Jaki przekonuje, że ustawę o SN napisali posłowie. Dziennikarka: A ja jestem Marilyn Monroe

Patryk Jaki

Patryk Jaki (Fot. Roman Rogalski / Agencja Gazeta)

- Z kim konkretnie był w Ministerstwie Sprawiedliwości konsultowany "poselski" projekt dot. Sądu Najwyższego? - pytała dziennikarka w Polsat News. - Sądzę, że... Sądzę, że z pionem odpowiedzialnym za sądownictwo - odparł z wahaniem wiceminister Patryk Jaki.

Wiceminister sprawiedliwości Patryk Jaki był gościem Polsat News, gdzie uzasadniał wprowadzane przez PiS zmiany w sądownictwie i atakował I prezes Sądu Najwyższego prof. Małgorzatę Gersdorf. Jaki zarzucał jej, że jest " jest oderwana od rzeczywistości".

Już pod koniec rozmowy dziennikarka Beata Lubecka próbowała pytać Jakiego o to, kto w rzeczywistości napisał projekt nowelizacji ustawy o Sądzie Najwyższym. Został on skierowany do Sejmu jaki projekt poselski, dzięki czemu można uchwalić go szybszą procedurą, bez konsultacji społecznych.

- Jeśli chodzi o autorstwo tego projektu, to jest projekt poselski - powiedział Jaki. - Yhm, na pewno. Oczywiście, że tak. A ja jestem Marilyn Monroe - skontrowała ironicznie dziennikarka. - Był konsultowany z Ministerstwem Sprawiedliwości - dodał Jaki.

- Ale kto konkretnie go napisał? - nie ustępowała Lubecka. - To jest projekt poselski, konsultowany z ministerstwem - odparł Jaki. - A z kim konkretnie w ministerstwie? - dopytała prowadząca. 

- Sądzę, że... Sądzę, że  z pionem odpowiedzialnym za sądownictwo - powiedział na to wiceszef Ministerstwa Sprawiedliwości. Przyznał po tym, ze "prawdopodobnie" chodzi o wiceministra Łukasza Piebiaka. - Ja zajmuję się Komisją Weryfikacyjną, szczegółów nie znam - mówił.

"Chodzi o to, że w 1989 roku..."

 - Pan powiedział, że to jest rozwiązanie przejściowe. A czy nie chodzi o to, że 12 września sędziwe SN mają odpowiedzieć na pytanie, czy prezes Trybunału Konstytucyjnego została powołana zgodnie z prawem? - pytała dziennikarka.

 - Wróćmy do podstaw tego konfliktu. Chodzi o to, że w 1989 roku, w wyniku porozumień Okrągłego Stołu, polskie sądownictw zostało "sprywatyzowane" - twierdził Jaki. - My teraz robimy wszystko, żeby obywatel poczuł z powrotem, że ma wpływ na sądownictwo - dodał.

Po tym Lubecka wróciła do kwestii autorów projektu. - Podpisało się pod nim 49 posłów, z których tylko dwóch ma wykształcenie prawnicze - stwierdziła. - A co to ma za znaczenie? Przepraszam bardzo, a co to ma za znaczenie? Ja nie mam wykształcenia prawniczego, a znalazłem złodziejstwo w sądzie w Krakowie - powiedział na to Jaki. - To może powinien pan zostać detektywem - skwitowała prowadząca. - Może w przyszłości... - odparł wyraźnie zbity z tropi wiceminister.

Woda. Quiz wiedzy ogólnej
1/18"Burza w szklance wody" jest wtedy gdy:
Zobacz także
 • Protest pod Sejmem w obronie niezawisłości sądów Są wnioski o ukaranie grzywną za demonstracje przed Sejmem. Dziś kolejny protest
 • Jarosław Kaczyński "Blitzkrieg" Kaczyńskiego. Niemiecka gazeta o PiS-owskiej kampanii przeciwko sądom
 • Posiedzenie Senatu "Wschodni model, sądy podporządkowane woli politycznej". Senat za zmianami w sądownictwie
Komentarze (166)
Jaki przekonuje, że ustawę o SN napisali posłowie. Dziennikarka: A ja jestem Marilyn Monroe
Zaloguj się
 • antoszek22

  Oceniono 70 razy 66

  Panie Jaki pan głosował za Muszyńskim, Przyłębską i Morawskim .
  Muszyński agent relegowany z Berlina
  Przyłębska wilczy bilet do SR
  Morawski uciekł przed wymiarem sprawiedliwości do piekła
  Jest jeszcze jeden sędzia też w TK ale już nie pamiętam co ten narozrabiał
  i jeszcze jeden który dopuścił się sfałszowania uchwał o wyborze pierwszej piątki kandydatów do TK w tej kadencji
  TK to teraz prawdziwe gniazdo os.

  To pana dyskwalifikuje także jako detektywa .

 • krynolinka

  Oceniono 47 razy 43

  Przecież najcięższy zarzut w stosunku do obowiązującej konstytucji to taki , że tworzyli ją prawnicy. Czyli pan Jaki jest konsekwentny.

 • q3000

  Oceniono 41 razy 39

  To wyjątkowo bezczelny typ wciskający kit w żywe oczy . Jest godnym zastępcą Ziobry.

 • vidi71

  Oceniono 45 razy 39

  Jak taki dobry tropiciel to może znajdzie te wyparowane miliardy ze SKOKów! Czekam na efekty

 • tojasz

  Oceniono 41 razy 37

  ...Ja nie mam wykształcenia prawniczego, a znalazłem złodziejstwo w sądzie w Krakowie - powiedział na to Jaki...

  Nie jestem prawnikiem,nie jestem poitykiem,nie jestem socjologiem-nie mogę się nadziwić Jaki ty jesteś głupi.Tak młody człowiek,podobno Mężczyzna-bez honoru,ambicji,mający LUDZI za niedorozwojów (te wszyskie twoje wypowiedzi),po prostu żyjesz i zachowujesz się jak by(d)le Jaki kmiot.Aż mi ciebie żal.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane

Najnowsze informacje