Jest komentarz Macierewicza do decyzji Dudy o nominacjach generalskich. Wyważony

Decyzja prezydenta Andrzeja Duda, że na Święto Wojska nie będzie nominacji generalskich, podsyciła dyskusję o jego konflikcie z Antonim Macierewiczem. Sam Macierewicz skomentował ruch prezydenta w bardzo wyważony sposób.

- Minister obrony narodowej nie jest osobą, która powinna publicznie komentować tego typu decyzje prezydenta - ocenił Antoni Macierewicz, pytany przez Radio Maryja o komentarz do decyzji prezydenta.

Jak Antoni Macierewicz uzasadnia zmiany w armii?

Przypomnijmy: 15 sierpnia nie będzie wręczenia nominacji generalskich. Zdecydował o tym prezydent Andrzej Duda. Nominacje generalskie nadaje prezydent na wniosek ministra obrony. Tradycyjnie uroczystości odbywają się właśnie 15 sierpnia oraz 11 listopada, w Święto Niepodległości. Prezydent uzasadnił swoją decyzję brakiem "warunków do merytorycznej oraz uwzględniającej potrzeby armii oceny przedstawionych kandydatur do awansów generalskich".

Jak powiedział Radiu Maryja Antoni Macierewicz, "bardzo potrzebne są nowe kadry generalskie i oficerskie w Wojsku Polskim". - Bez nowych kadr nie nastąpi realna zmiana, która jest niezbędna dla rzeczywistego wzmocnienia armii - uzasadnił.

MON: reformy mogą zostać zaprzepaszczone

Podobnie do sprawy odniósł się MON w specjalnym komunikacie. Według niego projekt zmian w wojsku ma na celu "dostosowanie armii do nowych wyzwań wynikających z narastającego zagrożenia zewnętrznego oraz z wieloletnich zaniedbań organizacyjnych, personalnych, strategicznych i dotyczących kierunków modernizacji technicznej armii". 

"Kluczowym czynnikiem tych zmian jest ukształtowanie nowej kadry dowódczej. Bez niej wszystkie pozostałe reformy mogą zostać zaprzepaszczone" - napisała w komunikacie rzeczniczka resortu obrony, major Anna Pęzioł-Wójtowicz.

Czytaj więcej >>>

Donald Tusk na przesłuchaniu w prokuraturze. Doszło do spięcia z dziennikarzem TVP

Więcej o:
Komentarze (124)
Antoni Macierewicz o decyzji Andrzeja Dudy ws. nominacji generalskich
Zaloguj się
 • fakiba

  Oceniono 33 razy 25

  Nowe kadry w wojsku są potrzebne Antkowi do całkowitego rozwalenia Polskiej armii

 • laik404

  Oceniono 26 razy 24

  Antek, coś tak zdziadział? Takiego prostego problemu nie potrafisz rozwiązać? Przegłosujcie w Sejmie o 3.00 rano, że generałów proponuje się na Nowogrodzkiej a akceptuje w Toruniu i cześć.
  Na następny dzień będziesz miał swoją nową kadrę.

  Co się stało z waszą kreatywnością?

 • 1pirat2

  Oceniono 25 razy 21

  Macierewicz, a wyważona reakcja, no chyba, że lekarz dobrze dobrał proszki.

 • fakiba

  Oceniono 21 razy 19

  Komentarzem Antka jest brak komentarza , zatkało świra ze zdziwienia , że mu się Duda postawił , kaczkę też zatkało i dobrze

 • wujekdolf

  Oceniono 20 razy 18

  jedyne co po tym czubku zostanie to nie nadająca się do współpracy z NATO armia i banda stadionowych głupków czyli "obrona terytorialna" do pałowania KODowców.

 • szaja25

  Oceniono 17 razy 17

  Jeszcze niedawno darli mordy, że za dużo generałów, a teraz chcieli kilkudziesięciu awansować.

 • szympansjera

  Oceniono 19 razy 15

  Może i wyważony komentarz, ale pan Duda dopiero teraz dowie się, z jak mściwym człowiekiem zadarł. Właściwie to p. Duda podpisał na siebie wyrok śmierci. Na razie politycznej. Antoni na pewno chciał awansować paru swoich znajomków, również tych w koloratkach.

 • norton2

  Oceniono 19 razy 15

  Antek powinien się powiesić na Nowogrodzkiej - ludzkość byłaby szczęsliwa.
  A tak mamy goowno w kraju!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX