Szczerość wicepremiera może nie spodobać się prezesowi. "Polska w ruinie? To retoryka wyborcza"

Jarosław Kaczyński i Mateusz Morawiecki

Jarosław Kaczyński i Mateusz Morawiecki (ŁUKASZ KRAJEWSKI)

Wicepremier Mateusz Morawiecki, gospodarcza twarz rządu PiS, rozmawiał z dziennikarzami "Faktu" m.in. o kondycji ekonomicznej Polski. Przy okazji powiedział coś, co może wywołać burzę w siedzibie PiS na Nowogrodzkiej.

Morawiecki był gościem "Faktu" i portalu Fakt24 przy okazji Forum Ekonomicznego w Krynicy.

Jednym z tematów rozmowy był stan polskiej gospodarki. Dziennikarz zapytał wicepremiera czy rządzący są cudotwórcami, skoro teraz chwalą się świetnymi wynikami, a jeszcze dwa lata temu twierdzili, że Polska jest w ruinie. 

- Oczywiście retoryka przedwyborcza karmi się różnymi prawami - zaczął Morawiecki. I kontynuował: 

Polska nie była ani wtedy, ani wcześniej w ruinie. W ruinie była faktycznie w 1945 roku

Za chwilę zastrzegł, że Polska nie była też krajem kwitnącym. - Bo jakby była krainą mlekiem i miodem płynącą, to 3 miliony ludzi nie spakowałoby walizek i nie pojechałoby prosto Ryanairem do Londynu czy innych pięknych miast na Wyspach Brytyjskich – powiedział Morawiecki.

- Na pewno było co poprawiać i na pewno bardzo dużo poprawiliśmy - dodał wicepremier.

Kłopotliwa "Polska w ruinie"

"Polska w ruinie" była przez pewien czas nieformalnym hasłem kampanii PiS w wyborach parlamentarnych w 2015 roku. Premier Beata Szydło zorganizowała nawet pamiętną konferencje prasową na tle ruin w Nowej Soli. To zresztą oburzyło władze miasta, które twierdziły, że gospodarczo radzą sobie świetnie.

Dopiero po tym, jak internet zalały memy, a politycy PiS regularnie musieli się tłumaczyć, zaczęto wykręcać się z tego hasła.

Jarosław Kaczyński tłumaczył np., że PiS nigdy nie twierdziło, że Polska jest w ruinie. Tym razem Morawiecki powiedział szczerze, że była to "retoryka wyborcza".

Minister Szyszko z Puszczą w tańcu się nie p******i. Mimo to wyprzedziła go nawałnica [MAKE POLAND GREAT AGAIN]

Wiesz, którego państwa jest to flaga? Sprawdź się w quizie
1/12Którego państwa jest to flaga?
Zobacz także
Komentarze (91)
Mateusz Morawiecki o "Polsce w ruinie"
Zaloguj się
 • hen-live

  Oceniono 32 razy 32

  Przecież dla każdego który ma trochę pojęcia o ekonomii czy gospodarce jest jasne że względnie dobre wskaźniki gospodarcze czy spadek bezrobocia to w dużej mierze zasługa poprzedników.Tylko można obawiać się że na tym daleko się nie zajedzie.

 • antropoid

  Oceniono 26 razy 24

  To nie retoryka - to typowe, pisowskie bezczelne ŁGARSTWO, którym kaczyński i pis oddychają, bez którego nie istnieją.

 • japka_putina

  Oceniono 21 razy 21

  Retoryka wyborcza, czyli bezczelne kłamstwo. Osobiście nie cierpię sku...synów (i córek) posługujących się takimi metodami w życiu publicznym.

 • zyks

  Oceniono 19 razy 19

  W "ruinie" - to dopiero będzie, za jakieś trzy lata. Grecja też nie od razu. Na początku suweren był b. zadowolony: podwyżki emerytur, stypenbiów i płac, wieksze pięniądze na dzieci, dopłaty i tanie kredyty mmieszkaniowe, niski wiek emerytalny, itp., byleby Suweren prawidlowo głosował. Ale musi przyjść dzień prawdy. A prywatnie - jak szastasz się kasą na lewo i prawo, to czy plajta jest od razu? Nie. Ale tak za roczek, jak juz debet na wszystkich kartach ...:-((

 • johang28

  Oceniono 18 razy 18

  I co,ciemny ludzie wolski,daliście się nabrać jak małe dzieci.Pisiory obiecali wam "Polskę w ruinie" i dotrzymają słowa .Mówią,że elektorat pisowski jest najbardziej tępym,zacofanym,niemyślącym,przekupnym elektoratem.Jest w tym ,niestety dużo prawdy.Sami patrioci za pieniądze(Romaszewscy,Gosiewska i tym podobni.)

 • remo29

  Oceniono 18 razy 18

  Łgarstwo zaczęło się od "zamach w Smoleńsku", przez "kandydat na prezydenta wszystkich Polaków, Andrzej Duda" po "ministrem ON nie będzie Macierewicz, tylko Gowin". Resztę znacie.

 • jag63

  Oceniono 17 razy 17

  Czyli .ppt potwierdził, że zbudowali kampanię na kłamstwie. I to niejednym.
  A durny Suweren łyknął gluta.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane

Najnowsze informacje