Nieznana przeszłość posła PiS: egzorcyzmy. "Rzeczy, które widziałem, są sprzeczne z naturą"

W TVN Style poseł PiS Dominik Tarczyński roztoczył wizję jak z horroru. Polityk przekonywał, że był kiedyś "asystentem egzorcysty". W programie starł się z teologiem.

Poseł PiS Dominik Tarczyński znany jest szerzej z chamskich odzywek i zdjęć, którymi chwali się na Twitterze (np. słynnego zdjęcia stopy w jaccuzi). Ale młody polityk ma też na koncie zupełnie inne doświadczenia. Tarczyński jest autorem filmu "Egzorcysta", a w programie emitowanym na antenie nieistniejącego już TVN Style opisywał swoje doświadczenia jako "asystenta egzorcysty". To stare nagranie znów zyskało popularność.

Tarczyński: ludzie wypluwali gwoździe

W programie "Miasto kobiet", prowadzonym przez Dorotę Wellman i Paulinę Młynarską, opowiadał, że widział rzeczy niezwykłe, np. lewitację. - Rzeczy, które ja widziałem, jeśli chodzi o ciało człowieka, są sprzeczne z naturą - mówił. 

Spotykałem się z głównym egzorcystą watykańskim. On pokazał mi chociażby kilka kilogramów gwoździ i przedmiotów metalowych, które materializowały się w trakcie egzorcyzmu. Żyletki, gwoździe, różnego rodzaju przedmioty, które nie raniły ich

- opowiadał Tarczyński. Stwierdził, że przedmioty te zostały zbadane. - Normalny skład, najczęściej materiałów z różnych stron świata, które te osoby wypluły - przekonywał.

Prof. Tadeusz Bartoś, filozof i teolog, były dominikanin, który też był gościem programu podważył relacje Tarczyńskiego. Bartoś tłumaczył, że wiarygodność opowieści o egzorcyzmach można łatwo podważyć. Zwracał między innymi uwagę, że mamy relację ustną, ale próżno szukać nagrań z sytuacji opisywanych przez polityka. - Argument, że nie ma tego na You Tube jest śmieszny - odpowiedział Tarczyński. 

"Łatwiej iść do egzorcysty niż do psychiatry"

- Ja to widziałem, widziałem to na własne oczy - przekonywał Dominik Tarczyński. Bartoś odpowiedział mu, że może to były halucynacje. Polityk obruszył się: - Nie no pewnie, że tak. Powiedzmy, że wszystko, co się tu dzieje, to halucynacja.

Obecna w programie psychiatra Iwona Patejuk-Mazurek podkreślała, że pacjenci, zanim zwrócą się po profesjonalną pomoc, często szukają ratunku gdzie indziej, np. internistów czy nawet egzorcystów. Mówiła, że choroba psychiczna jest traktowana jako piętno. 

W XX wieku egzorcyzmy (i rzekome opętania) rzadko pojawiały się w zachodnich społeczeństwach. W ostatnich dekadach zyskują na znaczeniu, szczególnie w połączeniu z wpływami ruchów charyzmatycznych, new age, fantastyką czy lękiem przed innymi kulturami.

Donald Tusk na przesłuchaniu w prokuraturze. Doszło do spięcia z dziennikarzem TVP

Więcej o:
Komentarze (261)
Dominik Tarczyński był asystentem egzorcysty. Wystąpił w TVN
Zaloguj się
 • ziggybum

  Oceniono 42 razy 32

  "Rzeczy, które widziałem, są sprzeczne z naturą". Ja tam mu wierzę. Wystarczy zobaczyć co wyrabia PiS i jakie ma przy tym poparcie.

 • krynolinka

  Oceniono 38 razy 26

  Metodą na egzorcystę czyścił kieszenie ludzi, przeważnie emerytów, którzy dali mu się nabrać na święte pielgrzymki. Przypomina to sprzedawanie garnków lub sprzętu rehabilitacyjnego z tysiąckrotną przebitką.

 • obeznany

  Oceniono 33 razy 25

  Wy się śmiejecie ale czyż nie jest ewidentnym dowodem zjawisk ponadnaturalnych to, że nawet taki kretyn jak Tarczyński został posłem?

 • raz1dwa2trzy3

  Oceniono 31 razy 21

  Panie Tarczyński
  Delirium tremens się to nazywa, a nie widzenie...

 • geomk

  Oceniono 23 razy 17

  Pis to koncentrat podłości i głupoty. Całkowicie naturalny. Pozostaje mieć nadzieję że bez konserwantów.

 • niko8472

  Oceniono 25 razy 15

  Hehehehehe, no nie, loj, gdzie jest Bashbora jak jest potrzebny? Ten caly Sejm to sped roznych magikow i kuriozow. Powinni poslow w klatkach wystawiac i za wstep kasowac, w przerwach miedzy posiedzeniami szacownego organu wadzy legislacyjnej;)

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX