Zapytali rzeczniczkę PiS o decyzję Dudy ws. nominacji generalskich. Komentarz jest krótki

Beata Mazurek

Beata Mazurek (Fot. Sławomir Kamiński / Agencja Gazeta)

Rzeczniczka Prawa i Sprawiedliwości Beata Mazurek nie chciała szerzej komentować wczorajszej decyzji prezydenta Andrzeja Dudy dot. sierpniowych nominacji generalskich. - To decyzje MON i prezydenta - powiedziała w rozmowie z dziennikarzami.

We wtorek po południu Biuro Bezpieczeństwa Narodowego poinformowało, że decyzją prezydenta Andrzeja Dudy 15 sierpnia nie odbędzie się wręczenie nominacji generalskich. W komunikacie BBN czytamy, że prezydent uzasadnił taką decyzję brakiem "warunków do merytorycznej oraz uwzględniającej potrzeby armii oceny przedstawionych kandydatur do awansów generalskich".

Dziś o komentarz została poproszona rzeczniczka Prawa i Sprawiedliwości Beata Mazurek. Nie chciała szerzej odnosić się do sprawy, twierdząc, że nie zna jej szczegółów.  - To decyzje Ministerstwa Obrony i prezydenta Dudy i rzecz przez nich do załatwienia - powiedziała posłanka cytowana przez Onet.pl.

MON: Reformy w wojsku mogą być zaprzepaszczone 

MON po decyzji prezydenta Andrzeja Dudy napisało w komunikacie, że "ukształtowanie nowej kadry dowódczej jest warunkiem reform w armii".

Jak czytamy w oświadczeniu, projekt zmian w wojsku ma na celu "dostosowanie armii do nowych wyzwań wynikających z narastającego zagrożenia zewnętrznego oraz z wieloletnich zaniedbań organizacyjnych, personalnych, strategicznych i dotyczących kierunków modernizacji technicznej armii".

"Kluczowym czynnikiem tych zmian jest ukształtowanie nowej kadry dowódczej. Bez niej wszystkie pozostałe reformy mogą zostać zaprzepaszczone" - napisała w komunikacie rzeczniczka resortu obrony, major Anna Pęzioł-Wójtowicz.

MON wytyka prezydentowi, że nad reformami pracowali jego ludzie
MON przypomina, że w pracach nad projektami reform w wojsku, w tym nad nowym modelem systemu dowodzenia brali udział przedstawiciele prezydenta - reprezentanci Biura Bezpieczeństwa Narodowego.

Dodatkowo odbywały się konsultacje na linii MON-BBN w sprawie zmian w armii. Według MON, projekt nowego modelu dowodzenia "przywraca jednolitość dowodzenia armią, znacznie poszerza kompetencje Prezydenta RP, na ile pozwalają na to przepisy obowiązującej Konstytucji RP, oraz dostosowuje cały system do współdziałania z sojuszniczymi siłami NATO, uwzględniając wymogi narodowego bezpieczeństw Polski".

Sejmowa awantura o Antoniego Macierewicza

Zarys którego państwa tutaj widzisz? Quiz geograficzny
1/13Na rozgrzewkę - kraj widoczny poniżej to:
Zobacz także
Komentarze (111)
Zapytali Beatę Mazurek o decyzję Andrzeja Dudy ws. nominacji generalskich. Komentarz jest krótki
Zaloguj się
 • fakiba

  Oceniono 32 razy 32

  Jak miło widzieć , że niemota i świr zaczęli się gryźć , jest jeszcze nadzieja dla Polski byle się jak najszybciej pozagryzali

 • def11

  Oceniono 30 razy 30

  To było za trudne pytanie do Mazurek, jeszcze nie wie, czy partia poprze Antoniego Moskwę czy Dudę "mordę zdradziecką" ? :)

 • polakadam

  Oceniono 24 razy 24

  Mazurek ma rację. W pisie wszystkim decyduje prezydent kaczyński i szef MON kaczyński.

 • montagnes44

  Oceniono 21 razy 21

  Co to pisbolszewickie straszydlo może sensownego powiedzieć?

 • szaja25

  Oceniono 23 razy 21

  Czy, Mazurek była kiedyś mężczyzną i nie pytam o poprzednie wcielenie.

 • evi-ana

  Oceniono 19 razy 19

  Słynna "kolesiówa".

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane

Najnowsze informacje