Jak Macierewicz zareagował na książkę Tomasza Piątka? "Szalał. Chciał uruchamiać służby"

Tygodnik "Newsweek" odsłania kulisy tego, jak szef MON miał zareagować na książkę Tomasza Piątka "Macierewicz i jego tajemnice", w której zarzucono ministrowi niejasne powiązania.

Dziennikarz "Newsweeka" Paweł Reszka dotarł do zastrzegającego anonimowość informatora w Ministerstwie Obrony Narodowej, który zdradził, co działo się w resorcie, kiedy na rynku ukazała się książka "Macierewicz i jego tajemnice". Według relacji rozmówcy, PiS zażądał wówczas od ministra obrony, by ten "coś z tym zrobił". Jak zareagował Macierewicz?

"Szalał. Chciał uruchamiać służby. Ale współpracownicy wybili mu to z głowy, wytłumaczyli, że jak to wyjdzie, to dopiero będzie kompromitacja. W końcu sprawę oddano prokuraturze"

- mówi informator tygodnika. W dalszej części inny, były urzędnik MON dodaje, że przeciwko autorowi książki, Tomaszowi Piątkowi, nieprzypadkowo skierowano śledczych. "Gdyby Macierewicz dochodził swoich praw na drodze cywilnej, to musiałby udowodnić, gdzie Piątek kłamie. A tak to Piątek będzie się wił przed śledczymi" - twierdzi anonimowe źródło "Newsweeka".

Zobacz też: TVP nie zgodziła się na reklamę książki o Macierewiczu. Więc zareklamował ją poseł Nowoczesnej

"Macierewicz i jego tajemnice"

"Macierewicz i jego tajemnice" to książka Tomasza Piątka, który zbadał koneksje ministra obrony narodowej Antoniego Macierewicza. Swoje śledztwo prowadził przez ostatnie półtora roku. Jak twierdzi, wykazało ono powiązania obecnego szefa MON m.in. z rosyjskimi służbami wywiadowczymi i Kremlem.

Dzień po premierze książki Macierewicz złożył do prokuratury zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa w związku z publikacją. Jak tłumaczył wówczas jeden z jego zastępców, wiceminister obrony narodowej Michał Dworczyk, książka ta "zawiera same kłamstwa, oszczerstwa i pomówienia". 

Fenomen pasków TVP! Literacki geniusz, nagroda NIKE wisi w powietrzu! [MAKE POLAND GREAT AGAIN]

Więcej o:
Komentarze (246)
Antoni Macierewicz i jego reakcja na książkę Tomasza Piątka
Zaloguj się
 • antropoid

  Oceniono 134 razy 124

  Dlaczego Polska PiSu kłóci się z całą zachodnią Europą - a z Rosją nie?...

 • andrew1507

  Oceniono 100 razy 96

  ONR i Młodzież Wszechpolska to VKolumna Putina finansowana prawdopodobnie przez Kreml.
  To nadzieja Putina na włączenie Polski ponownie do imperium rosyjskiego.
  Równolegle agentura GRU w PiS pracuje nad skłóceniem z atlantycką cywilizacją i wyprowadzeniem Polski z tych struktur (EU+NATO). Na tej drodze istotnym jest wprowadzenie chaosu w polskiej armii co skutecznie realizuje Minister Maciarewicz.

 • Black Swan

  Oceniono 99 razy 95

  jeśli oceniać Antka po konkretnych efektach jego służby Polsce a nie po deklaracjach to facet ewidentnie służy komuś innemu niż Polska... Przecież to on załatwił rząd Olszewskiego, potem zniszczył polski wywiad wojskowy a teraz niszczy nam armię... Czego by sie facet nie dotknął to zawsze na etapie końcowym wychodzi mu odwrotnie niż wcześniej obiecywał...
  Przypadek? Nie sądzę...

 • rlnd

  Oceniono 96 razy 88

  A teraz zastanówmy się...
  Kto najwięcej zyskał na śmierci Lecha Kaczyńskiego? Dlaczego Antoni Macierewicz do Smoleńska jechał pociągiem? Dlaczego zaraz po katastrofie wrócił do Warszawy?

 • polakadam

  Oceniono 57 razy 57

  W normalnym kraju antoś byłby już odsunięty z rządu i toczyłoby się śledztwo. Pislandia jest państwem teoretycznym.....

 • def11

  Oceniono 55 razy 49

  Każdy by się wkurzył, a szczególnie osoba publiczna i na stanowisku ministra ON gdyby kompromitujące fakty z przeszłości ujrzały światło dzienne ...
  Prawda zabolała, ciśnienie skoczyło a militaryzacja Obrony Terytorialnej przyspieszyła ...

 • andrew1507

  Oceniono 45 razy 43

  Gułag zwany "Wyspa Wolności" : W gułagu "Wyspa Wolności", każdy przekręt jest możliwy. Każdego przeciwnika można fizycznie i psychicznie sponiewierać.
  Liczy się tylko "Panowanie" pisiatej mafii.
  A czy ta "Wyspa Wolnośc" to jest tworzona pod nadzorem GRU i Kremla?
  Młodzi Polacy nie dajcie się zapędzić do tego gułagu pt. "Wyspa Wolnośći".

 • antropoid

  Oceniono 46 razy 42

  Ten stary cap uruchamiałby służby nawet gdyby mu się ktoś nie ukłonił na ulicy.

  Ale jeszcze się nie czuje dość silny...

 • bacowa

  Oceniono 46 razy 40

  Antek nie wydal rozkazu by jego WOT tymi nowymi karabinami rozstrzelali Piątka?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX