Dzięki nim Senat przyjął ustawę o Sądzie Najwyższym. Oto senatorowie, którzy na nią głosowali

Za ustawą o Sądzie Najwyższym opowiedziało się 55 senatorów, przeciw było 23, a 2 się wstrzymało. Oto ich pełna lista.

Senatorowie po kilkunastu godzinach obrad zdecydowali o przyjęciu ustawy o Sądzie Najwyższym. Aby weszła w życie, musi zostać już tylko podpisana przez prezydenta.

Obrady Senatu rozpoczęły się o 9 rano. Około godz. 1 w nocy ustawę, wraz ze zgłoszonymi przez senatorów poprawkami, oddano pod obrady komisji. Ta dostała jednak zaledwie kilkanaście minut na dyskusję nad 300 poprawkami. Zostały one natychmiast odrzucone, komisja zarekomendowała przyjęcie ustawy.

Nic nie zmienił zaskakujący fakt, że poprawki (w tym wykreślającą skrócenie kadencji I prezes SN) złożył także jeden z senatorów PiS,

O godz. 1:57 w nocy senatorowie zagłosowali. Ustawę poparło 55 parlamentarzystów PiS:

Rafał Ambrozik
Anna Maria Anders
Adam Bielan
Przemysław Błaszczyk
Waldemar Bonkowski
Margareta Budner
Jerzy Chróścikowski
Grzegorz Czelej
Jerzy Czerwiński
Dorota Czudowska
Wiesław Dobkowski
Jan Dobrzyński
Robert Gaweł
Adam Gawęda
Stanisław Gogacz
Mieczysław Golba
Arkadiusz Grabowski
Jan Hamerski
Jan Maria Jackowski
Andrzej Kamiński
Stanisław Karczewski
Maria Koc
Stanisław Kogut
Tadeusz Kopeć
Małgorzata Kopiczko
Waldemar Kraska
Maciej Łuczak
Józef Łyczak
Ryszard Majer
Robert Mamątow
Marek Martynowski
Łukasz Mikołajczyk
Andrzej Mioduszewski
Krzysztof Mróz
Bogusława Orzechowska
Andrzej Pająk
Grzegorz Peczkis
Marek Pęk
Wojciech Piecha
Michał Potoczny
Krystian Probierz
Zdzisław Pupa
Tadeusz Romańczuk
Jarosław Rusiecki
Czesław Ryszka
Janina Sagatowska
Krzysztof Słoń
Andrzej Stanisławek
Aleksander Szwed
Rafał Ślusarz
Artur Warzocha
Kazimierz Wiatr
Jacek Włosowicz
Andrzej Wojtyła
Jan Żaryn

Dwóch senatorów PiS wstrzymało się od głosu: byli to Aleksander Bobko (który wcześniej złożył poprawki) i Jarosław Obremski.

Przeciw ustawie było 22 senatorów PO i jeden senator niezależny. 20 parlamentarzystów nie było na sali (11 z PO, 7 z PiS i 2 niezależnych). Pełne wyniki głosowania znajdziesz tutaj.

Aby ustawa weszła w życie, musi zostać podpisana przez prezydenta. Tymczasem instytucje z całego świata domagają się weta Andrzeja Dudy. Ich lista przytłacza i cały czas się wydłuża. W poniedziałek Duda ma spotkać się z I prezes Sądu Najwyższego. 

Więcej o:
Komentarze (259)
Dzięki nim Senat przyjął ustawę o Sądzie Najwyższym. Oto senatorowie, którzy na nią głosowali
Zaloguj się
 • pysio62

  Oceniono 46 razy 22

  Ci co glosowali za to jest lista zdrajcow. To samo dotyczy tych "poslow" ktorzy glosowali za w Sejmie. jest to tez jednoczesnie lista oskarzonych o zdrade Polski, zamachowcow i uzurpatorow.

 • zd46

  Oceniono 35 razy 19

  Anna Maria COSTA Anders, nie uczestniczyla w posiedzeniach Senatu ale ona "SLABO PISATA I CYTATA" po Polsku a o zrozumieniu trudno mowic. Los kraju, los POLSKI w reku Costy Anders, Berczynskiego, Nowaczyka, Biniendy z glupawa Biniendowa, Janigerow i inne ODPADY POPRODUKCYJNE KONCERNOW AMERYKANSKICH.!!!! My wstalismy z kolan??? Nie kleczymy i z tej pozycji PiS upadl na "zdradzieckie mordy"

 • Tomasz Szeromski

  Oceniono 28 razy 14

  Jareczku, mój ty Naczelniku samozwańczy na kocie jeżdżony! Ty moja mordo zdradziecka!
  Z okazji 22 lipca d, E. Wedel składam najszczersze życzenia wpadnięcia w Niebyt i Zapomnienie. Przeminiesz i nawet nikt nie wspomni o Tobie i twej wielkości. Przelecisz jak mgnienie oka, tylko czasu szkoda zmarnowanego na ujrzenie twego Upadku i Przemijania. Ale taka jest kolej rzeczy! Mój ty Skarbie Fałszywy. Historia cię oceni i pałę postawi, choć nie ma zdolności dydaktycznych i słabą jest nauczycielką. Może dla Polaków tylko? Nieukami są?
  Może Amerykanie ujawnią z rozmowy między Kaczorami? Odnajdę się papiery Rajmunda? I T.W. Balbiny choć dokładnie schowane, bo nic w tym świecie nie ginie. Spadną majtki Jarkowi i okaże się, że król jest nagi z obrzydliwościami na wierzchu. Do obejrzenia skrupulatnego!

 • Tomek Bartosiewicz

  Oceniono 36 razy 14

  Spokojnie Duda jest w patowej sytuacji jak podpisze ma ludzi na ulicach i zapewne obalenie rzadu, jak nie podpisze sad wyda wyrok ze ulaskawil kaminskiego nielegalnie. Tak czy inaczej ma przesrane.

 • pisiekundlecaladobe

  Oceniono 38 razy 14

  Matoły bawet tego nie czytały. A jeśli czytały to mi proszę wyjaśnić - w końcu TRZECH kandydatów czy PIĘCIU? Bo ustawka niestety jest wewnętrznie sprzeczna. ZATEM - jeśli wchodzi w życie w takim kształcie (bo co do długopisa to nie mam wątpliwości) to mamy problem. A co, jeśli takie problemy są w KAŻDEJ ustawce tej śmiesznej partyjki, popartej przez lumpenelektorat?

 • fakiba

  Oceniono 34 razy 12

  Ciekawe ile osób z rodzin tych sprzedawczyków Polskiej demokracji wystąpi o zmianę nazwiska żeby tylko nie mieć z nimi nic wspólnego

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX