Po zajściach w Radomiu. Mazurek: Nie powinny mieć miejsca, ale też ich rozumiem

Policja wyjaśnia okoliczności zajść w Radomiu. Na zdjęciach z soboty widać, jak członkowie Młodzieży Wszechpolskiej kopią leżącego członka KOD. - Opozycja dąży do tego, aby doszło do awantur - skomentował szef MSWiA Mariusz Błaszczak.

Na ulicy Żeromskiego w Radomiu doszło w sobotę do awantury pomiędzy zwolennikami dwóch różnych zgromadzeń - KOD-u i Młodzieży Wszechpolskiej.

Media wczoraj opublikowały nagrania wideo oraz fotografie, na których widać, jak ubrany w czarną koszulkę mężczyzna w asyście kilku kolegów w koszulkach z napisem "Młodzież Wszechpolska" atakuje mężczyznę w kamizelce z napisem "KOD", bije go, kopie i powala na ziemię. Następnie ucieka.

Wszechpolacy "musieli się bronić"

Po doniesieniach medialnych sprawą z urzędu zajęła się radomska policja. Funkcjonariusze ustalają przebieg i okoliczności zdarzenia. Jak na razie nikt nie złożył w tej sprawie oficjalnego zawiadomienia. 

Policja zwraca uwagę, że choć zgromadzenia były zgłoszone w tym samym miejscu, to odbywały się w różnych godzinach. 

W rozmowie z portalem Kresy.pl rzecznik MW Mateusz Pławski utrzymuje, że przedstawiciele organizacji "musieli się bronić" i "odparli atak" KOD-u.

Mazurek: Dopóki żyjemy, to mamy emocje 

To sytuacja, która nie powinna mieć miejsca, ale też ich rozumiem. Natomiast pamiętajmy o tym, co się dzieje, kiedy my organizujemy miesięcznice, jak jesteśmy atakowani - stwierdziła Beata Mazurek. Tłumaczyła, że "dopóki żyjemy, to mamy emocje". - I te emocje dały swój upust w Radomiu - powiedziała rzeczniczka PiS. Według niej minister spraw wewnętrznych i administracji Mariusz Błaszczak na pewno będzie miał na uwadze to, co wydarzyło się w Radomiu, i na podobne wydarzenia skieruje większe siły policji. 

Błaszczak: Opozycja szczuje i podburza 

Do sytuacji odniósł się dziś na antenie Polskiego Radia szef MSWiA Mariusz Błaszczak. Początkowo przyznał, że mogło dojść do zaniechania ze strony policji.

- Wbrew temu, co można przeczytać w mediach związanych z opozycją, policja była na miejscu - stwierdził minister. Przyznał jednak, że siły porządkowe mogły być za małe.

- Zostanie przeprowadzona kontrola, wyciągniemy wnioski. Sprawa trafiła do prokuratury - zapewnił Błaszczak. - Ten incydent nie powinien się zdarzyć - dodał.

Jednak po tym minister przeszedł do przerzucania winy za zdarzenie na... opozycję. Błaszczak mówił, że politycy "totalnej opozycji" "szczują" na organizatorów miesięcznic smoleńskich. - Oni podburzają, oni dążą do tego, aby doszło do agresji, do awantur na ulicach polskich miast. A teraz oburzają się, że doszło do awantury - powiedział minister.

- Oni sami chcą uderzyć w rząd poprzez ulice i proszę bardzo, mamy tego przykłady - ocenił Błaszczak.

Więcej o:
Komentarze (312)
Po zajściach w Radomiu. Mazurek: Nie powinny mieć miejsca, ale też ich rozumiem
Zaloguj się
 • vladexpat

  Oceniono 65 razy 59

  Policja została wyposażona w superhipernowoczesne mundury - niewidzialne. Dlatego nie widać jej na relacja wideo z Radomia. No bo przecież minister nie może kłamać.

 • proteusz33

  Oceniono 78 razy 10

  Manifestacja KOD-u nie była zgłoszona w urzędzie miasta więc policja mogła o niej nie wiedzieć

 • ruski.agent

  Oceniono 69 razy 9

  Gazeta nie dość że ze wszystkich możliwych miejsc usuwa wpisy z poniższym linkiem (pełny przebieg bijatyki, ewidentnie zapoczątkowany przez kodowców) to najzwyklej KŁAMIE i manipuluje informacją !

  //twitter.com/7Jarek/status/878760898357329920/video/1

 • alfalfa

  Oceniono 61 razy 9

  Wielka mi rzecz, dwie ekipy kiboli wyrywają sobie szaliki czy inne takie. Harcerze są bardziej subtelni gdy kradną flagę drugiej drużynie.
  A.

 • cezaryk

  Oceniono 114 razy 8

  Ten kopany człowiek nie odnosił się z należytym szacunkiem do butów prawdziwych patriotów.
  Czym w sposób oczywisty prawdziwych patriotów prowokował.
  Minister błaszczu i zero dyscyplinarnie „poproszą” sąd aby nie karały kopanego prowokatora nadmiernie surowo.

 • polak26

  Oceniono 76 razy 6

  KODowcy tylko potrafią zwyzywać starą babcię wychodzącą z Koscioła od katoli czy reportera TVP. Putinowska antydemokratyczna swołocz na którą nikt nie głosował - KOD.

 • maritimer

  Oceniono 20 razy 4

  Wszelkie kontrmanifestacje powinny byc zabronione. Nie wazne czy z lewej czy prawej strony. Jezeli ktos przychodzi na czyjas manifestacje to nie po to by wyrazic swoj punkt widzenia a po to by zrobic awanture.

 • jurek stasiek

  Oceniono 17 razy 1

  Mazurku jak ktoś ci na ulicy wywali z liścia w te denka od butelek to tez będą tylko emocje.
  Ohydna głupia krowa .

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX