Tak SN tłumaczy się z wizyty u prezydenta. "Nie przeczytacie dzisiaj nic bardziej żenującego"

Nowy sędzia TK Justyn Piskorski

Nowy sędzia TK Justyn Piskorski (Maciej Biedrzycki/KPRP)

Od miesięcy Sąd Najwyższy pozostaje krytyczny wobec zmian w TK. Mimo to prezes tej instytucji wzięła udział w uroczystym zaprzysiężeniu nowego sędziego Trybunału. Dziś SN tłumaczy prof. Małgorzatę Gersdorf - w zaskakujący sposób.

W poniedziałek prezydent Andrzej Duda odebrał ślubowanie od nowego sędziego TK Justyna Piskorskiego wskazanego przez PiS. Piskorski zajmie miejsce zmarłego prof. Lecha Morawskiego, który przez część środowiska prawniczego był nazywany "sędzią dublerem". Wszystko dlatego, że Morawski - w świetle grudniowego wyroku TK z 2015 roku - został wybrany przez PiS na już prawidłowo zajęte miejsce. Stąd o Piskorskim niektórzy mówią teraz, że jest "dublerem dublera".

Mimo wielu wątpliwości wokół "dobrej zmiany" w TK - które podnosił także Sąd Najwyższy - w czasie poniedziałkowej uroczystości w Pałacu Prezydenckim pojawiła się osobiście pierwsza prezes SN, prof. Małgorzata Gersdorf.

Dzień później rzecznik SN postanowił zabrać głos w tej sprawie:

"W imieniu Pani Profesor Małgorzaty Gersdorf proszę o przyjęcie zapewnienia, że w trudnym okresie stresów i przepracowania, każdemu z nas zdarzają się kroki podjęte bezrefleksyjnie, z przeoczeniem specyficznych uwarunkowań, które powinny być brane pod uwagę w działalności publicznej Pierwszego Prezesa Sądu Najwyższego"

- napisał w specjalnym oświadczeniu sędzia Michał Laskowski. Podkreślił przy tym, że "stanowisko prezentowane dotychczas przez pierwszego prezesa SN w odniesieniu do Trybunału Konstytucyjnego nie uległo zmianie".

"Kabaret. Chwilowe zamroczenie?"

Dziennikarze, którzy przeczytali wyjaśnienia SN nie zostawili na komunikacie suchej nitki.

"Różne rzeczy robiłem w stresie i przepracowany, ale jakoś nigdy w pałacu na zaprzysiężeniu dublera dublera nie byłem. Nawet bezrefleksyjnie" - napisał na Twitterze Tomasz Skory z RMF FM. "Kabaret. Wczorajsza obecność pani prezes na uroczystości to efekt czegoś w stylu 'chwilowego zamroczenia'" - dodał Tomasz Żółciak z "Dziennika Gazety Prawnej".

"Nic bardziej żenującego już dzisiaj nie przeczytacie" - podsumowała blogerka Kataryna.

Dziwne billboardy "promują" Polskę w... Polsce. 9 minut grillowania polskiej Fundacji Narodowej [MAKE POLAND GREAT AGAIN]

Masz szansę wygrać milion w Milionerach? Te pytania ułożył dla Was Hubert Urbański
1/15Co w 2016 roku stało się symbolem protestu kobiet przeciw zaostrzeniu ustawy antyaborcyjnej?
Zobacz także
Komentarze (237)
Prezes SN Małgorzata Gersdorf u prezydenta. Tłumaczenie Sądu Najwyższego
Zaloguj się
 • kazimierz111

  Oceniono 54 razy 40

  Czyżby prof. Małgorzatę Gersdorf dopadła słynna pomroczność jasna??? Zachowanie prof. Gersdorf jest głupie, tłumaczenie rzecznika głupkowate i obrażające inteligencję Polaków.

 • jedyny_times

  Oceniono 55 razy 37

  A ludzie wyszli na ulicę, wyszli, żeby bronić między innymi kadencji pani pierwszej prezes sn, a pani pierwsza prezes autoryzuje swoją obecnością zamach na Trubunał Konstytucyjny. I jeszcze pan rzecznik SN po prostu kpi. Pani Gersdorf była w amoku, napiła się czegoś albo spadło jej coś na głowę i nie wie co robi? Albo mają haki na nią.

 • 123waz

  Oceniono 51 razy 31

  Zdradził nas Prezydent, PIS, SN, PKW,Gersdorf, nie mamy już TK, kto jeszcze nas zdradzi ? Polska nierządem stoi, dla kariery, kasy, apanaży skumają się i poprą PIS ...dotąd autorytety, tak było przez całe wieki i dlatego Polska była pod zaborami 123 lata....

 • allegropajew

  Oceniono 37 razy 25

  Oglądałem wywiad u Olejnik z Panią Pierwsza Prezes SN i, NIESTETY, odniosłem wrażenie, że ta Pani nie rozumie NIC Z POWAGI SYTUACJI, w jakiej się obecnie znajdujemy.

  Jesteśmy bowiem świadkami postępujących narodzin neofaszyzmu. Pociecha, że to zaledwie kaczyzm, który ma się tak to faszyzmu sensu stricto, jak potencjały gospodarcze Polski i Niemiec w 1939 r., jest niezwykle marna.

  Różnica między Targowicą, a obecną sytuacją jest taka, że Targowice zorganizowała klasa panująca, bogata, wspólnie z kościołem. Obecny kaczyzm organizuje perfidna neofaszystowska elita z poparciem bezrozumnej totalnej biedoty oraz kościoła.

  Gościula

 • selena-0

  Oceniono 23 razy 21

  nie ma wytłumaczenia na to co zrobiła Pani Gersdorf. Stojąc tam razem poparła tym samym PIS, i Dudę , który jest w delikcie konstytucyjnym. I wszystko to co zrobili z TK. Zaakceptowała tym samy jako przedstawicielka SN wszystkie te obrzydliwości co PIS nam zgotował. Jak Pani Gerdsdorf nie wstyd ! A tłumaczenie rzecznika kuriozalne

 • vincent33

  Oceniono 29 razy 21

  Panie Laskowski,

  Byłem pod Areną w ten wieczór wtedy gdy w wielkim wzruszeniu dziękował pan poznaniakom za obronę sądów a SN w szczególności.
  I co teraz ? Powiem krótko - goń się leszczu, razem ze swoją panią prezes , może to dobrze, że bolszewia rozpędzi ten wasz szmaciany kabaret.
  mam nadzieję ,że gdy PIS straci władzę do nowego SN wejdzie np. sędzia Tuleja i inni mu podobni a wy szmaciarze dacie o sobie zapomnieć

 • barbara333-4

  Oceniono 18 razy 18

  Pani Gersdorf czas na emeryturę, miała Pani szansę na zapisanie się w historii SN, ale niestety okazała się Pani malutkim człowieczkiem. Szkoda tych róż, tych światełek, jak sobie wspomnę ten czas, to mi wstyd. Nie musiała Pani, bo wkrótce emerytura, ale3 mimo to chciała się Pani ogrzać w blasku reżimowej władzy. To niewiarygodne...i ten cały SN , który ostatnimi orzeczeniami zbulwersował ludzi, i PKW, który też umył ręce. Jak słabe są instytucje tego państwa, widać ich oportunizm, konformizm, i tchórzostwo.

 • nowomysliciel2010

  Oceniono 18 razy 16

  Teraz to powinna podać się do dymisji. Swoją obecnością przypieczętowała nielegalne wybranie sędziów TK włącznie z przybłędą.

 • kowalska-kowalska

  Oceniono 17 razy 15

  Gersdorf uczestnicząc w imprezie, na której Duda dopuszcza się kolejnego deliktu konstytucyjnego, pokazała palec środkowy tysiącom protestującym pod hasłem „wolne sądy”.

  Poprzednio zrobiły to samo dwie „trójki” sędziów SN.
  1. Andrzej Stępka, Piotr Mirek i Małgorzata Gierszon, którzy zawiesili rozpoznanie sprawy przestępcy Mariusza Kamińskiego. Najpierw stwierdzili, że SN nie jest w sporze kompetencyjnym a następnie z bełtu, który z siebie wydalili, wynikało, że o tym zdecyduje Przyłębska.
  Ta żałosna trójka po prostu skorzystała z uprzejmości Dudy, który powiedział, że dlatego ułaskawił przestępcę Kamińskiego, żeby zwolnić sądy z rozpatrywania jego sprawy.

  2. Dawid Miąsik, Maciej Pacuda i Krzysztof Staryk , odmówili odpowiedzi na pytanie prawne Sądu Apelacyjnego ws. umocowania sędzi Julii Przyłębskiej, jako prezesa TK, co skutkuje tym, że o swoim umocowaniu zdecyduje sama Przyłębska.

  I wychodzi na to, że to jest polski SN właśnie!

  Degrengolada i dekadencja rozwala polskie państwo. Ot co!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje