Szyszko nie przerwie wycinki w Puszczy Białowieskiej. Ale będzie "eksperyment"

Minister środowiska Jan Szyszko w Hajnówce. Obok wiceszef MSWiA Jarosław Zieliński

Minister środowiska Jan Szyszko w Hajnówce. Obok wiceszef MSWiA Jarosław Zieliński ()Fot. Agnieszka Sadowska / Agencja Gazeta)

Wstrzymanie wycinki w Puszczy Białowieskiej nakazał Trybunał Sprawiedliwości UE. Do 4 sierpnia Polska przygotuje odpowiedź dla tej instytucji - zapowiedział minister środowiska Jan Szyszko.

W Puszczy Białowieskiej nadal prowadzona jest wycinka - alarmują ekolodzy. Ministerstwo środowiska nazywa to "działaniami ochronnymi". Minister Jan Szyszko zapowiada, że te prace nie zostaną przerwane.

Szyszko: Puszcza Białowieska jest chroniona

- Bardzo mocno dziękujemy zarówno Komisji Europejskiej, jak i Europejskiemu Trybunałowi Sprawiedliwości za tak duże zainteresowanie sprawą puszczy - mówił Szyszko podczas poniedziałkowego spotkania z dziennikarzami. Dodał jednak, że jest zdziwiony tym, iż decyzja o wstrzymaniu wycinki - zanim dotarła do ministerstwa - "ujrzała światło dzienne" za sprawą mediów. - Jest to swego rodzaju incydent - przekonywał.

Zapewnił, że na terenie Puszczy Białowieskiej są prowadzone "wyłącznie działania ochronne", w zgodzie z unijnym prawem. - Wobec tego dziwi nas fakt, że Komisja Europejska domaga się tego, co w Polsce jest w tej chwili stosowane - powiedział minister.

Będzie ekspertyment w Puszczy Białowieskiej. Jaki? 

Jednocześnie zapowiedział początek "eksperymentu" - jedna trzecia terenów zagospodarowanych Puszczy Białowieskiej będzie wolna od jakiejkolwiek ingerencji człowieka, dla porównania. - Chcemy poinformować o tym cały świat. Rozsyłamy dzisiaj kolejne informacje do wszystkich ministrów świata z prośbą, aby uczestniczyli w debacie na bazie konkretnych materiałów - tłumaczył.

- Polska to wielki unikat pod względem bioróżnorodności. Nasze zasoby przyrodnicze mogą być wzorem dla całego świata - stwierdził Szyszko. Jak mówił, to zasługa "mentalności Polaków". - Nie pozwolimy obrażać się tym, którzy nie znają praw przyrodniczych i specyfiki Polaków i w związku z tym uruchomiliśmy ten eksperyment - podkreślił.

Znasz Zorkę 5 i Rubina? Sprawdź, jak dobrze pamiętasz marki z PRL-u
1/12Co sprzedawano pod marką 'Klubowe'?
Zobacz także
 • Jarosław Kaczyński i posłowie PiS w Sejmie Ponad 23 mln zł w dwa lata. Horrendalne zarobki radnych PiS w spółkach Skarbu Państwa
 • Przegląd tygodników Durczok na okładce "Wprost". Tygodnik chwali się wygranym procesem [W TYGODNIKACH]
 • Zdjęcie roku Grand Press Photo 2018. Uczestnicy protestów zorganizowanych przeciwko reformom polskiego sądownictwa. 24 lipca 2017 Grand Press Photo 2018. Zwycięskie zdjęcie pochodzi z protestów przeciwko zmianom w sądownictwie
Komentarze (388)
Puszcza Białowieska. Szyszko nie przerwie wycinki
Zaloguj się
 • def11

  Oceniono 128 razy 124

  Cóż to za bełkot ?! Szyszko ty nie masz dziękować za "zainteresowanie" tylko zastosować się do orzeczenia Trybunału Sprawiedliwości które, póki jesteśmy w Unii, jest dla nas prawem, a dla ciebie obowiązkiem do wykonania, koniec rżnięcia puszczy i głupa !

 • sybirak

  Oceniono 102 razy 96

  Eksperymentem to jest Szyszko jako minister środowiska. Nieudanym niestety...

 • kasmajor

  Oceniono 74 razy 72

  Osiem lat spędziłem na uniwerku na kierunku "ochrona środowiska" i powiem Wam jedno. Nigdy jeszcze nie mieliśmy ministra tak bezmyślnie i konsekwentnie niszczącego nasze (polskie!) naturalne obszary. Zaczęło się od Rospudy, już za to koleś powinien trafić do pierdla bo CELOWO naraził Polskę na milionowe kary za łamanie prawa unijnego. Teraz podobna historia, tylko że tym razem już mamy sprawę w ETS.
  A najbardziej wk..wia ściema o korniku. Tak, w ten sposób walczy się z kornikiem, ale w lasach przemysłowych i monokulturowych. A takim puszcza nie jest.

 • mapi7

  Oceniono 66 razy 64

  Precz z Szyszko -mordercą Puszczy Białowieskiej i polskiej przyrody!!!! Pod sąd z nim!!!!!

 • kemor234

  Oceniono 65 razy 61

  Typowa gra na zwłokę. Za niedługą chwilę ... już nie będzie tematu.
  Drzewa znikną, pozostaną jedynie ekrany przy drogach, jako niewątpliwe osiągnięcia min. Szyszki.

 • polakadam

  Oceniono 50 razy 48

  Panie szyszka wy się konsultujcie nie z ministrami tylko fachowcami od przyrody i ekologii.
  A eksperymentalnie to możesz pan swoją facjatę poprawić bo patrzeć już na pana nie można.

 • miastowiec-ze-wsi

  Oceniono 44 razy 42

  Polacy nie pozwólmy sie obrażać i wykopmy tego skorumpowanego bezczelnego rydzykoida krętacza z ministerstwa. Dość rządów tej putinowskiej mafii i agentury spod sztandaru Rydzyka.

 • sojer2006

  Oceniono 43 razy 37

  Kiedy wreszcie pozbędą sie tego szkodnika który uważa się za ministra ochrony środowiska!!

 • zapomorski12

  Oceniono 34 razy 32

  Ten pan jak i wszyscy członkowie PiS uważają Polaków za idiotów, a teraz chcą udowodnić Komisji Europejskiej i Europejskiemu Trybunałowi Sprawiedliwości że pracują tam też idioci. Rządy PiS źle się skończą dla Polski, a ucierpimy na tym my wszyscy, zwykli obywatele tego kraju. Dlaczego PiS wygrał wybory? Jak długo jeszcze Polacy będą się uczyć na własnych błędach? Pytania można mnożyć, ale co to teraz da? :(

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje