Twitterowa kłótnia Zandberga i Giertycha. Od "komunistów" po "podnóżek Kaczyńskiego"

Adrian Zandberg

Adrian Zandberg (Fot. Patryk Ogorzałek / Agencja Gazeta)

"Nie piszę się na Polskę z marzeń Grzegorza Schetyny i Romana Giertycha" - stwierdził w wywiadzie Adrian Zandberg - i wywołał ostrą dysputę na Twitterze. Polityki i prawnik wzajemnie zarzucali sobie wspieranie Jarosława Kaczyńskiego.

"Zjednoczona opozycja to jest to, o czym marzy PiS, bo to scenariusz z Węgier" - mówił na łamach "Gazety Wyborczej" Adrian Zandberg z partii Razem.

"Tam ten okrzyk został wysłuchany, nieskompromitowani skleili się ze skompromitowanymi, a Fidesz wyszedł z tego z większością konstytucyjną. Więc my tej uprzejmości Kaczyńskiemu nie zrobimy" - tłumaczył pytany o ewentualny udział jego partii w zjednoczonej opozycji. 

Odniósł się też personalnie do niektórych przeciwników PiS. "Nie kupuję Polski Kaczyńskiego, ale nie piszę się też na Polskę z marzeń Grzegorza Schetyny i Romana Giertycha. Taką, w której wszystko zostaje po staremu, a zmienia się tylko to, że to nie Kaczor siedzi na górze" - powiedział.

Ta uwaga wyraźnie nie spodobała się drugiemu z wymielonych. "Zandberg krytykuje dzisiaj pomysł Zjednoczonej Opozycji. Facet, który swoją partyjką dał większość dla PiS planuje zrobić to kolejny raz" - napisał Giertych. Nawiązywał tym do hipotezy, że Razem "odebrało" głosy Zjednoczonej Lewicy, która - gdyby dostała się do Sejmu - odebrałaby większość PiS-owi. 

Wpis prawnika nie uszedł uwadze Zandberga i wywołał twitterową kłótnię. 

Zandberg nazwał Giertycha "autorem obrzydliwych, homofobicznych wypowiedzi, twórcą Wszechpolaków" i "dawnym podnóżkiem Kaczyńskich". Na to prawnik określił Zandberga jako "komunistę" i dodał: "Jeżeli nie byłoby Pana, to Kaczyński Pana by wymyślił".

"Pan Roman ma jak widać braki z podstaw politologii, choć u Kaczyńskiego robił za min. edukacji. Za dużo czasu zajmowało szczucie na gejów?" - napisał lider Razem, przypominając, że Giertych był koalicjantem Jarosława Kaczyńskiego. 

Rozpoznasz słynnych Polaków po ich profilach? [QUIZ]
1/11Czyj to profil?
Zobacz także
Komentarze (361)
Twitterowa kłótnia Zandberga i Giertycha. Od "komunistów" po "podnóżek Kaczyńskiego"
Zaloguj się
 • kzet69

  Oceniono 47 razy 15

  Nie znoszę Giertycha, ale Zandberg to niestety idiota, "pożyteczny" idiota Kaczyńskiego, głosiciel woli ludu, co nigdy sobie rączek pracą nie skalał i od małego żyje za kasę tatusia, poniekąd bardzo przypomina Kaczyńskiego, czy ktoś kiedyś widział Zandberga w uczciwej pracy?

 • qwiqqu

  Oceniono 37 razy 15

  każda Polska jest lepsza od Polski Kaczyńskiego. A Panowie niech wezmą na wstrzymanie bo każdy z nich z osobna miałby szanse na 1-3%. Partia Razem nie odebrała głosów SLD. To oni sami jak idioci zarejestrowali się jako koalicja (jak prawica w wyborach z 1993 r.). Od tamtej pory Partia razem ani Zandberg przez dwa lata nie zrobili i nie powiedzieli nic sensownego. Giertych póki był u władzy bredził. Gdy nie wszedł do Sejmu - zaczął gadać z sensem. Obawiam się, że jak wróci - znów przestanie. A skądinąd inteligentnemu Panu Zandbergowi i wszystkim, którzy chcą być lewicą chciałem uświadomić jedno - głównym problemem tego kraju nie są prawa osób LGTB - nie mieszczą się one nawet w pierwszej setce najistotniejszych problemów. Mówieniem tylko i głownie o nich ani lewicy nie zbudują, ani nawet jednego wyborcy pisdzielcom nie odbiorą.

 • maaac

  Oceniono 42 razy 14

  Zandbergowi w kaczyzmie nie podobają się trzy rzeczy:
  1. nacjonalizm
  2. klerykalizm
  3. no i najważniejsze - to, że jest to kaczyzm a nie zandbergizm

 • spostrzegawczy2

  Oceniono 33 razy 13

  partia Zandberga powinna nazywać się Osobno bo z razem nie ma nic wspólnego.

 • pepper-salt

  Oceniono 16 razy 12

  Towarzyszu Zandberg, pewnie piszesz się na Polskę Marks, Engelsa, Lenina, Stalina, Breżniewa, etc., etc. i chciałbyś być ich podnóżkiem?!

 • anzimonek

  Oceniono 25 razy 11

  A może by tak raz coś mądrego i od siebie, panie Z. Na razie pieprzy pan jak potłuczony Kukiz...

 • jurek3000

  Oceniono 10 razy 10

  Zandberg, a kto to jest?

 • sacc77

  Oceniono 24 razy 10

  Zandberg może i jest inteligentny ale na pewno jest po prostu głupi.
  Dogmatycznie głupi.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje