Paweł Kukiz trafił do szpitala. Z polityki będzie wyłączony przez miesiąc

Jacek Gądek
Paweł Kukiz podczas spotkania w I LO

Paweł Kukiz podczas spotkania w I LO (WOJCIECH KARDAS)

Paweł Kukiz trafił do szpitala i będzie wyłączony z działalności publicznej do około 10 października. Ma się też udać na leczenie sanatoryjne. Informację o kłopotach zdrowotnych szefa Kukiz'15 potwierdzają współpracownicy polityka i muzyka. - Nie oszczędzał się - mówią w rozmowach z Gazeta.pl.

Paweł Kukiz około tygodnia temu - jak mówi jedna z osób z Kukiz'15 - udał się do szpitala w Głuchołazach, czyli niedaleko swojego miejsca zamieszkania. Powód: "ogólne złe samopoczucie".

- Sam nie wiedział, co mu się dzieje - słyszymy. Przyczyny niedyspozycji współpracownicy upatrują w ciągłym stresie, braku snu, "fali hejtu" wobec niego, papierosach, częstych podróżach i piciu dużych ilości napojów energetyzujących. Ale ostatnio rozchorował się także i z infekcją poleciał nawet do Stanów Zjednoczonych.

Kiedy Kukiz wróci do polityki?

W szpitalu oceniono, że musi się gruntownie przebadać. Zwłaszcza, że przez wiele lat (jedni współpracownicy mówią o 30, a inni o kilkunastu), nie był u lekarza.

- Jest na kompleksowych badaniach, a potem ma zaplanowaną rehabilitację, odnowę biologiczną - mówi inna osoba z otoczenia Pawła Kukiza. Nie ma go więc na bieżącym posiedzeniu Sejmu, prawie na pewno opuści także kolejne. Do większej aktywności wrócić ma za niespełna miesiąc - około 10 października.

Jego współpracownicy podkreślają, że Paweł Kukiz się nie oszczędzał przez ostatnie dwa lata. - Aż organizm zaczął odmawiać posłuszeństwa - mówi osoba z jego otoczenia. Zatem teraz - słyszymy - Paweł Kukiz musi się dobrze zregenerować, zwłaszcza przed zbliżającymi się kampaniami.

Paweł Kukiz pozostaje aktywny w mediach społecznościowych - jest niemal uzależniony od Facebooka. Dziś też opublikował tam swoje posty. - Bo on tym żyje. Nie jest w stanie od tego odpocząć, choć lekarze mu to radzą.

- Paweł Kukiz się spala i nie dba o własne zdrowie - słyszymy od jednego z polityków Kukiz'15. Wszyscy mu go jednak życzą.

Zobacz także: Prezydent Andrzej Duda mówi, dlaczego trzeba zmienić konstytucję

To pestka nawet dla dzieci z podstawówki. A Ty, poradzisz sobie z ortografią? [QUIZ]
1/15Zacznijmy od czegoś naprawdę łatwego. Uzupełnij wyraz o brakujące litery: p_enica
Zobacz także
Komentarze (266)
Paweł Kukiz trafił do szpitala. Z polityki będzie wyłączony przez miesiąc
Zaloguj się
 • raddy

  Oceniono 60 razy 52

  Pewnie zatruł się własnym jadem. Hejter nie poradził sobie z hejtem. Dobre sobie...

 • munaciello

  Oceniono 52 razy 44

  Ciekawy zbieg okoliczności: akurat prokuratura ogłosiła, że zajmie się straszeniem Liroya przez Kukiza służbami specjalnymi.

 • fagusp

  Oceniono 36 razy 32

  Cóż, Kukiz jest potwierdzeniem tezy, że jak ktoś się nie oszczędzał, to reszta ciała musi w końcu podążyć śladem mózgu.
  Ale energetyków to ja bym za to nie winił.

 • zsm-5

  Oceniono 37 razy 29

  Nie oszczędzał się i nabawił kontuzji ręki przy wznoszeniu toastów?

 • kuba161048

  Oceniono 31 razy 27

  Jako człowiek życzę mu zdrowia a jako Polak nie chcę go oglądać w polityce.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane

Najnowsze informacje