Oto pierwszy sondaż z okresu batalii o sądy. Wcale nie zaszkodziła ona wynikom PiS

Sondaż IBRIS

Sondaż IBRIS (Fot. Sławomir Kamiński / Agencja Gazeta)

W nocy z wtorku na środę Jarosław Kaczyński mówił w Sejmie o "zdradzieckich mordach" i kanaliach. Z przeprowadzonego w tych dniach sondażu wynika, że ostatnie wydarzenia nie zaszkodziły notowaniom PiS, a wręcz przeciwnie.

IBRiS przeprowadził sondaż poparcia dla partii w dniach 18-19 lipca, czyli w czasie trwania sejmowej batalii o sądy. 

Okazuje się, że awantury w Sejmie i protesty w wielu miastach zdają się nie szkodzić PiS-owi. Z sondażu dla "Rzeczpospolitej" wynika, że poparcie dla PiS wzrosło o 3 pkt proc. w porównaniu do zeszłego miesiąca i wynosi 37 proc.

Głosowanie na PO deklaruje 21 proc. badanych (o 2 pkt proc. mniej niż przed miesiącem), na Nowoczesną - 9 proc. (wzrost o 2 pkt proc.), na Kukiz'15 - 8 proc. (2-punktowy spadek).

W porównaniu do czerwca nie zmieniło się poparcie dla SLD i PSL, na które chciałoby głosować odpowiednio 7 i 5 proc. badanych.

10 prostych zadań z matematyki. Sprawdź, co jeszcze pamiętasz ze szkoły
1/10Zaczynamy od klasyki: 2+2*2=
Zobacz także
 • Maciej Wąsik Minister w KPRM chciał przyłapać TVN24 na oszustwie. "Co pan miał z geografii w szkole?"
 • Poland Judiciary "Polski rząd podporządkowuje sobie sądy". Prestiżowy "The Economist" pyta, co zrobi UE
 • Protest przed Sejmem Ustawa PiS o Sądzie Najwyższym przechodzi dalej. Mimo ogromnych protestów [PODSUMOWANIE]
Komentarze (773)
Oto pierwszy sondaż z okresu batalii o sądu. Wcale nie zaszkodziła ona wynikom PiS
Zaloguj się
 • Marcin Zmarca

  Oceniono 125 razy 85

  w 89 oddaliście edukację w łapy kleru, teraz są tego efekty, społeczeństwo jest głupie, zabobonne i lękliwe, to wasza wina, czeka was 20 lat ciężkiej pracy zanim w Polsce będzie więcej ludzi mądrych, przyzwoitych i normalnych niż głupców

 • wadera3

  Oceniono 115 razy 65

  Nie chce mi się wierzyć, że Polacy są aż takimi kretynami, to chyba niemożliwe, do luftu ten sondaż.

 • pietrix79

  Oceniono 97 razy 57

  Właśnie dlatego tak ważna dla PiS jest reforma edukacji. Powrót do starych programów gwarantuje większą liczbę bezwolnych myślowo matołów, ktorzy będą popierać takich ludzi w wyborach...

 • hiszpan25

  Oceniono 80 razy 48

  na PiS glosuje niereformowalny beton. im "wsio rawno" jakie jeszcze przepisy zlamia ich politycy.
  elektorat PIS zrozumie jedynie jak zabraknie kasy na 500+ lub inne doplaty z kasy UE.

 • kamuimac

  Oceniono 44 razy 26

  a czemu miałaby zaszkodzić ? polska nigdy mentalnie nie należała do zachodu a wydarzenia ostatnich miesięcy dobitnie pokazują że 28 lat wolności to była po prostu pomyłka przy pracy i pora wrócić do roli usłużnego wasala rosji - polacy to naród chłopów pańszczyznianych i o byciu chłopami pańszczyznianymi marzą - jedyne marzenia polaka to pełna micha do tego wóda passat w tdi i walacje all inclusive raz do roku koniecznie w polskiej strefie żeby czuli sie swojsko - ten kraj nie ma żądnej przysżłości - mówię to samo co zawsze - pakujcie sie i uciekajcie do normalności nim za kilka miesiecy ruscy agenci z pisu nie zamkną wam granic , wtedy będzie za późno

 • larsek

  Oceniono 37 razy 25

  Przed 6 laty ugrupowanie Palikota zdobyło 12 % jednakże PO nie weszło z nimi w koalicje ponieważ byli zbyt radykalni i antyklerykalni. Wiec mamy rachunek za to od Watykanu i ich kolegów (PIS)!

 • zigzaur

  Oceniono 48 razy 22

  Elektorat pisuaruchów ma jakąś wielką ochotę na jakiś odwet. Komuchy, czyli poprzednicy pisuaruchów, wmawiali ciemnemu ludowi, że jak się przyciśnie tych wykształciuchów, tych biłoruczków, to robotnikowi i chłopu będzie lepiej. Pomimo bolesnej lekcji historii, elektorat pisuaruchów nadal wierzy.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane

Najnowsze informacje