TVP cały dzień lansowała nowe "taśmy prawdy". A co na to Platforma? "Pozdro z grilla"

TVP przez cały dzień ekscytowała się nowymi taśmami z restauracji "Sowa i przyjaciele". Tym razem w rolach głównych wystąpili: Radosław Sikorski oraz były prezes PKN Orlen. Ale to nie głównie oni znaleźli się na celowniku telewizji.

Tak zwane "taśmy prawdy" w TVP Info były tematem numer jeden już od rana. Telewizja postanowiła, że będzie ujawniać wybrane fragmenty rozmów stopniowo, w kilku odsłonach. Wszystkie nagrania pochodzą z lutego 2014 roku, kiedy w nieistniejącej już restauracji "Sowa i przyjaciele" spotkali się ówczesny szef MSZ Radosław Sikorski i ówczesny prezes PKN Orlen Jacek Krawiec.

Najgłośniej komentowanym fragmentem pierwszej części rozmowy były słowa Sikorskiego o obecnym szefie PO. Były szef polskiej dyplomacji porównał Grzegorza Schetynę m.in. do "lwowskiego żulika". Komentatorzy zwracali jednak uwagę, że wspomniane taśmy nie ujawniły niczego przełomowego. Czytaj więcej >>>

Mimo to "wydanie specjalne" w informacyjnym kanale TVP trwało niemal cały dzień. Kolejną porcję nagrań ujawniono dopiero wieczorem, o 19:30. Co ciekawe, materiał otwierający "Wiadomości" przygotowała Ewa Bugała - dawna gwiazda tego programu, a dziś szefowa serwisów TVP Info.

"Kolejne taśmy pogrążają polityków Platformy" - usłyszeliśmy w zapowiedzi. Co natomiast znalazło się już w samym materiale?

Giertych to "nadworny adwokat mafii"

Pierwszy fragment ujawniony przez "Wiadomości": Roman Giertych miał doradzać Sławomirowi Nowakowi, jak ma wytłumaczyć się z faktu, że do swojego oświadczenia finansowego nie wpisał drogiego zegarka. 

- Giertych nawet mu wymyślił formułę, jak uniknąć tego wpisania do oświadczenia - mówi Sikorski. - Bezczelną - wcina się Krawiec. - Ale skuteczną. I by nie mogli mu zarzutu postawić - kontynuuje były szef MSZ i tłumaczy: - Zegarek? Tak, żona kupiła, ale to jest własność wspólna (...) I udowodnij mu, że nie jest po połowie z żoną.

Jak wiemy, ostatecznie Nowak nie skorzystał z tej "formuły". W dalszej części uwaga "Wiadomości" skupiona była jednak bardziej na osobie Giertycha, jak przypomniano - pełnomocnika Donalda Tuska oraz jego syna Michała.

- Giertych jest od dawna takim nadwornym adwokatem PO. Chciałoby się powiedzieć, że to jest wręcz taki adwokat mafii, bo ta formacja przypomina bardziej ugrupowanie mafijne - skomentował w materiale Adrian Stankowski z "Gazety Polskiej Codziennie".

Drugi fragment? To już końcówka rozmowy, kiedy uczestnicy chcą zapłacić w restauracji środkami ze służbowej karty. - To jest nasz rachunek, prawda? Sprawy wagi państwowej... - zaczyna Sikorski. - Wagi państwowej, to też firma państwowa może płacić - przerywa mu były szef PKN Orlen. Oprócz tego przypomniano też fragmenty z poranka i na tym materiał się zakończył.

"Pozdro z grilla"

Co na to sama Platforma Obywatelska? Jej lider - wymieniony w taśmach z nazwiska - zdaje się nie przejmować "wielką bombą" odpaloną przez TVP. "TVPiS znów w służbie partii. Ale mają pietra przed Polakami. Pozdro z grilla" - napisał na Twitterze Grzegorz Schetyna. Wpis "podał dalej" Radosław Sikorski.

Polityków PO bardziej zaintrygował inny materiał tego samego wydania "Wiadomości", również wymierzony w opozycję. Ten z kolei zatytułowano "Festiwal politycznego obciachu". W ten sposób TVP skrytykowała Platformę za jej obecność podczas niedawnego Przystanku Woodstock. Michał Szczerba i Borys Budka napis na belce potraktowali jednak dość przewrotnie. "Nic dodać, nic ująć", "Krótka autorecenzja" - podsumowali.

Bugała ostrzega: 'Islamistki też zabijają'. Nie uwierzycie w te paski TVP Info >>>

Więcej o:
Komentarze (350)
TVP i nowe taśmy prawdy. Sikorski, Krawiec, Giertych i Nowak
Zaloguj się
 • japka_putina

  Oceniono 86 razy 58

  Jeżeli takie nic robi za sensację, to szuflada z hakami na PO jest pusta.

 • fakiba

  Oceniono 79 razy 43

  Panika w pisiuarze musi być bardzo duża skoro nic nie znaczące nagrania wyciągają , ciekawe czego się tak wystraszyli , jakaś wewnętrzna rozpierducha się szykuje ?

 • krynolinka

  Oceniono 59 razy 35

  Nareszcie cielęcinka ma właściwy podpis.Pod zdjęciem. Festiwal politycznego obciachu..

 • antonikarcz

  Oceniono 63 razy 31

  PiS każdego dnia udowadnia ścisłą współpracę z FSB, a prezes to marionetka oficera prowadzącego.

 • fakiba

  Oceniono 59 razy 29

  Ponoć Becia ma już dość a Zbysiu podpadł preziowi nieudanym przejęciem sądów i pewnie jakieś dymisje w pisuarze się szykują , stąd nagle g... warte taśmy się pojawiły i TVPis jako sensacyjne nagrania je pokazuje

 • fakiba

  Oceniono 57 razy 29

  Ciekawe co pisiory znowu uknuli za niespodziankę dla suwerena , że taśmami próbują to przykryć , pewnie jakaś podwyżka się szykuje

 • pissklamie

  Oceniono 49 razy 25

  PiSS chwyta się kloacznych metod podobnie jak zatrudnieni przez nich trolle.

 • Robert Z

  Oceniono 31 razy 23

  A czy nie dziwi was fakt że w tamtym czasie rządziło PO ale również politycy PIS chodzili do tej knajpy.I co się okazuje tylko na Platformiaków są taśmy!!!??? Dziwna sprawa nie ma ludzi nieskazitelnych nie bronie Platformy bo nigdy na nich nie głosowałem ale tu wszystko śmierdzi z daleka!!!!!!!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX