"Sąsiedni pokój, cichy strzał w skroń". Dyrektor biura wojewody lubelskiego o Michale Bonim

Michał Boni

Michał Boni (MARCIN STĘPIEŃ / Agencja Gazeta / www.dziennikwschodni.pl)

"Sąsiedni pokój, cichy strzał w skroń. Tak kiedyś załatwiano sprawy honorowo" - tak dyrektor biura wojewody lubelskiego Tomasz Sonntag napisał o Michale Bonim. Wpis szybko usunął, ale musiał się tłumaczyć.

O co chodziło urzędnikowi wojewody? Chciał skomentować wypowiedzi europosła PO Michała Boniego z niedawnej debaty o Polsce w Parlamencie Europejskim. Boni mówił m.in., że PiS niszczy polską wolność, solidarność i praworządność. Podziękował wiceszefowi KE Fransowi Timmermansowi za rzetelną ocenę sytuacji w Polsce i zapewnił, że "nie jest sam", bo podobnie myślą miliony Polaków.

"Cichy strzał w skroń"

Jak pisze "Dziennik Wschodni", wypowiedzi Boniego postanowił skomentować na Facebooku dyrektor biura wojewody lubelskiego. "Dla „TW Znak”, po takiej prezentacji, widzę jedno wyjście...sąsiedni pokój...cichy strzał w skroń...tak kiedyś załatwiano sprawy honorowo, ale my żyjemy...niestety, dziś" – napisał Tomasz Sonntag. 

Po jakimś czasie wpis usunął, ale - jak to zwykle bywa - nie zniknął on z sieci i był szeroko komentowany.

Wojewoda chciał wyjaśnień 

– Pan wojewoda rozmawiał z dyrektorem Sonntagiem na ten temat. Wskazał, że ten wpis, ze względu na język i użyte sformułowanie, powinien być usunięty – powiedział "Dziennikowi Wschodniemu"  rzecznik wojewody lubelskiego Radosław Brzózka.

Jednocześnie dodał, że wypowiedź Boniego też była "skandaliczna". – Tym niemniej nie upoważnia do tego, by komentując ją wykraczać poza pewne ramy retoryczne i językowe - przyznał rzecznik.

Gazeta podaje, że Sonntag w pisemnych wyjaśnieniach tłumaczył wojewodzie, że ubolewa nad tym, że „nie wykazał stosownego opanowania" oraz obiecał, że sytuacja się nie powtórzy. Zadeklarował też gotowość przeproszenia Michała Boniego. 

"Kurier Lubelski" przypomina, że to nie pierwsza głośna wpadka urzędnika. W 2014 roku Sonntag bez powodzenia kandydował do lubelskiej rady miasta z listy PiS. W czasie ciszy wyborczej na jego profilu facebookowym pojawiło się zdjęcie Grzegorza Muszyńskiego (kandydata PiS na prezydenta Lublina) z dopiskiem „Czas decyzji!” oraz baner wyborczy.

Pani Stasia rozbawiła cały przedział: "Dziś się kupuje pieska!". Trafna ocena rodziny [GAZETA DO POCIĄGU]

Trzy słowa, jedna kategoria: państwo. Odgadniesz wszystkie?
1/16meble, prom, król
Zobacz także
Komentarze (427)
Dyrektor biura wojewody Tomasz Sonntag o Michale Bonim. "Cichy strzał w skroń"
Zaloguj się
 • jxl82

  Oceniono 78 razy 62

  Panu Dyrektorowi noszącemu -zgodnie z linią polityczną Pis- dumne polskie nazwisko Sonntag, życzymy spełnienia marzeń i właśnie takiego końca jak w wPISie. Oczywiście strzał niech będzie wykonany z niemiecką precyzją w końcu Ordnung muss sein.

 • starczypl

  Oceniono 64 razy 48

  kolejna menda piSSlamska prześciga się z jej podobnymi o granice podłości. może prezes doceni? da dostęp do większego koryta ?... co za świnie...

 • zmichalg1

  Oceniono 50 razy 44

  Panie Sonntag,
  A pan to może zakamuflowana opcja niemiecka? Bo jeśli z pana taki polski patriota, to może wypadałoby zmienić nazwisko na "Niedziela".

 • justas32

  Oceniono 60 razy 38

  Poznałem Michała Boniego - to wyjątkowo porządny człowiek. A wojewoda to cham - jak większość PIS-u i ich elektoratu ...

 • florentino

  Oceniono 39 razy 31

  A pan Sonntag, to z dziada pradziada Polak, jak samo nazwisko wskazuje?
  Przypomina sie niejaki Dzierzynski - tak bardzo zajadly w zwalczaniu Polakow w ZSRR zeby tylko nikt nie wytknal mu pochodzenia.

 • eiran

  Oceniono 38 razy 30

  Rozumiem, że TW Wolfgang już się ustrzelił?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane

Najnowsze informacje