Po tym programie senator PO bojkotuje TVP Kurskiego. "Zrobili ze mnie obrońcę III Rzeszy"

Senator PO Jan Rulewski ogłosił, że zawiesza swój udział "w debatach telewizyjnych prowadzonych przez narodowe media". To jego reakcja po tym, jak "Wiadomości" TVP wyrwały jego słowa z kontekstu.

Rulewski poinformował o swojej decyzji w bardzo emocjonalnym wpisie na Facebooku. "Przyznaję, nie jestem w stanie zapobiec fałszerstwom i zabiegom socjotechnicznym mediów Kurskiego" - pisze senator.

Po audycji dot. reparacji wojennych od Niemiec przedstawiono mnie jako obrońcę III Rzeszy. Nabrali się na to nieuważni widzowie 

- czytamy we wpisie Rulewskiego. Polityk był bowiem kilka dni temu gościem programu "Minęła 20" w TVP Info, gdzie głównym tematem była sprawa ewentualnych reparacji wojennych dla Polski ze strony Niemiec.

Udzielona wówczas przez niego wypowiedź - wyrwana z kontekstu - pojawiła się później w materiale "Wiadomości" TVP. Brzmiała tam następująco: "Najbardziej zniszczonym narodem pod względem biologicznym i oczywiście materialnym byli Niemcy".

Wyjaśniam, że w żadnym słowie, przecinku czy wyrazie twarzy nie współczułem ani nawet nie wspominałem o cierpieniach Niemców. Nawiązywałem jedynie do faktów czyli strat

- tłumaczy dziś Rulewski. Dodaje, że od tej pory zawiesza swoje występy w TVP "w trosce o higienę psychiczną przeciwników i dobre samopoczucie przyjaciół".

Uważam, że działania Kaczyńskiego mieszczą się w kategorii postprawd. Myślę, że właściwym sensem jest przykrycie porażki wokół sądu naczelnego [chodzi o Sąd Najwyższy - red.] oraz start kampanii wyborczej w Warszawie. Aneksem są działania Jakiego [Patryka, szefa komisji weryfikacyjnej ds. reprywatyzacji - red.] i asysta piskrokodyli w tv

- pisze senator PO. Poniżej zamieszczamy cały jego wpis.

TVP Info wypuściło skrajnie antyniemiecki spot. "To początek krucjaty prezesa Kurskiego" >>>

Więcej o:
Komentarze (170)
Senator PO Jan Rulewski bojkotuje TVP: Zrobili ze mnie obrońcę III Rzeszy
Zaloguj się
 • fakiba

  Oceniono 65 razy 35

  Nikt kto ma choć odrobinę szacunku dla siebie nie powinien przekraczać progu TVPis Kurskiego , a zaczepiony na ulicy czy gdziekolwiek indziej olewać jego wysłanników

 • mjs05

  Oceniono 47 razy 33

  Gdy polscy biskupi napisali "Przepraszamy i prosimy o przebaczenie", reakcja komunistycznych władz była identyczna: podsycanie antyniemieckich fobii, oskarżenia o fałszowanie historii i działanie w interesie Niemiec, a nawet zdradę. Kaczyński jest wiernym uczniem Gomułki.

 • fakiba

  Oceniono 38 razy 22

  Trzeba było wcale nie iść do tego szamba pod nazwą TVPis , wiadomo było że czymś człowieka upaprzą

 • fakiba

  Oceniono 42 razy 20

  Przecież Kurski i jego TVPis słyną z manipulacji , kłamania i oszukiwania , nie rozumiem zdziwienia pana senatora

 • pysio62

  Oceniono 33 razy 19

  Telewizja, tak zwana publiczna, to jest dzisiaj zwykla PIS-owska gadzinowka. Na Kurskiego i PIS-owskich "dziennikarzy" i "prezenterow" tez sa odpowiednie paragrafy w KK.

 • bombadilwlocie

  Oceniono 36 razy 16

  TVPiS jest gorsza niż szambo. Należy omijać tę instytucję szerokim łukiem. I dotyczy to zarówno uczestnictwa, jak i oglądania.

 • krynolinka

  Oceniono 35 razy 15

  Jedyną siłą tego rządu są media, które walczą z opozycją. To chore, bo w normalnej w demokracji media patrzą rządowi na ręce.
  16:06 - 12.06.2012 Andrzej Duda.. No to jak PiS rękoma polityka Kurskiego czuwa nad uczciwością w publicznym telewizorku..

 • popijajac_piwo

  Oceniono 15 razy 13

  Dziecko w przedszkolu wie, że z pislamem się nie rozmawia, bo zmanipulują...

 • czarna_zoska

  Oceniono 17 razy 13

  Po co tam chodzic. Tak i tak oglada to lumpen target.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX