Dubieniecki przyznaje: Prosiłem prezesa PiS o pomoc. To, że byliśmy rodziną, nie ma znaczenia

Marcin Dubieniecki

Marcin Dubieniecki (Fot. Renata Dąbrowska / Agencja Gazeta)

Marcin Dubieniecki, były mąż Marty Kaczyńskiej, zwrócił się z prośbą do Jarosława Kaczyńskiego o przyjrzenie się jego sprawie. Jednocześnie bagatelizuje fakt, że byli kiedyś bliska rodziną. - To nie ma żadnego znaczenia - twierdzi w rozmowie z TVN24.

Marcin Dubieniecki został zatrzymany przez CBA 23 sierpnia 2015 roku - na kilka tygodni przed wyborami parlamentarnymi wygranymi przez PiS. Najpoważniejszy zarzut: wyłudzenie ponad 14 mln złotych na szkodę PFRON-u. W październiku 2016 roku opuścił on areszt za gigantyczną kaucją w wysokości 3 mln złotych. Na czele prokuratury stał już wówczas Zbigniew Ziobro.

Postępowanie wciąż jednak trwa. W grudniu 2016 roku pełnomocnik Dubienieckiego wysłał do prezesa PiS pismo z prośbą o interwencję i listą pytań oraz zastrzeżeń wobec toczącego się postępowania - ujawniła TVN24. Jak zareagował Jarosław Kaczyński? Przekazał pytania do prokuratury. Według "Newsweeka" miało chodzić m.in. o powód zatrzymania Dubienieckiego w czasie kampanii oraz o to, w jakim celu gromadzono dokumenty, które mogły obciążyć jego najbliższych. To zresztą nie jedyne śledztwo, którym zainteresował się Jarosław Kaczyński. Opisywał to kilka miesięcy temu tygodnik "Newsweek". 

"Dubieniecki między młotem a kowadłem"

Sam Dubieniecki twierdzi dziś, że fakt, iż prezes PiS był niegdyś jego bliską rodziną, nie ma w tej sprawie żadnego znaczenia. - Zakładam, że decyzja (Kaczyńskiego - przyp. red.) została podjęta z racji tego, że nasze pismo było po prostu przekonywujące - mówi w rozmowie z TVN24.

Jego pełnomocnik dodaje, że Dubieniecki jest niewinny, a z prośbą o pomoc zwracano się także do innych instytucji: Rzecznika Praw Obywatelskich czy Helsińskiej Fundacji Praw Człowieka. Pismo do Jarosława Kaczyńskiego wysłano zaś jako do posła RP, a nie prezesa PiS.

- Za czasów Platformy modnie było wsadzić Marcina Dubienieckiego, bo było to niewygodne dla PiS-u - mówi Dubieniecki. - Dzisiaj, kiedy rządzi PiS, jest niewygodnie podjąć decyzję o umorzeniu tego postępowania - dodaje.

Dziwne billboardy "promują" Polskę w... Polsce. 9 minut grillowania polskiej Fundacji Narodowej [MAKE POLAND GREAT AGAIN]

Masz szansę wygrać milion w Milionerach? Te pytania ułożył dla Was Hubert Urbański
1/15Co w 2016 roku stało się symbolem protestu kobiet przeciw zaostrzeniu ustawy antyaborcyjnej?
Zobacz także
Komentarze (122)
Marcin Dubieniecki o Jarosławie Kaczyńskim w TVN24
Zaloguj się
 • hamsterx

  Oceniono 31 razy 27

  chodziło o pomoc w obrobieniu niepełnosprawnych
  czy o uniknięcie odpowiedzialności po w/w fakcie ???
  poseł kaczyński nie ma przecież wpływu na prokuraturę i sądy

 • momma-sed

  Oceniono 35 razy 21

  Złodzieje co okradli niepełnosprawnych, do tego całe PiS uczestniczy w tym procederze pośrednio dzięki temu panu.
  Postokrągłostołowa banda, każdy ciągnie w swoją stronę!!!

 • kataryniarski

  Oceniono 20 razy 18

  To naprawdę urocze! Koleś skazany był PRAWOCMOCNYM wyrokiem, uniewinniony przez swojego teścia - LECHA KACZYŃSKIEGO, w podobno "tajemniczych okolicznościach" - jakich, niewiadoma, bo zginęły dokumenty! A głównym pomagierem Kaczyńskiego w tym "umarzaniu", był... MALINIAK!
  Teraz podejrzewają go o OKRADZENIE CHORYCH I NIEPEŁNOSPRAWNYCH DZIECIAKÓW na kwotę 10 mln złotych... i on się zwraca do NACZELNIKA PAŃSTWA o pomoc - do WUJAK SWOJEJ BYŁEJ ŻONY... i mówi, ze to bez znaczenia!

  Oto właśnie PiS!

 • donmarek

  Oceniono 22 razy 16

  To już nie tylko Zero-Ziobro może dowolnie przeglądać sprawy prowadzone przez wymiar sprawiedliwości, ale także "szeregowy" poseł Drabinka-Kaczyński także ??? No fakt, z tylnego siedzenia więcej i lepiej widać!

 • antykaczysta40

  Oceniono 19 razy 15

  Chciałbym, tylko dodać, że w więzieniach siedzą sami niewinni ludzie.

 • rs_81

  Oceniono 18 razy 14

  Złodziej, oszust. Okradali Polskę, okradali osoby chore. Bezczelny gnojek! Powinien dostać 10 lat więzienia!

 • krzysztof_ptk

  Oceniono 20 razy 14

  To nie ma żadnego znaczenia...jak na adwokata to całkiem mocny argument.
  Chylę czoła przed takim mózgiem.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane

Najnowsze informacje