Komentarze (804)
Prof. Antoni Dudek: Kiedyś próbował Andrzej Lepper. Teraz chce to zrobić PiS
Zaloguj się
Pokaż wcześniejsze komentarze
 • fakiba

  Oceniono 26 razy 6

  Jak pisiory czują się tak mocna jak mówi pan Dudek to może kaczor na wcześniejsze wybory by się skusił i po nich miałby większość konstytucyjną , ale nawet ten stary sklerotyk wie , że sondaże i wielkie poparcie dla pisu to pic na wodę

 • wranek

  Oceniono 7 razy 5

  Fenomen? PiSu?
  To żaden fenomen.
  To partia-sekta, która zwyczajnie,po prostu zagospodarowała istniejacy w Polsce segment
  ludzi prostych, bez wykształcenia, mieszkańców wschodu, katolików i nacjonalistów.
  Segment ten-suweren popiera( nawet brednie smolenske) za pińset i wczesniejsze emerytury.
  Suweren ten, cały czas, ma widły wbite w gnój...Jakby PiS przestał płacic...

 • baj62

  Oceniono 9 razy 5

  Skończy się teflon jak skończy się kasa.Niebiosa wysłały ostrzezenie, PiS liczy ze kasą znów zaszpanuje , ale mnie się zdaje że to początek końca

 • kociewiak999

  Oceniono 7 razy 5

  ..fenomen rzadow PIS to zastraszanie obywateli ,nic jeszcze nie zrobili a juz krytykuja 25 lat innych rzadow ! a to dopiero poczatek ,koniec bedzie ..madry Polak po szkodzie ...

 • agnsidor

  Oceniono 7 razy 5

  Swieta racja!!!! Postepowe rzady nic nie zrobily przez 25lat, a w tym czasie PiS przy pomocy Rydzyka zawladneli umyslami tych najglupszych i po mszy w niedziele spedzaja ich do urn wyborczych z instrukcja na kogo maja glosowac!!!

 • hunter1111

  Oceniono 11 razy 5

  fenomen jak rosja putina, rzesza hitlera czy bialorus lukaszenki.
  w rekach sady propaganda i reczne sterowania z uwypukleniem sukcesow, plus jacys wrogowie plus spiski..

 • kawiarniany.filozof

  Oceniono 8 razy 4

  "Trzeba też powiedzieć jasno, że trwa histeryczna kampania antyrządowa. Opozycja poszła w twierdzenia, że w Polsce nie ma demokracji. Aż dziw, że wobec tego Grzegorz Schetyna nie siedzi w więzieniu, ale bywa na plaży."
  Pojmowanie zasad demokracji ma Pan zaiste na poziomie profesorskim. Pogratulować. No cóż, nie pierwszy raz osoba z tytułem profesora pokazuje "głębię" swoich myśli, powinienem się już przyzwyczaić...

 • agnsidor

  Oceniono 10 razy 4

  Jestesmy narodem chlopow panszczyznianych. Dac im na flaszke 500+ i sa do kupienia!

 • 14ar14

  Oceniono 12 razy 4

  Więcej takich rzygających pogardą Poniedziałków i PiS może spać spokojnie.

 • frusto

  Oceniono 8 razy 4

  25 lat mówienia: to, co dla was jest ważne i drogie, jest oznaką, że jesteście prymitywną tłuszczą. Na szczęście, głupie niedomyte chamy, wkrótce wymrzecie. A teraz: widzę, że za mało dobitnie wam mówiliśmy, że jesteście głupimi niedomytymi chamami. No zawiodła edukacja. Na przyszłość trzeba wyraźniej ludziom tłumaczyć, że rzeczy, które dla nich są ważne, są nie do przyjęcia na "salonach".

  Tak to mniej więcej brzmi.

  Oczywiście to dość ciekawe, że GW powtarza diagnozę, którą można znaleźć w książkach Ziemkiewicza sprzed ponad 10 lat (pierwsze wydanie "Polactwa" bodajże było w 2004).

 • rob-au

  Oceniono 12 razy 4

  Polska jest tak głęboko podzielona , że jest mi teraz o wiele bliżej do Niemca czy Rosjanina niż do wyborcy pisu

 • mg_40

  Oceniono 24 razy 4

  Nazywajcie dalej ciemnotą elektorat Pisu a na pewno wygracie kolejne wybory. Ten wywiad pokazuje charakterystyczną cechę "liberalnych elit" - pogarda i traktowanie narodu jak zbiorowiska pańszczyźnianych chłopków, którzy istnieją tylko po to aby pracować na tę "elitę".

 • biheppy

  Oceniono 16 razy 4

  Ja obawiam się ze Jarosław Wspaniały trzyma coś w zanadrzu jeszcze bardziej efektywnego niż pincet plus. Niestety. Rzuci to przed wyborami i w cuglach wygra. Naród jest wygłodniały. Potrzebuje igrzysk i chleba. A wszystkiemu winny jest stosunek minionej władzy do przeciętnego kowalskiego. Poniżanie nieliczenie się kompletne z ludzmi. Poniżanie wyśmiewanie pracy poniżej 6 tysięcy. Afery. Zamordyzm. Przeciez i oni nie pytali Polaków o zdanie. Trybunał który ani razu w waznych kwestiach nie zanegowal ustawy. Ludzie to widzą niestety. I teraz mając do wyboru ograniczenie nawet swobód a dobra materialne wybiorą to drugie.

 • benek231

  Oceniono 5 razy 3

  "Trzeba też powiedzieć jasno, że trwa histeryczna kampania antyrządowa. Opozycja poszła w twierdzenia, że w Polsce nie ma demokracji. Aż dziw, że wobec tego Grzegorz Schetyna nie siedzi w więzieniu, ale bywa na plaży."
  ***
  Nieobecnosc demokracji niekoniecznie oznacza zamordyzm i towarzyszace mu przepelnione wiezienia.

  Opozycja ma racje twierdzac, ze w Polsce nie ma demokracji. Gdyby pan Dudek byl politologiem, i nie byl zatrudniony w UKSW, to wiedzialby, iz demokracja, wiaze sie z obecnoscia narzedzi umozliwiajacych owa wladze ludu. Jednym z nich jest wzajemne kontrolowanie sie poszczegolnych galezi wladzy. Lud nie jest w stanie tego dopilnowywac, ale w demokracji moze polegac na demokratycznych mechanizmach przez ktore, posrednio, moze on te wladze kontrolowac. Tymczasem w Polsce wladza sadownicza zostala podporzadkowana wladzy wykonawczej i sadowniczej, co oznacza, ze lud nie posiada juz narzedzi komtrolowania rzadzacych, czyli to jego ludowladztwo jest pustoslowiem. A jesli ludowladztwo to i demokracja stala sie pustoslowiem. Co nalezalo udowodnic.

 • barab-ara25

  Oceniono 9 razy 3

  "Niczego w sklepach nie było". A ocet na kartki ?
  To pewnie ludzie padali na ulicach jak muchy, panie ipeenowiec. A te dzieci - ponad 700 tys. urodzonych w 1983 r. - to pewnie zmarły z głodu po porodzie ?

 • poorpoora

  Oceniono 17 razy 3

  Kto wymyslil te programy szkolne ktore wychowaly roszczeniowych ograniczonych i nie rozumiejacych swiata wyborcow PISu ktorych zutylizowal Kaczynski? Nie wy przypadkiem elito? Kto myslal ze swiat to Warszawka, Lamborghini Wojewodzkiego, reklama proszku do prania za 30 tysi, zerowe wielkomiejskie bezrobocie, dzieci na Erasmusie w Portugalii, intelektualna broodka pseudointelektualnego red Zakowskiego i weekendy na Mazurach i w Zakopcu? A jak jechaliscie na te Mazury czy do Zakopca to mysleliscie ze kto mieszka za tymi dziurawymi plotami, w rozwalajacych sie budynkach? Ze czyje dzieci sprzedaja te grzyby i jagody przy drogach? Co tych ludzi obchodza wasze trybunaly, sady i to co o was pomysli ktos w Niemczech czy we Francji? Oni zyja w skorumpowanych spolecznosciach gdzie policjant z wojtem sedzia i proboszczem robia co chca i smiech ich ogarnia jak wy tam protestujecie w obronie trybunalow i zasad europejskich. Oni nie glosuja na Kaczynskiego. Oni glosuja na wywalenie was na zbity pysk elyto bo nic nie macie do zaoferowania tym ludziom. Zastanawiacie sie skad sie wzielo 40 proc dla PISu lunatycy? Moze jak bedzie 60 to sie obudzicie

 • Czesław Rosomak

  Oceniono 11 razy 3

  fenomenem to są wszelkiej maści antyPiSy z czerskimi na czele, od 2015 kombinują dlaczego ludzie poparli PiS i nadal nie wiedzą:)))

 • artur.1967

  Oceniono 5 razy 3

  dostało PO aż dwie kadencje co nigdy w ostatnim 27 leciu się nie zdarzyło i jeżeli dopiero teraz dociera do nich dlaczego przegrali wybory to sam brak podstawowej inteligencji i kompletne oderwanie od rzeczywistości nie kwalifikuje ich do rządzenia.długo by wymieniać te przyczyny,wymienię tylko jedną;nakazywanie ekscytowania się obywatelowi zarabiającemu na prowincji często 3 złote na godzinę ich sukcesami na salonach brukselskich.

 • titta

  Oceniono 3 razy 3

  Jest swieta ksiazka "Life and How To Survive It" Synnera i Cleese'a (tego od Monthypytona).
  Wyjasnia czym jest zdrowie psychiczne i jego brak. W swietny sposob przenosi model relacji w rodzinie na pozniejsze relacje w spoleczenstwie.
  Polecam.
  Wszystkim Polakom!
  Moze ktos wie, czy jest tlumaczenie?

 • swinton

  Oceniono 15 razy 3

  Wróci Tusk na białym rumaku i Polska znowu zostanie zieloną wyspą.

 • wj_2000

  Oceniono 5 razy 3

  To nie są (tylko) zaniedbania w "edukacji spoleczenstwa", to jest przede wszystkim efekt EGOISTYCZNEJ polityki sprzyjajacej zwycięscom w darwinowskiej, prawie, neoliberalnej rywalizacji. A wiadomo, że w takiej sytuacji przegrywqjacych jest więcej.
  Gdy wszyscy obywatele mają jednakową siłę głosu, ci przegrani w koncu posluchaja populistów, którzy obiecają im poprawę losu.
  Mądra polityka powinna była być dużo bardziej socjalna niż była. Ot, co!

 • lech2011

  Oceniono 5 razy 3

  Profesor mówi, że ta bardziej oświecona część naszego społeczeństwa, dla której działalność pisu to barbarzyństwo, ma poglądy lewicowo-liberalne. To jakie poglądy ma te 30% Polaków złapane na kiełbasę wyborczą pisu ? Na pewno nie prawicowe, raczej właśnie lewicowe, czy wręcz bolszewickie.
  Ale ja bym te poglądy określił jako TKM. I nic więcej.

 • e_block

  Oceniono 5 razy 3

  Nic tu nie dałoby kształcenie przed II wojną Endecja zbierała od 20 do 30 % głosów. Prawdą jest że ludzie po roku 90/zostali bez żadnych osłon socjalnych. Przykład nauczycieli którzy przez Wielowieyska byli opisywani jako grupa nierobow a teraz GW płacze że tracą pracę jest wymowny

 • iksis

  Oceniono 9 razy 3

  Dlaczego nie głosujemy na neokomunistów europejskich?
  Bo nie lubimy wspólnego leśnictwa, rybołówstwa, polityki uchodźczej, waluty, rolnictwa itd.

 • normalny1977

  Oceniono 21 razy 3

  Ten facet ma dużo racji. To buta, Tuska, Rostowskiego, Sikorskiego. Oraz zupełne oderwanie się od rzeczywistości Lewicy. Spowodowała, że prawicowy socjalny PiS jest fenomenem. Bo to PiS widział 1000 powiatowych i mniejszych miasteczek z ich problemami. To PiS wysłuchał tych ludzi. Zdecydowanie podniósł pensje, dał 500+ co dodatkowo podniosło pensje paradoksalnie. Obecnie tym ludziom , żyje się znacznie lepiej. I trudno wymagać by zmienili swoje zdanie, bo PiS robi swoje porządki w Trybunale, czy sądownictwie. A wręcz na odwrót, PiS pokazuje, że jeśli pani Przyłębska może robić karierę w Warszawie to oni też mają szanse. Oczywiście PiS wali błąd za błędem, ale robi porządki z VAT, znacznie ukrócił wyłudzenia, robi porządki z kopalniami. To są realne sukcesy tego rządu. Oczywiście wali bobole, reforma edukacji, cyrk z sądami, stosunki z UE. To są realne błędy, ale krytyka tego bez zwracania uwagi na sukcesy tylko konserwuje obecny układ.

 • vald

  Oceniono 33 razy 3

  Lubię prof A. Dudka, za jego w większości trafne analizy i sądy. ale w tym wywiadzie, w i większości jakby zbywał dziennikarza. Szermuje hasłami ogólnikami i dziwnymi stwierdzeniami. Prosto dzieli polaków na lewicowo0libralnych i pro pisowskich prawicowych??
  Dla mnie PIS to taka sama lewica jak SLD , PO czy PSL. Ich działania to czysty socjalizm , u jednych podszyty treścią narodową, u drugich treścią europejską, czy jak kto woli unijną.
  Dlaczego PIS wygrywa?
  Ano dlatego, że znalazł sposób jak przed wyborami dużo obiecać , po wyborach zrealizować część i cieszyć się poparciem tych , którzy z obietnic zyskali. A że zyskali na krótką metę , to pewne . W końcu skończą się pieniądze - już inflacja poszła w górę. Za chwilę z tych 500+ zrobi się 300, 200 , a później 0. Wystarczy jakiś światowy kryzys, wojna - nie daj Boże. To wszystko na glinianych nogach stoi.
  Druga rzecz. Kto z tzw twardego elektoratu PIS, a także ludzi słabo wykształconych, mających wąski wokabularz rodzimego języka rozumie co mówią prezenterzy w TVN ?.Co mówią eksperci tam zaproszeni? Czy są przekonani, że mówią właśnie do nich?
  Wątpię , a nawet jestem pewny, ze bardziej do nich przemawia prosty, spiskowy język Kaczyńskiego Macierewicza, bełkot Błaszczaka, czy Ziobry.
  W jednym na pewno prof Dudek ma rację. Opozycja wystrzelała się zaraz po wyborach i nie ma nic do zaoferowania, prócz tzw wartości unijnych, ekologii i politycznej poprawności, której Polacy maja dosyć. Jak nie zmądrzeją przegrają nadchodzące i następne wybory również. A Polsce będziemy mieli drugą Turcję.

 • rikol

  Oceniono 8 razy 2

  W końcu ktoś to powiedział. Ci, ktorzy uważają się za elity, wykazują niesamowitą pogardę dla ludzi biednych czy niewykształconych. a potem oczekują, że ci ludzie będą popierać.

 • vasanthi

  Oceniono 12 razy 2

  Okazało się błędem, że poprzedni rząd myślał o rozwoju (wszechstronnym) kraju o jego prestiżu a powiększająca się przepaść między elitą w dobrym znaczeniu tego słowa a nizinami, dała asumpt ówczesnej opozycji dla zdobycia wladzy za wszelką cenę, nie w trosce o biednych lecz dla realizacji swoich niecnych (Kaczyński) planów oraz chęci zemsty i dla zdobycia władzy dla "wyposzczonych" członków partii żądnych wysokich stanowisk i apanaży.
  Nieprawda? To dlaczego wypycha się PISowców na najwyższe stanowiska, często bez kwalifikacji za znacznie wyższe wynagrodzenia niż otrzymywali dotychczasowi, wysoko kwalifikowani specjaliści. Tak, teraz dziala akcja:TKM
  Gdzie tu widać prawdziwą troskę o Polskę o demokrację?

 • d1r3ct

  Oceniono 4 razy 2

  Dają 500+ ? Dają! A, że na kredyt i co z tego! Co z tego, że 500+ na drugie i kolejne dostanie rodzina z dochodami 10 000zł, 50 000zł czy nawet 1 mln miesięcznie. Nie dostanie go np. samotny rodzic zarabiający 1700zł bo na pierwsze jest limit do 800zł. Finalnie taki rodzic płaci podatki i nic nie dostaje...dopłaca do dzieci milionerów :D A jak tam próg alimentów, nadal 750zł bo po podniesieniu minimalnej powinno się adekwatnie podnosić inne progi ;)
  Reforma programu nauczania ? Nie ma problemu. Tylko po co cofać reformę i wracać do starego modelu nawet w sensie podziału na szkoły, budynki ? Ano...ile posad dla dyrektorów, ile stołków do obsadzenia. Historia jest ważna, ale nie jest ważniejsza od matematyki, fizyki, biologii, chemii ;)
  Reforma sądownictwa ? Dlaczego nie, ale jak wymiana ludzi na najwyższych stołkach na wiernych ślepo PiSowi ma usprawnić sądownictwo, przyśpieszyć szybkość rozpatrywania spraw ?!

 • fduczyc

  Oceniono 4 razy 2

  kotlecik schabowy jeszcze raczej tani wytrzymamy

 • walek7003

  Oceniono 4 razy 2

  Pełna racja, partie kanapowe bez członków i programu ale często zapraszane do tv. To była równia pochyła. Politycy byli zakładnikami układów towarzysko/biznesowych. Nie dziwi mnie wygrana PIS, teraz po początkowych grubych reformach będzie okres "prosperity" wg PIS. Aż do kolejnych wyborów...

 • m1chnik

  Oceniono 6 razy 2

  "to esencja fałszywego myślenia liberalnej elity" - trzy nieprawdy w jednym zdaniu. To nie żadna elita tylko zadufana w sobie hołota, nie jest liberalna, tylko skrajnie zamordystyczna, no i jest niezdolna do jakiegokolwiek samodzielnego myślenia.

 • ibrylowska

  Oceniono 6 razy 2

  To nie jest żaden fenomen to jest antydemokratyczna propaganda PIS w klice z kościołem o. Rydzyka. Rydzyk doi pieniądze i działki od rządu, w zamian wyznawcy o. Rydzyka popierają PIS.

 • pe_ro

  Oceniono 10 razy 2

  Spójrzcie na zdjęcia. Kaczor zwany kartoflem zawsze kryje się za innymi. Ma kompleks, że ktoś dybie na jego życie. Ten człowiek jest nienormalny.

 • at-ax

  Oceniono 14 razy 2

  To efekt braku społeczeństwa obywatelskiego, masowej postawy pt. "nie idę na wybory, bo mam w pompie politykę", efekt mieszania się dosłownie we WSZYSTKO kościoła i mamy teraz takie społeczeństwo - fizycznie w Europie, ale mentalnie w większości gdzie indziej...

 • felicjan.dulski

  Oceniono 12 razy 2

  Z całym szacunkiem, ale pan profesor wypowiada się o komunie na podstawie tego, co mu powiedziano i co przeczytał.
  Osobiście pamięta schyłkową postać słusznie minionego ustroju.
  PiSokracja na razie jest "na wznoszącej" w odbiorze sporej części społeczeństwa.
  Komuna też miała taki okres.
  Ktoś, kto coś rzeczywiście pamięta, ten kojarzy fakty i retorykę władz. Wie, że miłe złego początki.

 • student_zebrak

  Oceniono 16 razy 2

  25 lat dopieszczania kleru, tolerowanie mieszania sie do polityki, zgoda na hanieby konkordat.

 • superedaktor

  Oceniono 12 razy 2

  Być może po prostu coraz większa grupa ludzi ma dość liberalno-lewicowej retoryki, która do niedawna królowała w oficjalnym przekazie. Może mają dość nachalnie wciskanej postnowoczesnej kultury skupionej na jednostce, czego emanacją jest arogancka wypowiedź Pana Poniedziałka ? Może po prostu zmienia się wiatr ideowo-kulturalny, i cała reszta jest tylko tego pochodną ? A to co widzimy na zewnątrz to tylko odwieczna walka wąskich grup establishmentu o władzę i wpływy? A my jak zwykle jesteśmy marionetkowo wykorzystywani przez obie strony sporu? Mami się nas ideami, podczas gdy w tle ma miejsce najzwyklejsza walka o kasę? A wygrywają ci którzy w danym momencie najlepiej wiatr zmian odczytują. Przegrani natomiast trzepią się na nim jak sprane chorągiewki, które chciałyby jeszcze choć raz załopotać niczym sztandary.

 • czarek75

  Oceniono 10 razy 2

  moim zdaniem jest w tym troche racji PO przegrała bo oderwali się od rzeczywistosci oni nie chcieli wiedzieć jak ludzie byli upodleni. Pozwolono na całkowity liberalizm w prawie pracy chodzi tutaj o umowy smieciowe stawki rzędu 5 zł za godzine i nie było gdzie sie poskarżyć PIP miała zwiazane ręce. Rządzili wszelkiej masci oszusci co dymali ludzi urzedy skarbowe zus PO nie zważała na głos ludu pracującego i Solidarności gdzie im to wytykali ze ludzie pracując są biedakami i dziadami a tutaj przenosnia szef jezdzi porsche cayenne. i PO z nimi trzymała pozwalali na to żeby brali chochlą a nie łyżeczką i sie udławili. Jak widać po wyłudzeniach VAT kasa była na różne projekty tylko pozwolono na to bo oni sie paśli a ludzie do garnka nie mieli co włożyc pomimo ze pracowali. PO siedziało w kieszeniach pseudo biznesu i równiez uczestniczyło w tych przekretach czego dowodem sa rozmowy u sowy. Teraz wytykają Kaczyńskiemu ze on w dziurawych butach chodzi że ma plame na spodniach a wydymał ich na cacy bo to państwowiec jest i widzi co na dole piszczy

 • Oceniono 6 razy 2

  A może problemem jest mniejsza wolności niż wcześniej? Patrząc na świat dziecka....dzieci dziś mają /dużo, dużo mniej wolności niż kiedyś. Tak samo jest z cywilnym dorosłym....Nie sądzicie że dzisiejszy nowoczesny świat jest dużo bardziej wymagający i opresywny?

 • jan12121

  Oceniono 16 razy 2

  Przepraszam, ale kto zaniechał? W rodzinie uczyli mnie, żebym zawsze spojrzał na siebie, jak mam problemy - może to ja jestem winien? Może trzeba było sie bardziej wysilić? Nauczyć czegoś? Słuchać mądrzejszych?
  Dlaczego połowa narodu "nie zabrała się" na nowe czasy? Bo jej się nie chciało i czekała, aż samo przyszło - to jest elektorat PIS! I zawsze tak było - w historii hasło "żywią i bronią" wybrzmiało ... jeden jedyny raz (Kościuszko). A z takimi to PIS wiele nie zwojuje, bo będzie ciągle "dawać, dawać, dawać". Dlatego im szybciej padnie kasa państwowa, tym lepiej, bo ten "twardy elektorat " się odwróci.
  Ale uwaga: biada tym, którzy spróbują się tym elektoratem zaopiekować - trzeb ago zmusić, żeby sam się sobą zajął, np przez społeczeństwo obywatelskie - tam jest szansa. No i niech Kościół to zrobi skoro nawarzył to piwo.

 • sunzi15

  Oceniono 20 razy 2

  Spory o to czy PiS to lewica czy prawica
  to zwyczajne mydlenie oczu.
  PiS to NARODOWY SOCJALIZM podobnie jak NSDAP,
  na ktorej sie wzoruje. To NAZISCI!!!

 • gowno2017

  Oceniono 16 razy 2

  główny powód poparcia PIS, to brak obecnej jakiejkolwiek alternatywy dla tych rządów. i to chyba jest najgorsze.... wygrana i poparcie PIS to wina PO, które dostało mandat 2 razy w wyborach, rządzili 8 lat, a pod koniec szef partii spierdzielił ze swoją kochanicą do brukselki, a PO wszystkim (w Sowie i...) powiedziała że ciemny lud ma w dupie, pomijam takie drobne rzeczy jak to że poprzedni rząd praktycznie podlegał makrelii.
  to nie tylko ciemny lud głosuje na PIS, to także ludzie, którzy wolą leczenie chemią "PIS" od nowotworu euroslepców "PO", którzy tylko marzą powtórzyć wyczyn ich byłego szefa partii, tzn wskoczyć na dobrze płatną posadkę w brukselce albo innym luxemburgu.

 • sara-banda

  Oceniono 20 razy 2

  Konkluzja rozmowy jest taka, jak wiemy: ciemniaki teraz mają swoje pięć minut.

 • gianniriccardo

  Oceniono 12 razy 2

  Ależ nie było żadnego zaniechania. Było zachłyśnięcie się wolnością, zanikiem śledzenia, podejrzliwości, propagandy i przymusu, rozwojem państwa i samorozwojem, budowaniem domów i karier. Po prostu swobodnym życiem. Nikt nie pomyślał o kształceniu, formowaniu poglądów, no bo i dlaczego miałby formować czyjeś poglądy? Koń jaki jest, każdy widzi.

 • benek231

  Oceniono 26 razy 2

  Najwieksze pretensje do Platformy oraz innych pro-demokratycznych rzadow mam wlasnie o to, ze nie postaraly sie aby dzieci i mlodziez byly edukowane w demokracji, oraz wychowywane w demokratycznym duchu, tylko w zamian zgodzily sie na religijna indoktrynacje w szkolach, czyli na pompowanie szajsu do mlodych umyslow.

  Upadek polskiej demokracji to glownie skutek powyzszego zaniedbania.

 • janamalin

  Oceniono 12 razy 2

  Zdecydowanie protestuję przeciwko nazywaniu "elitą", ludzi, których rola polega na graniu napisanych rzez innych ról.

 • spark5719

  Oceniono 7 razy 1

  "Ale ta histeria z rzekomym totalitaryzmem budzi w wielu ludziach - zwłaszcza pamiętających życie w PRL-u - pusty śmiech"
  Doprawdy, panie Dudek? To pana naiwność budzi pusty śmiech. Totalitaryzm wiedzie do sytuacji permanentnych braków w zaopatrzeniu, bowiem w ten sposób realizuje on swoje totalne rządy ciał i dusz, podpierając się niewolniczą ideologią religijną.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX