Dubieniecki przyznaje: Prosiłem prezesa PiS o pomoc. To, że byliśmy rodziną, nie ma znaczenia

Marcin Dubieniecki

Marcin Dubieniecki (Fot. Renata Dąbrowska / Agencja Gazeta)

Marcin Dubieniecki, były mąż Marty Kaczyńskiej, zwrócił się z prośbą do Jarosława Kaczyńskiego o przyjrzenie się jego sprawie. Jednocześnie bagatelizuje fakt, że byli kiedyś bliska rodziną. - To nie ma żadnego znaczenia - twierdzi w rozmowie z TVN24.

Marcin Dubieniecki został zatrzymany przez CBA 23 sierpnia 2015 roku - na kilka tygodni przed wyborami parlamentarnymi wygranymi przez PiS. Najpoważniejszy zarzut: wyłudzenie ponad 14 mln złotych na szkodę PFRON-u. W październiku 2016 roku opuścił on areszt za gigantyczną kaucją w wysokości 3 mln złotych. Na czele prokuratury stał już wówczas Zbigniew Ziobro.

Postępowanie wciąż jednak trwa. W grudniu 2016 roku pełnomocnik Dubienieckiego wysłał do prezesa PiS pismo z prośbą o interwencję i listą pytań oraz zastrzeżeń wobec toczącego się postępowania - ujawniła TVN24. Jak zareagował Jarosław Kaczyński? Przekazał pytania do prokuratury. Według "Newsweeka" miało chodzić m.in. o powód zatrzymania Dubienieckiego w czasie kampanii oraz o to, w jakim celu gromadzono dokumenty, które mogły obciążyć jego najbliższych. To zresztą nie jedyne śledztwo, którym zainteresował się Jarosław Kaczyński. Opisywał to kilka miesięcy temu tygodnik "Newsweek". 

"Dubieniecki między młotem a kowadłem"

Sam Dubieniecki twierdzi dziś, że fakt, iż prezes PiS był niegdyś jego bliską rodziną, nie ma w tej sprawie żadnego znaczenia. - Zakładam, że decyzja (Kaczyńskiego - przyp. red.) została podjęta z racji tego, że nasze pismo było po prostu przekonywujące - mówi w rozmowie z TVN24.

Jego pełnomocnik dodaje, że Dubieniecki jest niewinny, a z prośbą o pomoc zwracano się także do innych instytucji: Rzecznika Praw Obywatelskich czy Helsińskiej Fundacji Praw Człowieka. Pismo do Jarosława Kaczyńskiego wysłano zaś jako do posła RP, a nie prezesa PiS.

- Za czasów Platformy modnie było wsadzić Marcina Dubienieckiego, bo było to niewygodne dla PiS-u - mówi Dubieniecki. - Dzisiaj, kiedy rządzi PiS, jest niewygodnie podjąć decyzję o umorzeniu tego postępowania - dodaje.

Dziwne billboardy "promują" Polskę w... Polsce. 9 minut grillowania polskiej Fundacji Narodowej [MAKE POLAND GREAT AGAIN]

Masz szansę wygrać milion w Milionerach? Te pytania ułożył dla Was Hubert Urbański
1/15Co w 2016 roku stało się symbolem protestu kobiet przeciw zaostrzeniu ustawy antyaborcyjnej?
Zobacz także
Komentarze (122)
Marcin Dubieniecki o Jarosławie Kaczyńskim w TVN24
Zaloguj się
 • hamsterx

  Oceniono 31 razy 27

  chodziło o pomoc w obrobieniu niepełnosprawnych
  czy o uniknięcie odpowiedzialności po w/w fakcie ???
  poseł kaczyński nie ma przecież wpływu na prokuraturę i sądy

 • momma-sed

  Oceniono 35 razy 21

  Złodzieje co okradli niepełnosprawnych, do tego całe PiS uczestniczy w tym procederze pośrednio dzięki temu panu.
  Postokrągłostołowa banda, każdy ciągnie w swoją stronę!!!

 • kataryniarski

  Oceniono 20 razy 18

  To naprawdę urocze! Koleś skazany był PRAWOCMOCNYM wyrokiem, uniewinniony przez swojego teścia - LECHA KACZYŃSKIEGO, w podobno "tajemniczych okolicznościach" - jakich, niewiadoma, bo zginęły dokumenty! A głównym pomagierem Kaczyńskiego w tym "umarzaniu", był... MALINIAK!
  Teraz podejrzewają go o OKRADZENIE CHORYCH I NIEPEŁNOSPRAWNYCH DZIECIAKÓW na kwotę 10 mln złotych... i on się zwraca do NACZELNIKA PAŃSTWA o pomoc - do WUJAK SWOJEJ BYŁEJ ŻONY... i mówi, ze to bez znaczenia!

  Oto właśnie PiS!

 • donmarek

  Oceniono 22 razy 16

  To już nie tylko Zero-Ziobro może dowolnie przeglądać sprawy prowadzone przez wymiar sprawiedliwości, ale także "szeregowy" poseł Drabinka-Kaczyński także ??? No fakt, z tylnego siedzenia więcej i lepiej widać!

 • antykaczysta40

  Oceniono 19 razy 15

  Chciałbym, tylko dodać, że w więzieniach siedzą sami niewinni ludzie.

 • rs_81

  Oceniono 18 razy 14

  Złodziej, oszust. Okradali Polskę, okradali osoby chore. Bezczelny gnojek! Powinien dostać 10 lat więzienia!

 • krzysztof_ptk

  Oceniono 20 razy 14

  To nie ma żadnego znaczenia...jak na adwokata to całkiem mocny argument.
  Chylę czoła przed takim mózgiem.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje