"Ojciec chrzestny układu". PO składa zawiadomienie na Kaczyńskiego ws. afery billboardowej

Jarosław Kaczyński

Jarosław Kaczyński (Fot. Sławomir Kamiński / Agencja Gazeta)

Posłowie PO zapowiedzieli złożenie do prokuratury zawiadomienia w związku z kampanią billboardową "Sprawiedliwe Sądy". Politycy opozycji domagają się przesłuchania w tej sprawie prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego.

Zawiadomienie posłów PO dotyczy możliwości popełnienia przestępstwa "w zakresie sprawstwa kierowniczego na posła Jarosława Kaczyńskiego i zarazem prezesa Prawa i Sprawiedliwości".

- Upadł mit o niepartyjności tej kampanii. 12 września byli PR-wcy partii politycznej PiS, ludzie, którzy pracowali wcześniej w KPRM, w oku cyklonu, kiedy rozpoczęła się afera, odwiedzili Nowogrodzką i spędzili tam 2 godziny. W tym samym dniu marszałek Karczewski zapewniał nas, że kampania billboardowa nie jest akcją partyjną - mówił poseł PO Cezary Tomczyk. Tomczyk dodał, że PO domaga się "natychmiastowego przesłuchania Jarosława Kaczyńskiego".

- Paradoks polega na tym, że Jarosław Kaczyński zawsze tropił układ, paradoks tej sytuacji polega na tym, że żadnego nie znalazł, ale jeden stworzył. Jarosław Kaczyński jest ojcem chrzestnym tego układu, który doprowadził do stworzenia kampanii z 20 milionami w tle - komentował poseł.

- Jest to coś skandalicznego, że pracownicy związani z Prawem i Sprawiedliwością dostają lukratywne kontrakty zaraz po tym, jak odchodzą z KPRM - dodał poseł PO Marcin Kierwiński. 

Karczewski: Nie ma żadnej afery

- Nie zgadzam się z określeniem tej kampanii jako aferalnej, bo ja nie widzę tam żadnej afery. To jest dodatek padający z ust opozycji, apelowałbym do dziennikarzy, żeby nie używali określenia "afera". Sytuacja jest absolutnie klarowna, czysta - mówił dziś marszałek Senatu Stanisław Karczewski.

Marszałek dodał, że Polska Fundacja Narodowa jest obecnie kontrolowana i "cieszy się" z jej przejrzystości.

- To nie jest promocja PiS, nie ma tam ani znaku PiS, ani polityków PiS, żaden polityk PiS nie śpiewa tam piosenek, jak kiedyś śpiewał Donald Tusk. Akcja ma na celu uświadomienie Polakom, że reforma wymiaru sprawiedliwości jest konieczna - stwierdził Karczewski.

"Sprawiedliwe sądy" pod lupą służb

Kampania "Sprawiedliwe sądy" jest realizowana przez Polską Fundację Narodową. Jak zapewniały władze fundacji, kampania ta wskazuje na potrzebę reformy polskiego wymiaru sprawiedliwości, a także poprawę wizerunku Polski. Politycy PiS odpierali zarzuty opozycji, mówiąc, że służy ona interesowi Polski, a nie partii. CZYTAJ WIĘCEJ>>>

CBA analizuje, czy właściciele spółki Solvere odpowiedzialnej za kampanię "Sprawiedliwe sądy" złamali prawo. W przeszłości byli oni współpracownikami premier Beaty Szydło. CZYTAJ WIĘCEJ>>>

Ten quiz tylko z pozoru jest łatwy. Poznasz bajkę po czarnym charakterze?
1/15Coś na rozgrzewkę. Don Pedro, szpieg z Krainy Deszczowców, to bohater bajki:
Zobacz także
Komentarze (271)
Afera billboardowa. PO składa zawiadomienie do prokuratury na Jarosława Kaczyńskiego
Zaloguj się
 • anette444

  Oceniono 51 razy 35

  A kiedy sejm zajmie się AFERĄ SKOKÓW???????????????????????????????

  Podobno kolejne 11 SKOKów jest zagrożonych.Pięć MILIARDÓW poszło z naszych kieszeni i końca nie widać!

 • grajag

  Oceniono 39 razy 29

  Kłamczor stworzył układ trzymający władzę.

 • justas32

  Oceniono 34 razy 28

  Balbina z komuszej rodziny niszczącej polskich patriotów, przejęła rządy w Polsce głosami motłochu i przeprowadza plan oddania Polski w ręce Rosji ...

 • antropoid

  Oceniono 37 razy 27

  Jedyne czego się w obecnej sytuacji kaczor w tym kraju boi, to tego, kto ma jego teczkę.

 • kuba161048

  Oceniono 31 razy 25

  Zwykły poseł J.K. powiedział , że nie widzi żadnej afery i tak ma być.
  Ciemny lud to rozumie, że nie ma afery a inni niech się martwią.

 • spyderman2

  Oceniono 26 razy 22

  wyprowadzili 19 mln a ta skorumpowana fundacja bedzie miec 600mln do wydania. kazdy pisi pociotek zostanie oligarchą na wzor ruski, biedne społeczeństwo będzie na nich łożyć

 • oko2009

  Oceniono 28 razy 22

  Zarządza krajem ze swojego gabinetu niczym ojciec chrzestny. Swoisty capo di tutti capi. I nie dałbym głowy, że go po rękach nie całują. Polska to jedyny taki kraj w Europie.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje