Trwają spotkania Dudy z partiami. Miało być o sądach, ale pojawił się temat Macierewicza

Spotkanie prezydenta z przedstawicielami partii ws. reformy sądownictwa

Spotkanie prezydenta z przedstawicielami partii ws. reformy sądownictwa (Fot. KPRP)

- Około 25 września poznamy kształt propozycji prezydenta - powiedział po spotkaniu z Andrzejem Dudą wicemarszałek Sejmu i szef klubu PiS Ryszard Terlecki. Prezydent rozmawia dziś z przedstawicielami poszczególnych partii o swojej koncepcji reformy sądownictwa.

O 13.30 prezydent rozpoczął konsultacje dotyczące zmian w ustawach o Sądzie Najwyższym i o Krajowej Radzie Sądownictwa. Pod koniec lipca prezydent zawetował ustawy autorstwa PiS. Teraz Andrzej Duda zaprosił przedstawicieli klubów parlamentarnych.

Jako pierwsi rozmawiali z prezydentem przedstawiciele Prawa i Sprawiedliwości, a następnie - Platformy Obywatelskiej, Nowoczesnej, Kukiz'15 i PSL-u . 

Terlecki zadowolony

Po ok. godzinie ze spotkania wyszli członkowie PiS. Wicemarszałek Sejmu Ryszard Terlecki krótko skomentował przebieg rozmów w wypowiedzi dla dziennikarzy. 

- Mieliśmy dobrą rozmowę z panem prezydentem, który przedstawił nam dalszy tryb postępowania. Około 25 września poznamy kształt jego propozycji - powiedział marszałek. Jak dodał, rozmowa dotyczyła także niektórych szczegółowych rozwiązań. 

- Myślę, że rozmowa była pożyteczna. Prezydent bardzo jasno powiedział, że rozumie też potrzebę dalszych prac w Sejmie nad tymi projektami - stwierdził Terlecki. Szczegółów jednak nie zdradził.

PO podjęła temat Piotrowicza i Macierewicza

W godzinnym spotkaniu z prezydentem Platformę Obywatelską reprezentowali jej lider - Grzegorz Schetyna, przewodniczący klubu parlamentarnego tej partii - Sławomir Neumann oraz poseł Borys Budka. Schetyna mówił po konsultacjach, że rozmowa z Andrzejem Dudą dotyczyła między innymi prac w komisji sprawiedliwości oraz roli jej przewodniczącego, Stanisława Piotrowicza. - Jeśli prace legislacyjne w Sejmie pójdą w tę stronę, w jaką poszły przy projektach, które zakończyły się wetem, to prezydent powtórnie zawetuje te ustawy - mówił lider PO.

Ugrupowanie zwróciło się też do prezydenta o zwołanie posiedzenia Rady Bezpieczeństwa Narodowego w sprawie oskarżeń pod adresem Antoniego Macierewicza, które pojawiły się między innymi w książce Tomasza Piątka. Według Grzegorza Schetyny, prezydent powiedział, że poważnie to rozważy.

Ruch Kukiz'15 na konsultacje z prezydentem wysłał czterech posłów - Stanisława Tyszkę, Tomasza Rzymkowskiego, Jerzego Jachnika oraz Grzegorza Długiego.

Następnie na spotkanie weszli posłowie Nowoczesnej.

Oto skutki afery z reparacjami. Będziemy jeździć z paszportem na Open'era? [MAKE POLAND GREAT AGAIN]

To pestka nawet dla dzieci z podstawówki. A Ty, poradzisz sobie z ortografią? [QUIZ]
1/15Zacznijmy od czegoś naprawdę łatwego. Uzupełnij wyraz o brakujące litery: p_enica
Zobacz także
Komentarze (85)
Reforma sądownictwa. Kształt ustaw prezydenta poznamy 25 września
Zaloguj się
 • def11

  Oceniono 21 razy 19

  Delegacja PiS-u : Mularczyk, Piotrowicz, Mazurek i Terlecki.
  Wybitni znawcy prawa i tuzy poprawnej legislatury :)

 • hen-live

  Oceniono 15 razy 15

  Ludzie jesteście naiwni jeśli myślicie że te ustawy prezydenta będą się wiele różnić od tych pisowskich.To jest ściema ustawiona przez prezydenta i posła z drabinki.Tyle tylko że trochę po uszach dostał mgr.Zero od prezydenta. Prezes Kaczyński nie mógł go trzepnąć w głupi łeb bo przystawki potrzebne do bezwzględnej większości w sejmie.No i była to udana neutralizacja protestów które rosły w siłę i przeraziły rządzących i prezydenta.Nie wierzę by facet/mówię o prezydencie/ naraz stanął w obronie konstytucji jeśli wielokrotnie sam ją łamał.

 • jurek4491

  Oceniono 16 razy 14

  Te rozmowy to ŚCIEMA ,prezydent pewnie WYMIĘKŁ po rozmowie z naczelnikiem .

 • obeznany

  Oceniono 15 razy 13

  Ugnieciona z plasteliny, tępa, chłopska gęba Dudy pasuje do chorągwi w tle jak gumofilce do Diora.

 • jakub13579

  Oceniono 15 razy 13

  Dobre zdjęcie tytułowe. pietrewicz najwyraźniej skłania się do zrobienia łaski panu prezydentu.

 • bigark

  Oceniono 14 razy 12

  Już mamy efekty reformy sadownictwa przez PiS:
  Przyłębska wybrała sama siebie na prezesa TK, z pomocą kilku fake-dublerów i nie ma instytucji, która może to zweryfikować!?
  Igor - skatowany na posterunku policji fizycznie (był nawet duszony!) i elektrycznie zmarł z powodu przedawkowania psychotropów - kiedy? Latał po ulicy, rozglądał się sensownie ...?
  Sebastian był bardziej ślepy i głuchy niż pani Szydło, a mniej niż liczni świadkowie?
  Szyszko bierze głodem kornika: wycina wokół niego zdrowe drzewa, żeby nie miał co papusiać i zdechł , wg zasady: Im dalej w las - tym mniej drzew!!!? Jakie atrakcje prawne nas jeszcze czekają?

 • borman60

  Oceniono 9 razy 9

  Piotrowicz ,prawie na kolanach ściska dłoń Dudy ,a on rozmawia z Mularczykiem .Kicha .

 • Ireneusz B.

  Oceniono 9 razy 9

  Prokuratorek Piotrowicz, na zdjęciu zaraz padnie plackiem.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane

Najnowsze informacje