PiS cały czas utrzymywał: "Nie mamy z tym nic wspólnego". A dziś szef klubu zaskoczył oświadczeniem

Kampania 'Sprawiedliwe sądy'

Kampania 'Sprawiedliwe sądy' (Fot. Przemek Wierzchowski / Agencja Gazeta)

Od momentu startu kampanii "Sprawiedliwe sądy" politycy PiS uporczywie twierdzą, że nie mają z nią nic wspólnego. Aż do dziś, kiedy nieoczekiwanie głos w sprawie afery billboardowej zabrał szef klubu Ryszard Terlecki.

W trakcie czwartkowego spotkania z dziennikarzami w Sejmie Terlecki powtórzył, że reforma sądownictwa jest konieczna. Jak mówił, jego zdaniem "rozpętano wokół tego histerię, która miała zdezorientować część opinii publicznej", bo - przekonywał - PiS wcale nie chce dokonać zamachu na niezawisłość sędziowską. Chwilę później powiedział coś, czego mało kto się spodziewał.

W takiej sytuacji to naturalne, że rząd RP musiał podjąć pewne działania, także o charakterze medialnym, aby tę histerię zrównoważyć i uspokoić

- oświadczył Terlecki, pytany o kampanię "Sprawiedliwe sądy". Tymczasem jeszcze wczoraj wiceminister sprawiedliwości Michał Wójcik przekonywał, że jego obóz polityczny nie ma nic wspólnego z całą akcją. - To nie jest kampania PiS, to nie jest kampania obozu Zjednoczonej Prawicy i to nie jest kampania rządu - zarzekał się Wójcik.

Od rządowego wsparcia odżegnywał się też dziś wiceprezes Polskiej Fundacji Narodowej, która jest odpowiedzialna za kampanię. - Nic nie wiem na ten temat, żebym działał w imieniu PiS-u czy w imieniu rządu. Robię to w imieniu obywateli - przekonywał Maciej Świrski w RMF FM.

"No i kto ma rację, a kto kłamie. Bo wersje są dwie... Nie da się ich pogodzić" - stwierdził reporter tej stacji, Patryk Michalski.

Zobacz też: Zrobili z nich symbole kasty. Jak było naprawdę? Sędzia "od spodni" jest chora, "od kiełbasy" - nie żyje

Afera billboardowa

"Sprawiedliwe sądy" to kampania mająca w założeniu przekonać Polaków do sądowej rewolucji PiS. Odpowiada za nią Polska Fundacja Narodowa - powołana do promocji Polski za granicą i finansowana przez spółki Skarbu Państwa. Na jej czele stoi szef klubu warszawskich radnych PiS, a kampanię promowała osobiście premier Beata Szydło.

Początkowo mówiono, że cała akcja - z wykorzystaniem spotów i billboardów - ma kosztować 19 mln złotych. Teraz przedstawiciele PFN wyliczają, że będzie to 10 mln.

Politycy opozycji mówią wprost o aferze billboardowej. Zdaniem PO i Nowoczesnej PiS wbrew regułom prowadzi partyjną kampanię z wykorzystaniem publicznych środków. Partie złożyły już w tej sprawie zawiadomienie do prokuratury, CBA, NIK i Państwowej Komisji Wyborczej.

Kampanię skrytykowała w czwartek Krajowa Rada Sądownictwa. "Zestawienie nieprawdziwych lub tendencyjnie przedstawionych informacji nie służy budowaniu autorytetu państwa i wizerunku Polski" - czytamy w uchwale KRS.

Rada apeluje, aby w najlepiej pojmowanym interesie Rzeczypospolitej w ramach polityki informacyjnej, debata o reformie wymiaru sprawiedliwości opierała się na rzetelnym przedstawieniu problemów, które dotyczą sądownictwa, nie zaś na zmanipulowanym bądź wprost kłamliwym przekazie

- dodano w oświadczeniu Krajowej Rady Sądownictwa.

Oto skutki afery z reparacjami. Będziemy jeździć z paszportem na Open'era? [MAKE POLAND GREAT AGAIN]

Tych polskich słów większość z was nawet nie słyszała. Sprawdź, czy je znasz. Litera ’B’
1/15Bakałarz to dawna nazwa:
Zobacz także
Komentarze (280)
Afera billboardowa. Terlecki: kampanię prowadzi rząd
Zaloguj się
 • bezspokoju

  Oceniono 56 razy 50

  A przygłupi Wójcik wczoraj zarzekał się, że rząd i partia nie mają z tym przekrętem nic wspólnego, by dzisiaj chamidło Terlecki twierdził, że "to naturalne, by rząd podjął działania o charakterze medialnym". Te załgane kutafony już tak mają wszystkich w du.pie, że bez żadnego skrępowania łżą , kłamią i pieprzą głupoty bez sensu. A co na to Becia z Brzeszcz ?

 • jurek4491

  Oceniono 45 razy 43

  ZŁODZIEJE za państwowe pieniądze promują partię , za grosz honoru i przyzwoitości .

 • krynolinka

  Oceniono 36 razy 28

  To pan Terlecki kim jest w rządzie bo jakoś info o jego nominacji nigdzie nie ma. Podrzucił klub PiS-u zgniłe jajo jednak pani Szydło..Sprytne.

 • def11

  Oceniono 28 razy 26

  Czy prokuratura i CBA odnotowały zeznania świadka Terleckiego na temat źródła odpowiedzialności za defraudację publicznych pieniędzy, korupcji i łamania procedur o zamówieniach publicznych ?!

 • 1kamien

  Oceniono 25 razy 23

  Ciekawe kto Terleckiego popychał ???

  Do następnej klasy, oczywiście!!

 • poorpoora

  Oceniono 22 razy 20

  biora sobie z twoich podatkow i wydaja na swoje kampanie hejtujace polowe Polakow. Obudz sie PISowcu dopoki jeszcze sa wybory w ktorych mozesz ich odwolac

 • niko8472

  Oceniono 22 razy 20

  "W takiej sytuacji to naturalne, że rząd RP musiał podjąć pewne działania, także o charakterze medialnym, aby tę histerię zrównoważyć i uspokoić"

  1. Rzad PiS nie RP, sluchac sie pani premier Terlecki!
  2. Histerie wlasnie rzad PiS robi i klamie ze czystki personalne w sadach sa reforma.
  3. Terlecki, jako kto wypowiadasz sie w imieniu rzadu? Trefnis? Pokaz upowaznienie prezes rady ministrow do wypowiadania sie w jej imieniu;)

 • remo29

  Oceniono 20 razy 18

  Pierwszym łgarstwem było to, że Kaczyński schował się za Szydło i Dudę udając, że nie startuje w wyborach. A resztę już znacie.

 • tom-mat55

  Oceniono 16 razy 16

  Dla ofiar nawałnic kasy nie ma ale na głupie pomysły są.
  Premier mówiła „wystarczy nie kraść”... ale co tam, kto by to pamiętał?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane

Najnowsze informacje