O co chodziło prezesowi Kaczyńskiemu z "wyspą wolności"? "Wiadomości" wiedzą, więc tłumaczą

Fot. wiadomosci.tvp.pl

Kiedy prezes PiS powiedział podczas miesięcznicy smoleńskiej, że możemy zostać sami w Europie, ale jako "wyspa wolności", przez media przetoczyła się fala spekulacji, co tak naprawdę miał na myśli. Sprawę w swoje ręce wzięły też "Wiadomości" TVP.

W niedzielę wieczorem, w ramach 89. miesięcznicy smoleńskiej, Jarosław Kaczyński wygłosił - tradycyjnie już - przemówienie. Tym razem krótsze niż zwykle, ale z zaskakującym elementem:

Bądźcie pewni, że nikt nam nie narzuci woli z zewnątrz. Że nawet jeżeli w pewnych sprawach pozostaniemy w Europie sami, to pozostaniemy. I będziemy tą wyspą wolności i tolerancji

Część komentatorów i polityków potraktowała słowa Kaczyńskiego jako kolejną już zapowiedź Polexitu, czyli wyjścia Polski z Unii Europejskiej. Zupełnie inną interpretacją podzieliła się z widzami reporterka "Wiadomości" TVP Ewa Bugała.

Zobacz też: Prezes Kurski hojny dla swoich gwiazd. Wiadomo, ile zarabiają prowadzący "Wiadomości"

"Wyspa bezpieczeństwa i wolności"

Po przypomnieniu niedzielnych słów prezesa, dziennikarka TVP sięgnęła po komentarz swojej koleżanki po fachu Edyty Hołdyńskiej z "Sieci Prawdy", która tłumaczyła, że Polska staje się "wyspą bezpieczeństwa" w Europie.

Bugała stwierdziła, że coraz więcej turystów zamiast Paryża czy Barcelony wybiera jako cel podróży właśnie Polskę. Nie posłużyła się jednak przy tym żadnym zbiorem danych, który wskazywałby na taką tendencję. Widzowie TVP mogli natomiast zobaczyć krótką sondę uliczną z udziałem zagranicznych turystów.

Czuję się bezpiecznie w Polsce. Dlaczego? Bo nie widzę tutaj żadnych muzułmanów. To bardzo dziwne, w Belgii widzimy ich na każdym kroku

- powiedziała "Wiadomościom" anonimowa Belgijka zwiedzająca Wrocław.

Bugała tłumaczyła też, że Polska jest "wyspą wolności", bo rezygnuje z poprawności politycznej. Dowód? - Wielu włoskich internautów nie kryło uznania dla dziennikarzy "Wiadomości", które w uczciwy sposób relacjonowały brutalny atak na Polaków w Rimini - powiedziała reporterka programu.

Chodziło o to, że sprawcy napaści zostali przez tę redakcję nazwani w jednym z materiałów "bestiami", co "doceniono" w jednym z wpisów na Twitterze.

Na koniec widzowie "Wiadomości" po raz kolejny dowiedzieli się też, że "wyspa wolności to także rosnąca polska gospodarka, o jakiej Włochy czy Grecja mogą tylko pomarzyć".

PiS chce reparacji od Niemiec. "Hej, zabiłeś mi dziadka, gdzie mój milion dolarów?" [MAKE POLAND GREAT AGAIN odc. 2]

Trzy słowa, jedna kategoria: państwo. Odgadniesz wszystkie?
1/16meble, prom, król
Zobacz także
Komentarze (191)
"Wiadomości" TVP o Jarosławie Kaczyńskim i "wyspie wolności"
Zaloguj się
 • xennax

  Oceniono 59 razy 51

  co za brednia dotycząca gospodarki Włoch. To jest 8 gospodarka w świecie , PKB której 4 razy większe od PKB Polski. A nie mają 160 mln ludzi. Ich dochód na głowę nie dogonimy za 100 lat .
  Rezerwy obywateli Rep. Włoskiej to 2,5 bln USD . O czym TV mówi a w sumie bredzi ?
  Jakie problemy włoskiej gospodarki? Oni maja takie problemy chciałbym je mieć
  W swoim czasie Urban posyłał śpiwory do USA i pojawił sie od razu dowcip- zamienię kawalerkę w Warsaw na śpiwór w N.Jorku.
  Uprawianie propagandy sukcesu w obrzydliwy sposób.

 • szaja25

  Oceniono 58 razy 50

  Już są takie wyspy wolności o których naczelnik mówi, to np. Korea Północna, Białoruś, Jemen.

 • wolak007

  Oceniono 41 razy 37

  Nie będziemy tolerancyjni dla Prezesa. Za niszczenie Polski jest jedna kara...

 • polakadam

  Oceniono 40 razy 36

  O co chodziło karaczanowi? Nie ważne co się stanie z Polską byle spełniły się jego chore wizje. Przez takich polityków mieliśmy rozbiory czy klęskę wrzesniową.....

 • zsm-5

  Oceniono 45 razy 35

  PKB Włoch - 1 850 735 mln USD,
  PKB Polski - 467 591 mln USD
  Rzeczywiście polska gospodarcza wyspa wolności na kredyt.

 • munaciello

  Oceniono 41 razy 33

  Po prostu będzie żyło się wolniej: zamknięte granice, wysokie bezrobocie, brak dostępu do innych mediów poza reżimowymi i kryzys gospodarczy sprawią, że obywatelom nie będzie się nigdzie spieszyć i będą mieli dużo wolnego czasu (wyjątek to, rzecz jasna, obowiązkowe świętowanie miesięcznic, świąt narodowych i kościelnych).

 • yosemitesam

  Oceniono 34 razy 30

  Koreańczycy z północy też żyją w przeświadczeniu, że ich kraj jest taką wyspą wolności, tolerancji, bogactwa i dóbr wszelakich. Prezesie - sporo jeszcze pracy przed tobą, zwłaszcza na polu propagandy.

 • pyffello114

  Oceniono 37 razy 29

  Kto powstrzyma tego szalenca przed wyprowadzeniem nas z Unii Europejskiej???
  Zdradzieckie mordy miast i wsi laczcie sie!!!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje