Duży zastrzyk gotówki z MON dla mediów ojca Rydzyka. Za emisję spotów o szczycie NATO

102 tysiące złotych - tyle pieniędzy z Ministerstwa Obrony Narodowej trafiło do toruńskiej fundacji Lux Veritatis. Tak wynika z odpowiedzi na interpelację posła PO.

Zapytanie do MON skierował Mariusz Witczak z Platformy Obywatelskiej. Wczoraj polityk opublikował na Twitterze odpowiedź, jaką dostał z resortu Antoniego Macierewicza. "Długo czekałem, ale jest" - skwitował poseł PO.

Co wynika z wyjaśnień ministerstwa obrony narodowej?  

W okresie od 16 listopada 2015 r. do dnia złożenia niniejszej interpelacji Ministerstwo Obrony Narodowej zawarło umowę z Fundacją Lux Veritatis, na kwotę 102.062,64 zł, na emisję spotów informacyjnych w ramach prowadzonej kampanii promującej Szczyt Organizacji Traktatu Północnoatlantyckiego w Warszawie w 2016 r.

- czytamy w odpowiedzi, pod którą podpisał się wiceminister Michał Dworczyk. "Poza powyższym, resort obrony narodowej nie przekazywał żadnych środków publicznych na rzecz podmiotów wymienionych w interpelacji" - dodano. Całą odpowiedź MON znajdziecie poniżej.

Pierwsza reporterska biografia ojca Tadeusza Rydzyka. Sprawdź >>

Kaczyński: "Ojcze dyrektorze, obronimy Polskę!". Było też o "szatanie chodzącym po świecie" >>>

Więcej o:
Komentarze (247)
MON zapłacił TV Trwam 100 tys. złotych za spoty o szczycie NATO
Zaloguj się
 • fakiba

  Oceniono 68 razy 64

  Nie wyszedł Rydzykowi przekręt na grube miliony to teraz pisi nierząd będzie mu straty z odsetkami wyrównywał , doją Polskę aż huczy

 • def11

  Oceniono 51 razy 49

  Radio Maryja to wiodący w Europie think tank w dziedzinie militariów i obronności, nie dziwi nic :)

 • 19orion87

  Oceniono 32 razy 28

  Rząd, czyli władze, sponsorują prywatną inicjatywę jakiegoś biznesmena. Sponsorują ją oczywiście za pomocą publicznych środków. Przecież to jest skandal...

 • rasta-mw

  Oceniono 26 razy 24

  100 tys? przecież to dla toruńskiego watażki piard, tyle co nic. Ciekawszy jest fakt, że koncesja na nadawanie tvp/radia nie zezwala na nadawanie komercyjnych reklam przez trwam i r maryja. Zapis ten jest ciągle łamany przez tego nadawcę, za co powinna być im odebrana koncesja lub zmieniona na wersję komercyjną (za grube miliony).

 • zielonyludek

  Oceniono 27 razy 23

  Z budżetu obrony opłaca się narodowo-katolickie media.
  Jeśli juz trzeba było publikować spoty należało to zrobić tzw. publicznej telewizji.

  Kolejny przejaw niegospodarności i przekazywania publicznego grosza w ręce kościoła (tak z małej litery)

 • kaktus47

  Oceniono 26 razy 22

  Radio Maryja nadaje od lat reklamy i nie zaprzestało ich nadawania mimo uzyskania w 2001 r. statusu "nadawcy społecznego", który nie płaci za koncesję, ale za to wg prawa nie może nadawać reklam. Choć czy teraz to ma znaczenie ?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX