Biskup Pieronek o "łajdactwie" władzy. Najmocniej uderza w Kaczyńskiego: Jak po narkotykach

- Zamiast strzec konstytucji, łamią ją raz po raz - mówił o polskich politykach biskup Tadeusz Pieronek. Duchowny był gościem Moniki Olejnik w "Kropce nad i" w TVN24.

- Obecny rząd nigdy nie pozwalał sobie na dopuszczenie jakiejkolwiek krytyki. Zarzuty stawiane przez Komisję Europejską, wenecki zespół zawsze odpierano, twierdząc, że wszystko jest w porządku - mówił w programie "Kropka nad i" w TVN24 biskup Tadeusz Pieronek.

Duchowny odniósł się w ten sposób stanowiska Komisji Europejskiej i kanclerz Niemiec Angeli Merkel, które są zaniepokojone stanem praworządności w Polsce. CZYTAJ WIĘCEJ>>>

- Nie tylko z Niemcami, ale ze wszystkimi krajami UE trzeba prowadzić systematyczny dialog, w którym mogą się pojawiać krytyki, pochwały i współpraca. Inaczej będziemy działać każdy na swoją korzyść - komentował Pieronek. - UE to taka organizacja państw, która stara się dla każdego zrobić coś dobrego - dodał. 

Biskup Pieronek o łamaniu konstytucji

Duchowny mówił też o "wielkim dramacie tych, którzy zamiast strzec konstytucji, łamią ją raz po raz". - W dodatku domagają się, żeby zrobić nową konstytucję, by zatwierdzić te swoje wszystkie łajdactwa, które dotąd popełnili - skomentował.

- Każde złamanie konstytucji przez stróża konstytucji [strażnikiem konstytucji zgodnie z prawem jest prezydent - red.] i przez Sejm jest łajdactwem. To operacja na narodzie, tłuczenie mądrości, która tkwi w narodzie, sprowadzania jej do stwierdzeń, że wszystko można zrobić, bo mają mandat społeczeństwa - podkreślił.

"Jak nieopanowany człowiek po narkotykach"

Duchowny odniósł się też do słów Jarosława Kaczyńskiego, który w lipcu na mównicy sejmowej powiedział do polityków opozycji: "Wiem, że boicie się prawdy, ale nie wycierajcie swoich mord zdradzieckich nazwiskiem mojego brata". CZYTAJ WIĘCEJ>>>

- Byłem bardzo zbulwersowany tą wypowiedzią. Wypowiedź sejmowa transmitowana, człowieka, który uważa się za naczelnika państwa, a zachowuje się jak nieopanowany człowiek po narkotykach. Inaczej tego nie potrafię wytłumaczyć - powiedział Pieronek.

Więcej o:
Komentarze (313)
Biskup Pieronek o "łajdactwie" władzy. Najmocniej uderza w Kaczyńskiego: Jak po narkotykach
Zaloguj się
 • kemor234

  Oceniono 60 razy 48

  Nareszcie ktoś odważył się publicznie skomentować najbardziej chamską wypowiedź parlamentarzysty, jaką słyszałem.

 • dyktator_bolandy

  Oceniono 63 razy 47

  Kosciól się chytrze ustawia, wspólpracuje z PiS, ale wystawia też "dysydentów" :) w razie przegranej pisu stwierdzi- patrzcie , byliśmy przeciw .

 • elenem

  Oceniono 54 razy 42

  Kaczyński nieopanowany? to bardzo delikatnie powiedziane.
  Ten człowiek poczynił straszne szkody w głowach Polaków. I podzielił społeczeństwo. Ciężko to było odwrócić.

 • seroo1

  Oceniono 40 razy 36

  A usłyszymy takie słowa podczas kazanie na mszy z okazji kolejnej miesięcznicy???
  A usłyszymy takie słowa podczas kazań na Jasnej Górze z okazji kolejnych pielgrzymek ONR-u czy kiboli??????
  A usłyszymy takie słowa podczas kolejnej audycji w Radiu Maryja??????
  Nie!!!!!
  Biskup Pieronek był i jest człowiekiem mądrym i wielkim, ale też był i jest nikim w strukturze KK.

 • 1kamien

  Oceniono 50 razy 30

  Facet modli się wieczorem:

  -Panie spraw żebym się rano obudził z 1,5 metrowym chooojem.

  Rano budzi się a obok leży prezes!!

 • wolf01

  Oceniono 44 razy 30

  Czyżby nagle KK zrozumiał , że bez Unii skończy się kasa i dla niego , biedne barany na wsi nie dostaną doplat to i na tace nie rzucą , a klechy w końcu zeszczupleją bo teraz chyba trwa u nich konkurs , ktory wychodował okazalszy "bęben" .
  Świroslaw tej zniewagi nie odpuści i zaraz znajdą się "kwity" , że klecha to były TW SB/UB ojciec gromady dzieci i pedofil bo jak ktoś kwestionuję :-D "prafde" "Włatcy Drabinki"

 • fakiba

  Oceniono 34 razy 26

  Specjalistą od łamania konstytucji jest pachołek kaczora Duda i dlatego będzie pisał swoją taką pisią gdzie jedynie słusznej patrii będzie wolno robić wszystko co jej się podoba

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX