PiS ma się z czego cieszyć przed obradami Sejmu. W nowym sondażu deklasuje opozycję

11.09.2017 08:01
Jarosław Kaczyński

Jarosław Kaczyński (Agencja Gazeta)

Na PiS zagłosowałoby dziś więcej wyborców, niż na PO, Nowoczesną i PSL razem wzięte - wynika z sondażu IBRiS dla "Rzeczpospolitej". Poparcie partii rządzącej wzrosło w czasie wakacji.

We wtorek Sejm wznawia prace po wakacyjnej przerwie. W tym miesiącu Prawo i Sprawiedliwość ma podjąć drugą (po lipcowych protestach) próbę wprowadzenia zmian w sądownictwie. W planach jest także ustawa medialna, która może okazać się równie kontrowersyjna. Jednak PiS może być pewne siebie - w nowy sezon polityczny wchodzi z bardzo silnym poparciem. 

W nowym sondażu IBRiS dla "Rzeczpospolitej" chęć głosowania na partię Jarosława Kaczyńskiego deklaruje 37,7 proc. respondentów. Jak zwraca uwagę dziennik, to wzrost o ponad 4 proc. od ostatniego badania tej sondażowi. Z kolei PO i Nowoczesna straciły część poparcia. Na te partie głosowałoby odpowiednio 19,9 i 8,7 proc. uczestników badania.

Poparcie dla ruchu Kukiz'15 deklaruje 8 proc., a dla SLD 6. Wzrost zaliczyła partia Razem - z poparciem na poziomie 5,2 proc. udałoby się jej przekroczyć próg wyborczy. Na inną partię niż powyższe chciałoby zagłosować 2,7 proc. badanych, zaś 6,8 jest niezdecydowanych.

Zobacz także
Komentarze (408)
Sondaż partyjny. PiS przed obradami Sejmu deklasuje opozycję w sondażu
Zaloguj się
 • krynolinka

  Oceniono 48 razy 16

  Jeszcze pan prezes obieca, że każdy z nas tuż po czterdziestce będzie stawał się co roku młodszy o pół roku i będzie pińcet procent..

 • jady51

  Oceniono 20 razy 10

  Z taką opozycją i takimi jej liderami to i rządząca małpa miałaby 50% poparcia...

 • kamuimac

  Oceniono 20 razy 8

  a mnie ten sondaż wcale nie dziwi - homo sovieticus wychodzi ze zdwojoną siłą z narodu - zapracowali na to wszyscy - i janusze biznesu dajacy głodowe stawki po to żeby w ciagu 25 lat nachapa sie majątku jaki na zachodzie buduje sie lat 100 , rządzący nie dbający o małe firmy które są podstawą gospodarki , szkolnictwo które non stop przez 25 lat obniżało swój poziom powodując niesamowity wtórny analfabetyzm w społecznestwie i przede wszystkim - ogromne niesamite rozczarowanie kaitalizmem - po prostu po 89 roku nikt ludziom nie powiedział że nim dojdziemy do poziomu zachodu czeka nas co najmniej 40-50 lat ciężkiej pracy - tylko obiecali im miliony z nieba - tak się to kończy - niedługo przyjdą smutni panowi z rosji i zgaszą swiatło demokracji do konca - a lud bedzie ich wielbił bo polak nie ma ambicji żeby było mu lepiej - polak chce jedynie żeby sąsiada sz...g trafił - wtedy jest mu dobrze.

 • jes-ter

  Oceniono 15 razy 7

  Tak długo jak szefem Platformy będzie Schetyna, tak poparcie dla niej nie urośnie powyżej 25%.

 • mike69

  Oceniono 17 razy 7

  Tak długo jak opozycja będzie podzielona tak długo PiS może spać spokojnie. Tylko nowy wspólny fornt na wzór Demokratów z USA może coś zmienić. Niestety to oznaczałoby mniejszą ilość na ławach poselskich dla wielu. Co ich więc kraj obchodzi jak kasy nie będzie...?

 • dyst2

  Oceniono 29 razy 7

  Polacy popieraja partie, ktora domaga sie reparacji od Niemiec jednoczesnie wprowadzajac faszystowskie sposoby rzadzenia krajem.

  Zalosny narod.

 • tilow3

  Oceniono 17 razy 7

  Mimo mojego ogromnego szacunku do pana Schetyny, przyznać muszę, że odejść musi. To samo dotyczy pana Petru. Jeśli ktoś osiąga poziom zaufania na równi z Macierewiczem, to nie ma szans na zaufanie społeczne. Że Antoni tak samo? pisowcom wybacza się zdecydowanie więcej, przykro mi. I wiadomo, że to wszystko to wynik propagandy. PiS nie ma z kim przegrać, niestety. I tylko dlatego utrzymuje taki wynik wyborczy. Jeśli nie pojawi sie ktoś z kim Jarosław może przegrać, pisowcy mogą spać spokojnie.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje