Rząd obiecał kolejne pieniądze - tym razem dla nauczycieli. Będą mieli swoje "500 plus"?

W Karcie Nauczyciela ma znaleźć się zapis o 500 plus dla nauczycieli dyplomowanych - dodatek będzie przysługiwał za doskonalenie zawodowe. Minister Edukacji Narodowej zapowiada także podwyżki dla wszystkich nauczycieli. Szczegóły ogłosi premier Beata Szydło na rozpoczęcie nowego roku szkolnego.

Szczegóły programu premier Beata Szydło ma ogłosić podczas rozpoczęcia nowego roku szkolnego.

500 plus ma być motywacją dla nauczycieli dyplomowanych do systematycznego dokształcania się. - Nauczyciele potrzebują motywacji do doskonalenia zawodowego, bo obecnie jest tak, że w połowie swojej kariery nie mają bodźców, ani finansowych, ani rozwojowych - mówiła minister edukacji narodowej Anna Zalewska.

Szefowa resortu edukacji dodała, że nauczyciel dyplomowany dodatek w wysokości 500 złotych mógłby otrzymywać aż do przejścia na emeryturę. - Po trzech latach od przyznania pieniędzy sprawdzamy, czy dany nauczyciel rzeczywiście dokonał szczególnych osiągnięć zawodowych - zaznacza Zalewska.

Program wywoła konflikty?

Wiceprezes Zarządu Związku Nauczycielstwa Polskiego Krzysztof Baszczyński uważa jednak, że 500 plus tylko dla nauczycieli dyplomowanych wywoła konflikt w środowisku nauczycielskim. - Jeżeli nauczyciel ma ocenę wyróżniającą, to bez względu na to, czy jest kontraktowy, mianowany czy dyplomowany, taki dodatek powinien otrzymywać, inaczej będzie to początek dzielenia środowiska oświatowego - mówi Krzysztof Baszczyński.

Projektem ustawy o finansowaniu zadań oświatowym rząd zajmie się 12 września.

Więcej o:
Komentarze (216)
Minister Edukacji Narodowej obiecała "500 plus" dla nauczycieli
Zaloguj się
 • krwawy_marry

  Oceniono 51 razy 39

  Jestem pracownikiem fizycznym w wielkiej fabryce papieru - można rzec "zwykłym robolem", nie mam dzieci bo żona moja nie może ich mieć, wszystko w sklepach drożeje... Drogi "rządzie" - co kur..a masz dla takich jak ja???

 • e-misio

  Oceniono 42 razy 36

  kupowanie kolejnych grup społecznych za wybory i ciche przyzwolenie na niszczenie demokracji ..
  problem w tym, że kupowanie nie za swoje tylko pożyczone (deficyt budżetowy)
  a spłacać będą potomkowie ale tylko gorszego sortu

 • miastowiec-ze-wsi

  Oceniono 28 razy 26

  Przed rozpoczęciem nowego roku szkolnego panika rządzącej mafii przed skutkami chaosu który ujawni sie wraz z jego rozpoczęciem zaczyna byc dominująca. Tego chaosu nic już nie powstrzyma ten chaos trwa.

 • 99niebieskakropka

  Oceniono 28 razy 24

  To może 500+ dla: kominiarzy, dekarzy, murarzy, no i oczywiście dla bezrobotnych oraz rolników, a dla członków rządu 500tys+

 • nord-ost

  Oceniono 22 razy 22

  A subwencja oświatowa też odpowiednio wzrośnie, czy będą dawać z pieniędzy samorządów?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX