TVP Info: Prezydent spotka się z Jarosławem Kaczyńskim. Rzecznik Dudy odmawia komentarza

Prezes PiS Jaroslaw Kaczyński i prezydent RP Andrzej Duda

Prezes PiS Jaroslaw Kaczyński i prezydent RP Andrzej Duda (Fot. Franciszek Mazur / Agencja Gazeta)

Prezydent Andrzej Duda spotka się w piątek z prezesem PiS Jarosławem Kaczyńskim - poinformowała telewizja TVP Info. Prezydencki rzecznik Krzysztof Łapiński odmówił komentarza w tej sprawie.

Z informacji TVP Info nie wynika, czego będą dotyczyły ewentualne rozmowy polityków. Tajemnicą pozostaje także miejsce spotkania Andrzeja Dudy i Jarosława Kaczyńskiego oraz to, ile będzie trwało.

Pytany o to w piątek rano prezydencki rzecznik Krzysztof Łapiński odmówił komentarza. - Prezydent powiedział wprost, żeby nie komentować w żaden sposób tych doniesień medialnych, co niniejszym czynię - mówił w radiowej Trójce. Podkreślił, że Andrzej Duda wróci do Warszawy z Kazachstanu najwcześniej po godzinie 13.

Chłodno na linii Pałac - PiS

Dziennikarze spekulują, że Duda i Kaczyński będą rozmawiali przede wszystkim o reformie sądownictwa. Przypomnijmy, w lipcu prezydent zawetował dwie ustawy autorstwa PiS - o Sądzie Najwyższym i Krajowej Radzie Sądownictwa. Jednocześnie Duda zobowiązał się, że w ciągu dwóch miesięcy przedstawi własne projekty w tej sprawie.

Niewykluczone, że tematem rozmów obu polityków mogą być też ostatnie napięcia na linii Pałac Prezydencki - PiS. W poniedziałek falę komentarzy wywołała wypowiedź prezydenckiego rzecznika Krzysztofa Łapińskiego, który stwierdził, że gdyby Andrzej Duda chciał zmian w rządzie, to rozmawiałby o tym z Jarosławem Kaczyńskim.

Zobacz też: "Jarek daje ci godzinę na zmianę decyzji". Kulisy spotkania w Belwederze

Dzień później Łapińskiego skrytykowali m.in. marszałek Senatu Stanisław Karczewski czy wiceminister sprawiedliwości Patryk Jaki, choć w podobnym tonie rolę prezesa PiS w kształtowaniu rządu opisał szef klubu Ryszard Terlecki. W rozmowie z onet.pl osoba z kierownictwa partii miała powiedzieć, że PiS oczekuje od prezydenta natychmiastowej dymisji jego rzecznika.

Prezydenckie projekty

Autorskie projekty Andrzeja Dudy dotyczące SN i KRS mamy poznać jeszcze w tym miesiącu. Według nieoficjalnych informacji z jego kancelarii, ustawy są już gotowe. Prof. Michał Królikowski, który jest jednym z prezydenckich doradców, zdradził w ostatnich wywiadach, że za sprawą projektowanych przepisów głowa państwa chce przede wszystkim wzmocnić swoją pozycję wynikającą z konstytucji.

Największe zaskoczenie od czasu odpadnięcia Gulczasa z "Big Brothera" [MAKE POLAND GREAT AGAIN]

Zobacz także
Komentarze (121)
Andrzej Duda i Jarosław Kaczyński. Spotkanie prezydenta i prezesa PiS
Zaloguj się
 • polakadam

  Oceniono 13 razy 13

  czyli jednak nie z Szydlo ? :) naprawde jestem pełen podziwu nad grą aktorska politykow PiS. caly tydzien czy dluzej budowali napiecie jaka to Szydlo wazna i Duda to z nia bedzie ustalac to czy tamto ... a potem na scene wchodzi on ... Jaroslaw :)

 • lukamipisze

  Oceniono 13 razy 11

  Czyli jak widzimy Łapiński miał rację i wiedział dobrze co mówi.
  A teraz mamy spotkanie gdzie swoje zale przedstawi pan kasjer du a:)

 • rasta-mw

  Oceniono 15 razy 11

  Zaraz, zaraz! Czy przypadkiem Prezydent nie powinien się spotkać z premierem? Oj rozdwojenie jaźni w tym pisie! Pisiaki krzyczą zwolnić Łapińskiego za powszechnie znaną prawdę, a teraz organizują spotkanie Andrzeja z Jarosławem (oficjalnie jedynie podrzędnym posłem RP)

 • prokuraturarejonowa

  Oceniono 10 razy 10

  To spotkanie jest kolejnym upokorzeniem dla Szydło i najlepiej pikazuje zakres samodzielności Beaty.

 • bob_59

  Oceniono 11 razy 9

  Powinni się spotkać w jakimś neutralnym miejscu.
  Na przykład na planie "Ucha prezesa" w trakcie przerwy w zdjęciach...

 • felucjan

  Oceniono 12 razy 8

  Prezydent pojedzie na Nowogrodzką?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje