Komisja Jakiego zajmie się kamienicą przy ul. Nabielaka. Mieszkała w niej Jolanta Brzeska

Pikieta w sprawie braku postępów w śledztwie po śmierci działaczki lokatorskiej Jolanty Brzeskiej, marzec 2013 r.

Pikieta w sprawie braku postępów w śledztwie po śmierci działaczki lokatorskiej Jolanty Brzeskiej, marzec 2013 r. (Fot. Sławomir Kamiński / Agencja Gazeta)

Komisja weryfikacyjna ws. reprywatyzacji zajmie się zwrotem nieruchomości przy ulicy Nabielaka 9 w Warszawie. Taka decyzja zapadła dziś na posiedzeniu niejawnym komisji.

Komisja weryfikacyjna pod przewodnictwem wiceministra sprawiedliwości Patryka Jakiego zdecydowała dziś, że zajmie się zwrotem nieruchomości przy ul. Nabielaka 9 w Warszawie.

Kamienicę przy Nabielaka 9 w 2006 roku przejął od miasta znany handlarz roszczeń, Marek M. Lokatorką tego domu była Jolanta Brzeska - znana działaczka ruchów lokatorskich, której zwęglone zwłoki w marcu 2011 roku znaleziono w Lesie Kabackim w Warszawie.

Wkrótce decyzja ws. ul. Chmielnej 70

Wczoraj w sprawie ul. Chmielnej 70 przesłuchano byłego pracownika Biura Gospodarowania Nieruchomościami Krzysztofa Śledziewskiego oraz Grzegorza Majewskiego i Janusza Piecyka - beneficjentów zwrotu działki. To od tej - wartej około 160 milionów złotych - działki zaczęła się afera reprywatyzacyjna w stolicy.

Dawny adres Chmielna 70 to działka tuż obok wejścia do Sali Kongresowej. Choć jest niewielka, jej wartość jest szacowana na około 160 milionów złotych, bo można na niej wybudować najwyższy budynek w Polsce. Taki wieżowiec, zgodnie z miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego, mógłby mieć aż 240 metrów wysokości.

Działka w 2012 roku trafiła w ręce Marzeny K., Grzegorza Majewskiego i Janusza Piecyka. W ubiegłym roku okazało się, że grunt otrzymali niesłusznie, bo jego dawny właściciel, obywatel Danii uzyskał już odszkodowanie. W lutym tego roku właściciele działki złożyli w Ratuszu oświadczenie, że odstępują od użytkowania wieczystego, bo działali pod wpływem istotnego błędu.

Zeznań przed komisją odmówiła była urzędniczka Ministerstwa Sprawiedliwości Marzena K. Po raz kolejny komisja ukarała grzywną Hannę Gronkiewicz-Waltz za to, że nie pojawiła się na posiedzeniu. Od wczoraj biegnie 7-dniowy termin, w którym strony postępowania mogą złożyć swoje wnioski. Po tym czasie komisja weryfikacyjna będzie mogła wydać decyzję w sprawie nieruchomości przy Chmielnej 70.

Jeśli zdobędziesz w tym quizie komplet punktów, możesz być z siebie dumny
1/17Jesteś __ przygód? Dobrze trafiłeś.
Zobacz także
Komentarze (29)
Komisja Jakiego zajmie się kamienicą przy ul. Nabielaka. Mieszkała w niej Jolanta Brzeska
Zaloguj się
 • spluwa-orginal

  Oceniono 19 razy 13

  Fundusz koscielny powstal ,zeby kosciolowi straty wynagrodzic , potem komisja ,ktora kosciolowi polowe Polski oddala .Straty zostaly wynagrodzone ,Polska ograbiona ,a Fundusz koscielny dalej istnieje .
  Komisje powolac .Kradziez w bialy dzien.

 • fakiba

  Oceniono 19 razy 9

  A kiedy komisja zajmie się nieruchomością wyłudzonom przez braci kaczorów na której teraz prezio chce wierzowiec budować , legalni spadkobiercy doczekać się nie mogą

 • kristofoser

  Oceniono 11 razy 7

  A kiedy zajmą się willą Kaczyńskiego!

 • sowielustro

  Oceniono 13 razy 5

  Cóż takiego może zweryfikować komisja kierowana przez gó...arza? Chociaż raczej nie gó...arza. Przecież poseł Jaki jest prawie o 8 lat młodszy od tak nazywanego przez bezzębnego gnoma posła Szczerby, więc jest najwyżej obsmarkanym siurkiem, pętakiem i srajdkiem.

 • alik-w-plomieniach

  Oceniono 6 razy 4

  A jak tam nieruchomości Porozumienia Centrum, przejęte na własność dzięki kuriozalnej ustawie arcyzłodzieja Glapy, dziś pierdzącego w cieplutki stołek szefa NBP? Tym komisja też się zajmie?

 • fakiba

  Oceniono 8 razy 4

  Ostatnio jaki z kolesiami odebrali kamienicę która jest w posiadaniu miasta i kazali natychmiast zwrócić miastu , durnota byle Jakiego i kolesi sięga zenitu

 • krzysztof_ptk

  Oceniono 5 razy 3

  Jak jest tak efektywna, powinna się zająć katastrofą Smoleńską, zabójstwem ks. Popiełuszki i studenta Pyjasa. Kraj czeka na ambitnych ludzi...

 • demkel

  Oceniono 8 razy 2

  O proszę. Myślałem że ta komisja nawet nie tknie nieruchomości reprywatyzowanych podczas rządów Lecha Kaczyńskiego w Warszawie, a tu taka niespodzianka.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje