Zastępca Ziobry pytany o aferę billboardową: Nie mamy z tym nic wspólnego. A premier? Promowała "przy okazji"

Billboard kampanii 'Niech zostanie tak, jak było' finansowanej z budżetu Polskiej Fundacji Narodowej

Billboard kampanii 'Niech zostanie tak, jak było' finansowanej z budżetu Polskiej Fundacji Narodowej (Fot. Przemek Wierzchowski / Agencja Gazeta)

To nie jest kampania PiS - zarzekał się w TVN24 wiceminister sprawiedliwości Michał Wójcik, pytany o kampanię "Sprawiedliwe sądy". Jeszcze ciekawiej tłumaczył, dlaczego w takim razie całą akcję promowała osobiście premier Beata Szydło.

Michał Wójcik był w środę rano gościem TVN24. Zastępca Zbigniewa Ziobry nie mógł uniknąć pytania o kampanię "Sprawiedliwe sądy". Przypomnijmy, zainaugurowana kilka dni temu akcja ma przekonać Polaków do sądowej rewolucji w wykonaniu PiS. Za kampanię odpowiada Polska Fundacja Narodowa, finansowana z zysków spółek Skarbu Państwa. Wiceminister przekonuje jednak, że PiS nie ma z tym nic wspólnego.

To nie jest kampania Prawa i Sprawiedliwości, to nie jest kampania obozu Zjednoczonej Prawicy i to nie jest kampania rządu. Powstała fundacja, która zgodnie ze statutem realizuje określone cele

- mówił Wójcik. Tymczasem na konferencji poświęconej akcji wystąpiła u boku szefów fundacji sama premier Beata Szydło. Wójcik odparł, że była tam "przy okazji".

"Przy okazji"? Z tragarzami?

- dopytywał wyraźnie zdziwiony i rozbawiony Bogdan Rymanowski, który przytoczył znany cytat z filmu "Miś" Stanisława Barei. Wójcik wciąż jednak odpierał zarzuty o "upolitycznienie" akcji.

"Sprawiedliwe sądy" według PiS

Cała kampania ma kosztować 19 mln złotych - to blisko jedna piąta całego budżetu Polskiej Fundacji Narodowej. Opozycja przekonuje, że to partyjna akcja finansowana ze środków publicznych. W związku z tymi wątpliwościami PO złożyła do CBA wniosek o zbadanie kampanii. - Grupa ludzi, mocno powiązana z Beatą Szydło, bogaci się kosztem Polek i Polaków - przekonywała posłanka PO, Monika Wielichowska.

Zobacz też: Prorządowa fundacja ruszyła ze swoją kampanią. Jest już odpowiedź Platformy. Całkiem celna

To pestka nawet dla dzieci z podstawówki. A Ty, poradzisz sobie z ortografią? [QUIZ]
1/15Zacznijmy od czegoś naprawdę łatwego. Uzupełnij wyraz o brakujące litery: p_enica
Zobacz także
 • W tygodnikach "Wprost": Przed wyborami ugrupowanie Kukiza się sypie, może stracić pozycję [W TYGODNIKACH]
 • Kim Dzon Un i Donald Trump w gazetach Szczyt Kim Dzong Un - Donald Trump. Co pokazała propaganda? Jest najnowsze wydanie gazety
 • Protest studentów przeciw ustawie Gowina. UW, Warszawa, 5 czerwca 2018 r. Protest studentów nabiera tempa. Dlaczego okupują uczelnie? Są cztery kluczowe powody
Komentarze (71)
"Sprawiedliwe sądy". Michał Wójcik o kampanii
Zaloguj się
 • jpy1

  Oceniono 37 razy 35

  Banda która po 8 latach dorwała się do koryta!. 19 mln złotych kosztowała ta cała hucpa z bilbordami. 19 mln zł!!!!. Powiedzcie mi koryciarze ile można by było sfinansować za to operacji dla dzieci którym NFZ odmawia leczenia bo nie ma pieniędzy???

 • kataryniarski

  Oceniono 25 razy 25

  Fundacja powołana przez MISNITRA FINANSÓW, zasilona blisko 100 mln złotych ze SPÓŁEK SKARBU PAŃSTWA, obsadzonych przez PiS. Na inauguracji była Wąsata Beata...

 • kataryniarski

  Oceniono 23 razy 23

  Wąsata Beata poleca: Samosądy zamiast sądów!

 • tilow3

  Oceniono 21 razy 19

  Bezczelna władza, bezczelnych ludzi, bezwzględnych kłamców i oszustów. A najlepsze jest to, że sÓwerenowi się to podoba, bo ci PO kradli. Tylko gdzie dowody albo wyroki? gdzie winy tych z PO? chyba dopiero je "drukują" towarzysze pisowcy. Budapeszt w Polsce? nie. Mińsk to nowy kierunek!

 • def11

  Oceniono 22 razy 18

  - Przechodziliśmy po prostu i wpadliśmy!
  - Jak to przechodziłaś? Z tragarzami?
  - Tak, przechodziliśmy, z tragarzami. Bardzo Cię polubiłem, chłopie!

 • batura3

  Oceniono 17 razy 17

  Panie jakiś tam - proszę nie obrażać inteligencji SAMODZIELNIE myślących Polaków (nie mam na myśli wyborców Pissu:))))

 • vega.vincent

  Oceniono 19 razy 17

  Oczywiście to marsjanie powiesili.

 • sil.m

  Oceniono 16 razy 16

  Panie Wójcik z czopkiem byle jaki i warchołem nie myślcie , że nam obywatelom wypłukaliście już zwoje mózgowe między uszami i nie mamy zdolności kojarzenia faktów i zdarzeń. Myślę ,że wasze kłamstwo i poczynania mogą doprowadzić do tego by rozprawy sądowe odbywały się na ulicy a nie w cywilizowany sposób w budynkach do tego przeznaczonych - historia zna wiele takich przykładów.

 • alex444444

  Oceniono 16 razy 16

  Michał Wójcik pojawia się zawsze jak trzeba ostro nakłamać i nikt inny już nie chce firmowac sprawy swoją twarzą. Współczuję mu, bez twarzy ciężko żyć.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane

Najnowsze informacje