Tłumy przed Pałacem Prezydenckim z apelem do Dudy. Jego tam nie było. Wyjechał

Polacy protestujący w obronie niezależnych sądów domagają się weta Andrzeja Dudy w sprawie pisowskich ustaw o KRS i Sądzie Najwyższym. W czwartek zebrali się przed Pałacem Prezydenckim w Warszawie. Prezydent ich nie słyszał, bo go tam nie było.

Prezydent Andrzej Duda prawdopodobnie zobaczył protesty tylko na zdjęciach albo w telewizji. Nie było go w Pałacu Prezydenckim w Warszawie, udał się do swojej letniej rezydencji na Helu - podała trójmiejska "Gazeta Wyborcza".

To nieoficjalne informacje, bo nawet jeśli Duda jest na Helu, pobyt jest traktowany jako prywatny. Kancelaria go nie potwierdzi. Lokalna "Wyborcza" ustaliła jednak, że do 30 lipca obowiązuje w pobliżu zakaz lotów, który jest wprowadzany na czas wizyt Dudy.

W Warszawie tłumy przed Pałacem Prezydenckim, ale tylko zobaczcie, co pokazał Wrocław! [PROTESTY NA ZDJĘCIACH] >>>

Sąd Najwyższy zmieni się pod dyktando PiS

Sejm uchwalił ustawę o Sądzie Najwyższym autorstwa PiS. Za głosowało 235 posłów, 192 było przeciw, a 23 wstrzymało się od głosu. Wśród głosujących za było 231 posłów PiS, jeden poseł niezrzeszony i troje z koła Wolni i Solidarni.

Przeciw przyjęciu ustawy głosowali parlamentarzyści z PO, PSL, część klubu Kukiz’15 - 10 osób, Nowoczesna, dwóch niezależnych, trzech z koła Unii Europejskich Demokratów i jedna osoba z koła Republikanie.

Od głosu wstrzymało się 20 posłów z klubu Kukiz’15, dwoje niezrzeszonych oraz jedna osoba z koła Republikanie.

Szczegółowe wyniki głosowania >>>

Wcześniej sejmowa większość odrzuciła poprawki opozycji do ustawy, a poparła poprawki PiS. 

Ustawa o Sądzie Najwyższym. Duża rola Ziobry

Ustawa umożliwia m.in. wygaszenie kadencji sędziów Sądu Najwyższego z wyjątkiem tych, wskazanych przez prezydenta. Wprowadza też zmiany organizacyjne w Sądzie Najwyższym, tworząc trzy nowe izby.

Jak wskazuje Sąd Najwyższy, rola ministra sprawiedliwości Zbigniewa Ziobry nadal będzie ogromna. "To wprawdzie prezydent podejmuje decyzje w sprawie tego, którzy z obecnych sędziów Sądu Najwyższego pozostaną w stanie czynnym, ale może to uczynić wyłącznie wobec tych sędziów, którzy wskazani zostaną przez ministra sprawiedliwości" - komentuje w oświadczeniu SN.

Czytaj też: PiS-owska reforma sądów oczami konstytucjonalisty >>>

Poznaniacy walczą o niezawisłość sądów. Tysiące ludzi utworzyło ze światła napis "weto"

Więcej o:
Komentarze (248)
Tłumy przed Pałacem Prezydenckim z apelem do Dudy. Jego tam nie było. Wyjechał
Zaloguj się
 • fakiba

  Oceniono 42 razy 30

  Uciekaj , uciekaj , najlepiej od razu do Korei Północnej i zabierz ze sobą resztę pisiej bandy niemoto

 • ukw8087

  Oceniono 35 razy 29

  Adrian , Mordo zdradziecka ...
  W piątek złoży swój pod-pis pod tą haniebna ustawą.
  Polacy protestują , a Pacynka moczy się w morzu.
  Maliniak , jesteś Zerem.

 • viaac

  Oceniono 29 razy 23

  Apel do atrapy prezydenta jest, obawiam się, bezcelowy. Nie wiem jaką dozę optymizmu należy w sobie mieć, aby wierzyć, że ta kukła zechce podpaść prezesowi, który ją w zasadzie stworzył z niczego.

 • edals

  Oceniono 24 razy 20

  Duda tak samo lekceważy i gardzi Polakami jak Kaczyński. Wazą się losy kraju, zamiast wyjść do protestujących i wygłosić przemówienie, powiedzieć co zamierza zrobić to on sobie pojechał nad morze, wypoczywać w letniej rezydencji. Skandal !!! To jest prezydent ????

 • pawel_zet

  Oceniono 23 razy 15

  Raz na narty, raz nad wodę. Adrianek się relaksuje. Praca prezydenta musi być strasznie stresująca. Piątek czy świątek, 16 czy 4 nad ranem trzeba być gotowym do podpisywania dokumentów, wyręczania nominacji na stanowiska państwowe albo po prostu spisywania poleceń szefa.

 • ryslew2061

  Oceniono 14 razy 14

  To jest po prostu niesamowite! W Polsce dzieje się najważniejsze wydarzenie dziejowe niepodległej Polski, a prezio-pacynka ucieka na wczasy!!! To jest ktoś, kto sprawuje urząd PREZYDENTA RP???!!!

 • lukasz_patrykus

  Oceniono 20 razy 14

  No i prezio wysłał Adriana na urlop, bolszewictwo nie potrzebuje kogoś komu by mogła ewentualnie ręka zadrżeć...
  Ciekawe czy już czas na czystki, aresztowania i terror komisarzy ludowych bo po akceptacji Ziobry trudno ich będzie nazwać sędziami

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX