Ludzie ogłaszają to zdjęcie symbolem. Holland na Krakowskim Przedmieściu w wigilię miesięcznicy

Zdjęcie z reżyserką Agnieszką Holland, barierkami i policją zyskuje na popularności przed kolejną miesięcznicą smoleńską.

Ogrodzenia z barierek na Krakowskim Przedmieściu pojawiają się zawsze przed miesięcznicą smoleńską. Dla mieszkańców to już znajomy widok, ale turystów wciąż dziwią. 

W wigilię 88. miesięcznicy na Krakowskim pojawiła się reżyserka, Agnieszka Holland. Jak napisała Marta, która na Twitterze relacjonowała tę sytuację, Holland rozmawiała z policją i zagranicznymi turystami, którym tłumaczyła, co to są miesięcznice smoleńskie.

Powstała seria zdjęć, z których jedno zyskuje szczególną popularność. Widać na nim reżyserkę, która samotnie stoi przy policyjnych barierach. Po drugiej stronie jest rząd funkcjonariuszy.

Więcej zdjęć zobaczysz TUTAJ >>>

Jak wyglądają przygotowania do miesięcznic? W środę wóz strażaków, wiozący barierki w kierunku Krakowskiego Przedmieścia, zarejestrował reporter RMF FM Patryk Michalski. "Nawet strażacy zaangażowani w przygotowanie miesięcznicy smoleńskiej!" - napisał dziennikarz. Obchody zawsze zabezpiecza policja. Ostatnio w większej liczbie, bo próbują je blokować uczestniczy tzw. kontrmiesięcznic.

Agnieszka Holland - uznana na świecie reżyserka

Agnieszka Holland to reżyserka filmowa i teatralna. Laureatka nagrody FIPRESCI w Cannes za swój debiut "Aktorzy prowincjonalni", trzykrotnie nominowana do Oscara (za "Gorzkie żniwa" oraz "W ciemności" w kategorii najlepszy film nieanglojęzyczny i za "Europa, Europa" w kategorii najlepszy scenariusz adaptowany). Od 1981 roku tworzy zarówno w kraju, jak i za granicą, zrealizowała m.in. "Kobietę samotną", "Całkowite zaćmienie", "Tajemniczy ogród" oraz seriale "House of Cards", "The Killing", "Prawo ulicy". Jej najnowszy film "Pokot" jest prezentowany w Konkursie Głównym 67. MFF Berlinale.

Holland wcześniej krytykowała rząd PiS i Andrzeja Dudę.

Donald Tusk na przesłuchaniu w prokuraturze. Doszło do spięcia z dziennikarzem TVP

Więcej o:
Komentarze (594)
Agnieszka Holland na Krakowskim Przedmieściu przed miesięcznicą
Zaloguj się
 • kemor234

  Oceniono 92 razy 72

  Barierki stały się symbolem "bliskości władzy z suwerenem".
  Co ja piszę, toż to głupota. Jakaś. Przecież mieli "słuchać obywateli". No tak, ale skoro już nie ma obywateli, jeno "mordy zdradzieckie" ...

 • japka_putina

  Oceniono 75 razy 61

  My widzimy zdeterminowaną kobietę, która gotowa jest choćby samotnie bronić tej Polski, w której istnienie jeszcze wierzy. Bronić Polski przed spisieniem. No i broni, choć mogłaby spakować walizki i wyjechać na zawsze, gdziekolwiek zechce, bo wszędzie, poza Polską przyjmą ją z radością, a jej wybór uznają za zaszczyt.

  Pisiory widzą zdradzieckie żydowskie ścierwo, lewaczkę i pomiot komunistycznego oprawcy. O wszystko, co dla niej najgorsze, będą się jutro modlić do swojego żydowskiego boga.

 • olsen64

  Oceniono 55 razy 51

  Wczoraj była 243 miesięcznica katastrofy w Lesie Kabackim, (zginęły w niej ... 183 osoby). 14 lipca była 329 miesięcznica katastrofy na Okęciu ( zginęło w niej 87 osób). Czy nie powinniśmy równie hucznie obchodzić tych dat???? Czy może to nie byli ludzi??? A może ludzie tylko gorszego sortu ???

 • jurek4491

  Oceniono 45 razy 41

  Jeżeli jest w kraju WOLNOŚĆ i DEMOKRACJA to dlaczego REŻYM odgradza się od SUWERENA ; płotami, zasiekami , barierkami i tysiącami policjantów .

  Co to ma oznaczać że prywatne święto kurdupla ( dzień świra smoleńskiego ) jest finansowane przez budżet państwa

 • romek_z_warszawy

  Oceniono 62 razy 38

  Potrafię zrozumieć strach prezesa i barierki. Ale czemu wczoraj o 16-tej było już przegrodzone Krakowskie Przedmieście i nie było żadnej możliwości przejścia. Nie można było ustawić tylko równolegle bramek do ulicy a dzisiaj rano dostawić tych kilka w poprzek? Paranoja czy chamstwo?

 • knur.ponury

  Oceniono 34 razy 30

  UWAGA: DROGI NARODZIE !!!

  Już a trzy dni przypada 428 miesięcznica NIEINTERNOWANIA wielkiego działacza antykomunistycznego podkołdrza, dzielnego, przystojnego i powszechnie znanego ze swojej wysokiej kultury osobistej Jarosława K.!!!

 • remo29

  Oceniono 30 razy 26

  2,5 tys. policjantów, to więcej niż na Woodstock, przy 250 tys. uczestników. Jednego wodza drabiniastego pilnują takie siły? To jest ktoś?

 • czytakczynie12

  Oceniono 36 razy 24

  Bo to jest szaleństwo. PiS zrobił z naszego kraju dom wariatów. Wszyscy podporządkowują się woli tego destrukcyjnego człowieka. To taki wstyd, co on z nami wszystkimi robi i takie upokorzenie. Potrzeba niewinnego dziecka, co by w tym szalonym pochodzie krzyknął "król jest nagi".

 • pawel_vogel

  Oceniono 40 razy 24

  Zastanawia mnie, jaką rolę pełnią te barierki?
  - czy blokują aby oni nie przechodzili do nas
  - czy blokują abyśmy to my nie przechodzili do nich?

  Jest takie stare powiedzenie:
  tam gdzie stawiasz mur, tam z muru szybko tworzy się więzienie.
  Pytanie zatem po której stronie muru stoją tam ludzie Kaczyńskiego...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX