"Być może komuś zależy, bym nie wróciła". Paczuska o "dorobku" ''Wiadomości'' i swoim urlopie

Wiadomości TVP

Wiadomości TVP (wiadomosci.tvp.pl)

Marzena Paczuska od tygodnia przebywa na urlopie. Nieoficjalnie mówi się, że szefowa "Wiadomości" nie wróci już na zajmowane stanowisko. Sama zainteresowana w wywiadzie dla serwisu wPolityce.pl stwierdza tajemniczo: Być może komuś zależy, bym nie wróciła.

Według nieoficjalnych informacji Marzena Paczuska została wysłana na dwutygodniowy urlop przymusowy. Jak już pisaliśmy, chodzi o "sprawdzenie, czy będzie opór przed ewentualnym odwołaniem" szefowej "Wiadomości" TVP.

Złośliwi powiedzą, że powodów do odwołania Paczuskiej z funkcji szefowej głównego programu informacyjnego Telewizji Polskiej jest całkiem sporo. Brak obiektywizmu, nierzetelność i to co najważniejsze dla telewizji - odpływ widzów do programów konkurencyjnych stacji.

Prawicowy portal wPolityce.pl, który przeprowadził wywiad Marzeną Paczuską, próbował dociec jakie są przyczyny "brutalnego i przedziwnego ataku" na szefową "Wiadomość". Że obóz liberalno-lewicowy, to wiadomo, ale że część osób wpływowych na prawicy, to już jest co najmniej dziwne.

Nieprawdziwy argument o spadku oglądalności "Wiadomości"?

Paczuska tłumaczy to "przesileniem wewnątrz obozu prawicowego po dwóch latach rządów". Zastrzega jednak, że dyskusja musi być na poziomie i na prawdziwe argumenty. A nieprawdziwy - jej zdaniem - jest ten, który mówi o dramatycznym spadku oglądalności "Wiadomości".

"Po pierwsze, taki komunikat wychodzi z tych ośrodków, także branżowych, które z definicji sprzyjają mediom lewicowo-liberalnym, głównie TVN. Po drugie, pomija się całościowy kontekst rynku mediów. Jeśli weźmiemy pod lupę ostatnie dwa lata, to nie ma programu, serialu, pasma, które nie straciłoby widzów. Takie są trendy cywilizacyjne, widzowie częściowo przenoszą się do internetu" - twierdzi Paczuska.

Nie da się zakłamać dorobku "Wiadomości"

A tak w ogóle to cena, którą "TVP, w tym „Wiadomości” płacą za to, że rozbiły monopol mediów III RP".

Mimo wielu wysiłków, czasem z zaskakujących stron, nie da się zakłamać dorobku "Wiadomości" pod moim kierownictwem. Kiedy obejmowałam ten program, zależało mi na stworzeniu nowej, prawdziwej, poważnej narracji. Chodziło o to, by dopuścić do głosu ludzi i środowiska, którzy przez osiem lat były marginalizowane, blokowane, by zacząć pokazywać także konserwatywny przekaż, który był wcześniej redukowany do oszołomstwa

- przekonuje szefowa "Wiadomości".

W wywiadzie pada też pytanie o urlop. Paczuska najpierw żartuje, że "nie ma takiego urlopu, z którego się nie wraca", a dalej już całkiem serio mówi:

Zawsze starałam się nie wchodzić w żadne polityczne gry i interesy, bo to nie służy "Wiadomościom", nie ma nic wspólnego z dziennikarstwem, z misją Telewizji Publicznej. (...) Być może komuś zależy, bym nie wróciła, bo jestem jednak zaporą przed czymś, w co "Wiadomości" nigdy nie powinny się zamienić. (...) Poza tym nie godzę się, by ktoś rozbił zespół, stworzony wielkim trudem, odważny, solidarny, codziennie bezpardonowo atakowany.
Przenosisz się do PRL-u. Sprawdź, czy sobie poradzisz
1/13Twoje dziecko idzie do szkoły. Przed którym samochodem je ostrzegasz?
Zobacz także
Komentarze (90)
Paczuska: Nie da się zakłamać dorobku ''Wiadomości'' pod moim kierownictwem
Zaloguj się
 • lodzermensz1

  Oceniono 34 razy 24

  <<Jeśli weźmiemy pod lupę ostatnie dwa lata, to nie ma programu, serialu, pasma, które nie straciłoby widzów. Takie są trendy cywilizacyjne, widzowie częściowo przenoszą się do internetu>>
  Co nie przeszkadza trollni pisowskiej oraz tzw. publicystom prawicowym, wyżywać się na Gazecie Wyborczej, której też spada sprzedaż.
  Ja was, drodzy pisowcy po prostu uwielbiam. Pojęcia logiki, przyzwoitości i umiejętność kojarzenia faktów są dla was czysto teoretyczne i całkowicie abstrakcyjne...

 • bkiton

  Oceniono 29 razy 21

  Przez 8 lat.....
  A to ktoś blokował prawicowe media wcześniej.
  Nie nadawali? Nie drukowali?
  Do Polsatu, TVN, TVP nie przychodzili politycy PISu?
  Bardzo ciekawe.

 • xegar

  Oceniono 18 razy 16

  Paczuska okłamuje nawet samą siebie. Brak słów.

 • zapomorski12

  Oceniono 16 razy 16

  "Być może komuś zależy, bym nie wróciła. "

  Przede wszystkim zrobiła by pani przyjemność ogromnej liczbie widzów..

 • warszawa1967

  Oceniono 27 razy 15

  Baba jest na maxa walnięta. Tę szczujnię nazywa telewizją a hektolitry rzygów i błota oraz kłamstw i manupulacji nazywa " dorobkiem".

 • sir.fred

  Oceniono 29 razy 15

  << Zawsze starałam się nie wchodzić w żadne polityczne gry i interesy, bo to nie służy "Wiadomościom", nie ma nic wspólnego z dziennikarstwem, z misją Telewizji Publicznej. >>

  Mistrzostwo, k..a, mistrzostwo...
  Nie ma obaw, nikt pani dorobku zakłamywał nie będzie. Odczytywany wyrok z pewnością będzie zawierał wszystkie dokonania. Jeszcze trochę...

 • Jan Osik

  Oceniono 16 razy 14

  co za tępa dzida z tej paczuskiej.

 • krynolinka

  Oceniono 26 razy 14

  Ma dokonania - 860 tysięcy widzów ale kto by się przejmował. Jest osiemset baniek od rządu.

 • marcinsliwinski

  Oceniono 13 razy 13

  Pani Paczuska, ja jestem pani fanem dlatego, że do telewizji zaczęto zapraszać w charakterze ekspertów rozczochrane i zarośnięte kreatury w wymiętych garniturach z lat 70. i 80. XX w., które w normalnych warunkach rzeczywiście trudno spotkać i wysłuchać, co mają do powiedzenia. To jest prawdziwy dorobek, który ja cenię.
  ______________________________________________________
  Podła zmiana won!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje