obozie rządzącym. W końcu Szydło udało się dojść do głosu.

- Naszym problemem jest to, że daliśmy się podzielić. Ci, którzy chcą, żeby Polskę złamać, stosują takie metody, by to była wściekłość i podział taki, ogromny - powiedziała premier Szydło.

- Media są bardzo silne. W internecie zatrudniona jest armia, żeby ten hejt, żeby była dezinformacja - Rydzyk szybko przeszedł do kolejnego tematu.

- Jesteśmy przygotowani do przeprowadzenia reformy medialnej - wtrąciła Szydło.

- Ale to trzeba szybko, bo już dwa lata! Mamy media niepolskie. Oni zmieniają naszą mentalność - załamywał ręce Rydzyk i ubolewał nad falą hejtu na Jarosława Kaczyńskiego, Antoniego Macierewicza, Zbigniewa Ziobrę oraz Jana Szyszkę. 

Sprawa aborcji? "To walka dobra ze złem"

- A jak ze sprawą życia? Są zbierane podpisy, żeby nie dopuszczać do zabijania dzieci, do eugeniki. Unia Europejska będzie szalała - ojciec Rydzyk narzucił szybkie tempo.

- To jest walka dobra ze złem - odezwała się Beata Kempa. Konkretów jednak, dotyczących zaostrzenia przepisów aborcyjnych, nie podała, podobnie jak Szydło. Zamiast tego przeszła do zapewnień, że Polska ma być nie tylko dla elit, tylko dla wszystkich Polaków.

"Dwie Beaty się modlą"

- Jak panie dajecie radę? Przecież to jest straszna praca - martwił się Rydzyk. - Czy kobiety są takie silne? - dodał.

- Dajemy radę - roześmiała się Szydło.

Rydzyk: A wy modlicie się? 

Szydło: My, siedzące przy tym stole, modlimy się. Dwie Beaty się modlą. To wsparcie na pewno dodaje nam sił.

Premier uzupełniła, że sił dodaje jej też wsparcie ludzi. 

Antyszczepionkowiec apelował do Beaty Szydło

Rozmowy w TV Trwam i Radiu Maryja były bardzo długie. Szydło zapewniała też między innymi: "my jesteśmy ogromnymi entuzjastami Unii Europejskiej, wiemy, jaką wartością jest bycie w zjednoczonej Europie". 

Ze swoimi pytaniami dzwonili też słuchacze. Pani, przedstawiająca się jako ginekolog, na antenie TV Trwam prosiła o zaostrzenie przepisów aborcyjnych. Omijanie tematu aborcji przez PiS skrytykował słuchacz, który dodzwonił się do Radia Maryja mówił, że PiS w tej walce "stoi po stronie zła". 

Z kolei inny mężczyzna pytał, czemu minister rządu PiS popiera obowiązkowe szczepienia. - Moim zdaniem szczepienia są potrzebne. Nie lekceważymy jednak tych, którzy domagają się prawa do nieszczepienia swoich dzieci. Odbyło się spotkanie KPRM. Będziemy się starać pogodzić te dwa stanowiska - odpowiedziała Szydło.

Inna słuchaczka stwierdziła, że ludzie dzielą się według tego, czy oglądają TVP, TVP Info czy też TVN, Polsat czy "Ucho prezesa", zaś ludzie, którzy nie mają czasu śledzić "Wiadomości", nasiąkają propagandą.

ZOBACZ TEŻ: Duda mówi, dlaczego trzeba zmienić konstytucję

Więcej o:
Komentarze (232)
Beata Szydło gościem w Telewizji Trwam i Radiu Maryja
Zaloguj się
 • horatio_valor

  Oceniono 78 razy 70

  No to wydało się. Jestem zatrudnioną armią do hejtu, jestem niepolski, nienawidzę prawdy, mam zmienioną świadomość, jestem nasiąknięty propagandą i nie chcę, żeby Polska była dla zwykłych Polaków. Kto ze mną?

 • bartek8241

  Oceniono 67 razy 63

  Od Beci zależy czy jutro jej mąż zje placki czy jajecznicę na śniadanie. Takie ma też kompetencje. Czyżby ojciec bez dzieci tego nie wiedział?

 • apolis

  Oceniono 65 razy 59

  Najbardziej podoba mi się "polszczyzna" tych elit 4 erpe...
  Jednego zdania poprawnie po polsku nie potrafią sformułować - prymitywizm, hipokryzja i prostactwo...

 • feurig59

  Oceniono 50 razy 50

  To jest niewiarygodne. Genialne. Bareja przy tym to leszcz... jak jakaś pokraczna karykatura PRL, bo nie imitacja - tam w końcu prowadzący był zwykle wykształconym człowiekiem, a tu opasły jełop z tłustymi włosami i jego uduchowiony bełkot o niczym, oraz dwie krygujące się 50 letnie dziewczynki na prowincjonalnej plebanii...
  Dech mi zaparło. To jest tak groteskowe, że ja chyba będę fanem tego! To jak pierwsze filmy Petera Jacksona "Bad Taste", na przykład.
  Piorunujące! Powinno być stałą instalacją gdzieś w MOMA, albo no sam już nie wiem...

 • cambrone

  Oceniono 49 razy 45

  Ta pani mówi,ze daliśmy się podzielić?Jej partia o ironicznej nazwie pis,ma największy w tym udział.

 • kenjed

  Oceniono 42 razy 40

  Dlaczego Rydzyk który ma 300 milionów nie dał ani jednej złotówki ofiarom nawałnic choć to nieszczęście dotknęło ludzi mieszkających tuz koło niego ?

 • xzyzzy

  Oceniono 35 razy 35

  latający cyrk monty pythona wobec powyższego, ogłosił upadłość.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX