"Newsweek": Szydło może stracić stanowisko. "Beata jest posprzątana, jej już nie ma"

Na stanowisku premiera może dojść do zmian - informuje "Newsweek". Premier Beatę Szydło miałby zastąpić prezes PiS Jarosław Kaczyński. Szefowa rządu wcześniej zaprzeczała, że odejdzie ze stanowiska.

Premier Beata Szydło wkrótce może stracić stanowisko - podaje "Newsweek". "Beata jest posprzątana, już jej nie ma" - mówi w rozmowie z tygodnikiem polityk z otoczenia prezydenta Dudy.  Rozmówcy tygodnika twierdzą, że Szydło jest "zmęczona, psychicznie i fizycznie". W Prawie i Sprawiedliwości mówi się o dwóch scenariuszach. Pierwszy z nich zakłada wniosek grupy posłów PiS o konstruktywne wotum nieufności i zaproponowanie na miejsce Szydło kandydatury prezesa partii Jarosława Kaczyńskiego. Ten wariant wydaje się jednak mało prawdopodobny.

Według drugiego scenariusza Szydło miałaby sama złożyć dymisję. To, jak podaje "Newsweek", z punktu widzenia Kaczyńskiego mogłoby być ryzykowne. Prezydent Andrzej Duda, powierzając misję tworzenia nowego rządu, mógłby stawiać warunki dotyczące obsady.  Beacie Szydło w zamian miałby zostać zaproponowany m.in. start w eurowyborach w 2019 r. i stanowisko wiceszefowej europarlamentu.

Szydło: Nie jestem zmęczona

Politycy PiS wielokrotnie zaprzeczali informacjom o planowanym odejściu premier Beaty Szydło ze stanowiska. Te spekulacje pojawiają się już od dłuższego czasu. Sama Szydło w niedawnym wywiadzie dla TV Republika zaprzeczała, że poda się do dymisji. - Nie jestem zmęczona i nie jestem wypalona - podkreśliła.

Również zdaniem publicystów informacje o dymisji Szydło nie wydają się obecnie prawdopodobne. CZYTAJ WIĘCEJ>>>

Oto skutki afery z reparacjami. Będziemy jeździć z paszportem na Open'era? [MAKE POLAND GREAT AGAIN]

Komentarze (330)
"Newsweek": Możliwa dymisja premier Beaty Szydło. Miałby ją zastąpić Jarosław Kaczyński
Zaloguj się
 • petrucchio

  Oceniono 79 razy 63

  Szydło wiceprzewodniczącą europarlamentu? A kto ją wybierze? Marginalna europartyjka, w której po wyjściu brytyjskich konserwatystów pozostanie tylko PiS i garść planktonu?

 • rasta-mw

  Oceniono 56 razy 54

  Spekulacje, może i Beata zostanie usunięta, ale jestem pewien, że Jarek nie zostanie premierem. To były by jego koniec, na który czeka cała Polska i on o tym doskonale wie.

 • poppers68

  Oceniono 48 razy 36

  Przestrzegam zwolenników PIS przed nadmiernym entuzjazmem. I to abstrahując od kondycji opozycji na dziś. Ostatnie 2 lata, to dla odbierających wielokrotność 500 + eldorado. Pospłacane chwilówki, bogate w paszę zakupy, szerszy niż zdolość finansowa do 2015 roku gest wakacyjny.
  Sądy? Trybunał Konstytucyjny? Puszcza? Unia? Eeeeee... tam.
  Teraz jednak zaczyna się szkoła i za moment zacznie się dowożenie wszystkich dzieciaków do 3 ch różnych wsi jednocześnie, obsadzane dzieciakami działaczy i niemotami sądy rejonowe nie będą wsadzać do kicia inne dzieciaki pochodzące z patriotycznych pisowskich rodzin ale dzieciaki fanów PIS pójdą - a jakże,przed nami kary za bezradne i bezrozumne rządy więc kary te zetną dopłaty, dzięki którym rządzący chełpią się niezasłużenie dobrą koniunkturą. Ekipa rządząca za moment będzie zmuszona negocjować nowy budżet unijny dla kraju a nie ma już w ekipie obśmianej z prawa i z "tefałena" Bieńkowskiej, której zespół wydarł kapitalny poziom środków unijnych , na którym pasie się obecnie PIS. Zamiast Niej, będą mistrzowie dziecinnych wypowiedzi i umiejętności negocjacyjnych na poziomie warzywniaka ( choć i tak cenię wyżej ludzi z warzywniaka).
  Najlepsze przed fanami PIS dopiero przed Nimi i nami wszystkimi.
  Założymy się?

 • droch

  Oceniono 38 razy 30

  Premiera do zmiany? Czyżby nowy program "przez osiem lat Polki i Polacy..."zawieszał się?

 • japka_putina

  Oceniono 30 razy 26

  Będą ją trzymali, aż się coś mocno wysypie, wtedy ją zetną. Taka zmiana w momencie rekordowych notowań byłaby marnowaniem sytuacji.

 • justas32

  Oceniono 41 razy 25

  Pani Beata zdaje sobie sprawę że jest tylko marionetką i bez poparcia Prezesa była by nikim. Z radością przyjmie więc pracę w Watykanie, gdzie jak wiele innych polskich kobiet będzie mogła sobie wielbić wysoko postawionego księdza i walić przed nim czołem o podłogę, co zresztą umie najlepiej. A Prezesa będzie sławiła do końca życia - tylko dzięki niemu, a nie własnym zdolnościom, została na 2 lata kimś - a nie nikim ...

 • cezaryk

  Oceniono 34 razy 24

  > Nie jestem zmęczona i nie jestem wypalona
  Jak Pańcio powie, że jesteś wypalona, to jesteś.
  Siad! I sprawiać wrażenie wypalonej.

 • strach_sie_bac

  Oceniono 30 razy 24

  Broszkę miałby zastąpić Kaszkiet? Na chwilę obecną nic lepszego nie może się przydarzyć. Już kiedyś kaszkiet był szefem rządu, który jak powszechnie wiadomo popłynął i zostały rozpisane przedwczesne wybory :D

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX