"Wiadomości" TVP o nagraniach z Sikorskim. "Nie daruję. Kurski znów gra przestępczymi taśmami"

Były marszałek Sejmu i były szef MSZ Radosław Sikorski ponownie pod lupą TVP. "Wiadomości" poświęciły politykowi "jedynkowy" materiał, informując o kolejnych taśmach. Sikorski zapowiada złożenie zawiadomienia do Prokuratury Krajowej.

"Wiadomości" TVP rozpoczęły dzisiejsze wydanie od materiału o taśmach z rozmów byłego prezesa Orlenu Jacka Krawca z Radosławem Sikorskim. O nagraniach informowało przez cały dzień również TVP Info. Rozmowę zarejestrowano w jednej z warszawskich restauracji w lutym 2014 r.

"Jacek Krawiec i Radosław Sikorski tym razem dyskutowali o edukacji. Najwyraźniej doszli do wniosku, że system szkolnictwa wyższego, jaki firmowały rządy Platformy Obywatelskiej, jest przeznaczony tylko dla zwykłych Polaków. W przypadku ich dzieci w grę wchodziły zagraniczne i - obowiązkowo - bardzo drogie uczelnie" - zaczęła swój materiał w "Wiadomościach" Ewa Bugała.

Następnie wyemitowano fragment rozmowy, podczas której Sikorski i Krawiec rozmawiali o planach związanych z edukacją ich dzieci w zagranicznych szkołach. "Jak zobaczyłem te, k***a, kampusy, to wszystko, te budżety w tych uczelniach, 5 miliardów taki Stanford rocznie ma budżet" - mówił Krawiec.

"Wiesz, oni rozumieją to, czego nasi, ku***sy, nieroby, ci wszyscy rektorzy nie rozumieją. Że, wiesz, główne finansowanie uniwersytetów to może być ze swoich alumnów" - stwierdził Sikorski. 

"O świecie polskiej nauki ludzie Platformy zupełnie inaczej mówią w świetle kamer, a zupełnie inaczej w szczerych rozmowach przy winie" - podsumowała Bugała.

"Składam zawiadomienie do PK"

Radosław Sikorski już wcześniej zareagował na Twitterze na publikację taśm przez TVP Info. "Nowe #nagranie rozmowy @sikorskiradek-#Krawiec: rektorzy polskich uniwersytetów to ku***sy i nieroby" - napisano na Twitterze stacji.

"Powiem wprost: szefowie tak zwanej telewizji publicznej - jeszcze większe" - zripostował Sikorski.

"TVPiS, dysponując materiałami pochodzącymi z przestępstwa, raczyło naruszyć prywatność także mojej rodziny. Nie daruję. Składam zawiadomienie do Prokuratury Krajowej, że prezes Jacek Kurski - aby przykryć problemy swoje oraz PiS-u - ponownie gra przestępczymi taśmami" - skomentował były marszałek Sejmu.

Więcej o:
Komentarze (198)
"Wiadomości" TVP zaczęły od taśm z rozmów Radosława Sikorskiego. "Nie daruję"
Zaloguj się
 • qwerfvcxzasd

  Oceniono 40 razy 26

  Oczywiście Sikorski jak zwykle ma rację. Poziom naszych uczelni jest żenujący. Kompletnie nie. liczą się na świecie.

 • lukasz_patrykus

  Oceniono 39 razy 21

  Rektorzy polskich uczelni to nieroby...
  A co można innnego niby powiedzieć o szefach uczelni klasyfikujacych się ledwie w 4 setce na świecie? Gdyby taki np sportowiec był notorycznie 400 tny? Czy nie nazwalibyscie tego jeszcze dosadniej?

 • kka69

  Oceniono 48 razy 20

  prawdziwym hitem będą taśmy Jarka z Brudzińskim na rybach , to wypłynie tuż przed wyborami.
  Zobaczycie co mówią o Suwerenie.

 • fakiba

  Oceniono 28 razy 18

  TVPis dostało polecenie przykrywać nieudolność pisiego nierządu czym się da , nawet jakieś już opublikowane nagrania po raz kolejny puszczają , g... wam to pomoże zakały

 • polakadam

  Oceniono 31 razy 17

  Działania PISu i PISowskiej telewizji wyglądają tak, jakby po każdej własnej wpadce wyciągali kolejną taśmę, żeby odwrócić uwagę Polaków od swojej niekompetencji. Nie obchodzi mnie to, co w prywatnych rozmowach, zwłaszcza po alkoholu opowiadali politycy tej, czy innej partii. Ważne jest dla mnie to jak rządzili lub jak rządzą. PO nie było w tym ideałem, ale PIS pod względem indolencji, nepotyzmu i kolesiostwa bije ich na głowę. Nawet setki taśm z pijackimi bełkotami tu nie pomogą.

 • qwerfvcxzasd

  Oceniono 45 razy 15

  publikowanie prywatnych, nagranych podstępnie rozmów, nie mających nic wspólnego z ewentualnymi przestępstwami jest obrzydliwe i powinno być karalne.

 • derylski

  Oceniono 18 razy 14

  Powiedział prawdę

 • cleryka

  Oceniono 23 razy 13

  Redaktory z TVPkuriewnej,sądzą,że Polacy nie pamiętają i nie czytają ? Swołocz dopadła Polskę,ale nie poddamy się wszelkiej maści ruskim agentom.

 • fakiba

  Oceniono 31 razy 13

  Znowu Zero dostarczył osobiście Kurskiemu pakiecik nagrań o byle czym , guzik to kogokolwiek interesuj co tam sobie opowiadali u Sowy po kilku kieliszkach

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX