Senator Rulewski ogłasza "separację z PO". "Godność moja i innych utknęła na widelcu"

Senator Jan Rulewski zapowiedział, że będzie utrzymywał "autonomiczne" relacje z Platformą Obywatelską. Rulewski nie należy do PO, jest jednak członkiem klubu parlamentarnego partii.

Senator klubu PO Jan Rulewski opublikował na swojej stronie internetowej oświadczenie zatytułowane "Separacja z PO".

Napisał, że doszło do "różnic w poglądach i inicjatywach z organami partyjnymi". Jak twierdzi Rulewski, nie zyskały uznania jego inicjatywy legislacyjne dotyczące m.in. nadzoru nad warunkami pracy, wieku emerytalnego, abonamentu RTV, zasiłków rodzinnych i systemu alimentacyjnego. 

Rulewski: Nonszalancja i brak szacunku

"Sądzę, że te i inne inicjatywy mogły stanowić dorobek PO, a tym bardziej być alternatywą wobec pustki rozwiązań. Niestety odpowiedzią ze strony kierownictwa Klubu był klimat nonszalancji, anonimowych blokad, braku szacunku dla wykonanej pracy własnej i innych osób" - stwierdził Rulewski. 

"Powiedzmy sobie  szczerze, godność moja i innych utknęła na widelcu! To znak, że tego rodzaju stosunki nie mogą być kontynuowane" - dodał senator.

Rulewski poinformował, że zamierza utrzymywać relacje z PO "na zasadzie autonomii". Zapowiedział jednak, że będzie podejmować współpracę w Senacie "z wszystkimi ludźmi dobrej woli, szczególnie z senatorami PO". 

"Rulewski zawsze był niezależny"

Z rzecznikiem PO Janem Grabcem nie udało nam się dziś skontaktować. O komentarz poprosiliśmy posła partii Michała Szczerbę. Zadeklarował, że partia nadal jest gotowa współpracować z senatorem. 

- Jan Rulewski zawsze był człowiekiem niezależnym i wolnym. Bardzo liczę, że nadal będzie wspierał Platformę Obywatelską swoją mądrością, odwagą i społeczną pasją. Zaangażowanie senatora w obronę Sądu Najwyższego budzi najwyższy szacunek - powiedział Szczerba. 

Ustawa o Sądzie Najwyższym w Senacie: "Polska powoli, ale systematycznie zamienia się w zakład karny"

Więcej o:
Komentarze (107)
Senator Jan Rulewski ogłasza "separację z PO". "Godność moja i innych utknęła na widelcu"
Zaloguj się
 • dante_waw

  Oceniono 23 razy 11

  "..... nie zyskały uznania jego inicjatywy legislacyjne dotyczące m.in. nadzoru nad warunkami pracy, wieku emerytalnego, abonamentu RTV, zasiłków rodzinnych i systemu alimentacyjnego. "

  A potem placz ze PiS monopolizuje wszelkie socjalne rozwiazania i bije kolejne rekordy w sondazach....

 • 31.februarius

  Oceniono 22 razy 10

  Platformo!
  Ikona wam się "wyrulowała" ...

 • zemstaza158cm

  Oceniono 11 razy 9

  Jeżeli młodzi posłowie PO nie usuną z partii albo chociaż z kierownictwa tych starych nierobów to będa ponosili współodpowiedzialność za powrót komunizmu do Polski, za zniszczenie demokracji i samorządów.

 • lukasz_patrykus

  Oceniono 35 razy 7

  No i bardzo dobrze, nie po to się Rulewski nasiedział w komunistycznych więzieniach żeby teraz się utożsamiać z popierdułką Schetyny, która jest karykaturą partii liberalnej, nie mówiąc już o tym że jakakolwiek lewica nie istnieje w PO

 • jawik34

  Oceniono 6 razy 6

  Panie Janku wielu dawnych zwolenników PO ma podobne zdanie o Schetynie. Jeśli się kierownictwo w PO nie zmieni koniec tej partii jest bliski(wybory do samorządów).

 • notremak

  Oceniono 14 razy 6

  Nie dziwię się, Panie Janie!
  Jeżeli już, to że tak późno...

 • Stefan Kubów

  Oceniono 5 razy 5

  Rozumiem Rulewskiego. Był lojalny tak długo jak się dało, ale w końcu musiał tupnąć nogą. Partia pod wodzą Schetyny, otoczonego przez równie jak on zgranych polityków, niezdolnych do zaproponowania czegoś porywającego ludzi, nie ma przyszłości.
  Ale też niech młodzi, mający coś do zaproponowania, zdolni mówcy, nie czekają, aż im Schetyna ustąpi miejsca. Bo nie ustąpi, nawet za cenę utraty dotychczasowego oparcia. Przypomnijmy, co zrobił Tusk z Płażyńskim i Olechowskim - odeszli, jedni z AWS, drudzy z KLD i stworzyli PO, która kilka lat potem wygrała wybory

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX