Donald Tusk nie przyjedzie na przesłuchanie. Tym razem chodzi o śledztwo w sprawie Smoleńska

Prokuratura poinformowała, że b. premier Donald Tusk nie stawi się na przesłuchanie w charakterze świadka w tak zwanym śledztwie okołosmoleńskim. Powód? Obowiązki służbowe.

Jak podała dziś Prokuratura Krajowa, Donald Tusk odpowiedział na wezwanie śledczych za pośrednictwem swojego pełnomocnika. Przesłuchanie miało się odbyć planowo w środę 5 lipca, a jego termin wyznaczono z dwumiesięcznym wyprzedzeniem.

Śledczy wyznaczą wkrótce nowy termin przesłuchania w taki sposób, aby nie kolidował z obowiązkami Tuska, a jednocześnie nie naraził postępowania na przewlekłość - przekonuje prokuratura.

Czego dotyczy śledztwo okołosmoleńskie?

Jak napisano w komunikacie, wspomniane postępowanie dotyczy niedopełnienia obowiązków przez przez funkcjonariuszy publicznych bezpośrednio po katastrofie w Smoleńsku 10 kwietnia 2010 roku. Chodzi między innymi o ówczesnych prokuratorów wojskowych, którzy nie brali udziału w sekcjach zwłok ofiar katastrofy odbywających się w Rosji ani nie wnioskowali o dopuszczenie ich do sekcji. Jak napisano, prokuratorzy nie nakazali też przeprowadzenia sekcji po przetransportowaniu ciał do kraju.

Drugie takie wezwanie

To kolejne wezwanie Tuska na przesłuchanie w charakterze świadka. Poprzednio - w kwietniu tego roku - były premier stawił się w drugim wyznaczonym terminie wprokuraturze wojskowej w zupełnie innej sprawie. Przez kilka godzin odpowiadał wówczas na pytania dotyczące nawiązania współpracy przez polskie i rosyjskie służby specjalne w sprawie ewakuowania polskich żołnierzy z Afganistanu.

Tłumy witają Donalda Tuska. Jedni krzyczą: "Sto lat!", inni "Będziesz siedzieć!"

Więcej o:
Komentarze (113)
Donald Tusk nie przyjedzie na przesłuchanie. Tym razem chodzi o śledztwo w sprawie Smoleńska
Zaloguj się
 • jurek4491

  Oceniono 87 razy 21

  Niech prokuratorzy przesłuchają Dudę i innych pracowników ówczesnego prezydenta bo to oni organizowali tą imprezę .
  Panował tam taki BAJZEL że do późnych godzin popołudniowych nie byli w stanie podać pełnej listy pasażerów którzy polecieli tym samolotem .

 • lukasz_patrykus

  Oceniono 91 razy 19

  Brawo, niech się tymi swoimi bombami barycznymi zajmują we własnym kółku zainteresowań

 • elenem

  Oceniono 75 razy 11

  Ma racje. Sa wazniejsze sprawy w Europie niz ich paranoiczne śledztwa. Szkoda czasu.

 • kniazwitold

  Oceniono 72 razy 8

  Sasin, Duda i Kaczyński są na miejscu - niech przesłuchują bandytów i niech ujawnią treść rozmowy kartofli, która spowodowała zabójstwo 96 osób.

 • misiaczek1281

  Oceniono 38 razy 6

  Gdyby zwykły Kowalski się nie zjawił to by został ukarany grzywną albo wydano by nakaz doprowadzenia....ale to Król Europy

 • glinatex

  Oceniono 39 razy 5

  Już Kaszeb niemiecki sra w gacie,a to dopiero początek jego końca! Jazda z dziadem i to bez trzymanki!

 • muzyk_barokowy

  Oceniono 8 razy 4

  Mina Donka niezbyt wyraźna. :DDDD

  Już nie jest zawsze uśmiechniętym idolem gazetki?

 • muzyk_barokowy

  Oceniono 10 razy 4

  Tusk poprosił o azyl w Brukseli? Jeśli jeszcze tego nie zrobił, niech to lepiej zrobi, zanim będzie za późno, bo jego czas - POdobnie jak PO - dobiega końca.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX