Po wecie Kukiz pochwalił się zdjęciem. Ludzie oburzeni: "hipokryci", "nie ośmieszajcie się"

"Kukiz'15 jako jedyna siła podjęła dialog z prezydentem" - taki hasłem Paweł Kukiz i jego ruch chwalą się po zapowiedzi weta Andrzeja Dudy. Jednak wiele osób wypomina im, że nie wspierali protestów i nie głosowali przeciwko kontrowersyjnym ustawom o sądownictwie.

Prezydent Andrzej Duda zawetuje ustawy o Sądzie Najwyższym i Krajowej Radzie Sądownictwa - poinformował rano na konferencji.

Ta decyzja wywołała falę komentarzy ze strony polityków, aktywistów i instytucji. Ruch Kukiz'15 wykorzystał tę okazję do chwalenia się swoją strategią ws. ustaw dotyczących sądownictwa. 

Mem z hasłem "Kukiz'15 jako jedyna siła podjęła dialog z prezydentem" udostępnił na Facebooku także sam Paweł Kukiz. "Pokazaliśmy, że można spokojnie, merytorycznie, skutecznie działać na rzecz obywateli" - chwali się ruch.

We wpisie na osobistym profilu Kukiz napisał co prawda, że "dziękuje wszystkim osobom (NIEPOWIĄZANYM PARTYJNYM interesem PONowoczesnych) protestującym przeciw ustawom PiS!" (pisownia oryginalna).

"Na pewno nie była to Wasza zasługa"

Jednak i tak wiele osób w komentarzach sceptycznie podchodziło do chwalenia się przez Kukiza sukcesem ws. weta prezydenta.  

"Kukiz'15 nie ośmieszajcie się" - pisze jeden z komentujących i przekonuje, że weto to zasługa protestujących. "Z wypowiedzi Pana Prezydenta jasno wynika co go bardziej przekonało do takiej decyzji i na pewno nie była to Wasza zasługa" - pisze inna osoba. Przypominano też, że posłowie Kukiz'15 w dużej mierze wstrzymali się od głosu ws. ustawy o Sądzie Najwyższym.

Komentarze w podobnym tonie pojawiły się także na Twitterze.

Komentowali też politycy. "Hipokryci! Tylko kilku z Was było przeciw. Większość podkuliła ogony i się wstrzymała. Sprzedaliście wolność i obywateli. 'Antysystemowcy'" - napisał poseł PO Borys Budka.

Trudno jednak ocenić, które czynniki miały decydujący wpływ na decyzję prezydenta.

Więcej o:
Komentarze (233)
Po wecie Kukiz pochwalił się zdjęciem. Ludzie oburzeni: "hipokryci", "nie ośmieszajcie się"
Zaloguj się
 • zielona-galazka

  Oceniono 64 razy 52

  Kukiz, spadaj razem z Kaczyńskim.

 • emadox1327

  Oceniono 55 razy 45

  Szara alkoholowa eminencja włażąca w dudę sekcie!

 • fakiba

  Oceniono 47 razy 39

  Spadaj kaczy koalicjancie

 • xandx

  Oceniono 48 razy 38

  śmieszny grajek zabrał głos.... do tej pory się wstrzymywał..... błazen......

 • maaac

  Oceniono 48 razy 36

  Jakby Rosjanie w nocy wkroczyli do Polski Kukizowcy też ogłosili by to jako swoje zwycięstwo.

 • y.woodoo

  Oceniono 39 razy 31

  Pawel wyluzuj. Za gleboko sobie krzyz w .... wlozyles i ci bije na palme. Adrian jest palantem przedsionkowym ale jeszcze tak nisko nie upadl zeby z toba cos dyskutowac. Adrian wie ze najwiecej ugra czekajac spokojnie w przedsionku bez kreatur towarzyszacych.

  Nie wiem pawelku skad takie twoje slupki bo procentowo za wolnymi konopiami to troche za duzo. Jak ktos zmadrzeje i wezmie ten program do swojej parti to odplyniesz jak goowno w sina dal. Amencik. Wypal se szklana pipeczke.

 • fakiba

  Oceniono 39 razy 29

  Kukiz to taka sama zakłamana menda jak jego koalicjant kaczor

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX