Kaczyński, Szydło i Błaszczak w obronie o. Rydzyka. Są podpisy pod listem do Franciszka

Co najmniej kilkudziesięciu polityków PiS podpisało się pod petycją do papieża Franciszka w obronie Radia Maryja i o. Tadeusza Rydzyka. Autorką petycji jest posłanka Anna Sobecka.

"W naszej Ojczyźnie wolność katolickich mediów jest bardzo poważnie zagrożona" - czytamy w petycji do papieża Franciszka napisanej przez posłankę PiS Annę Sobecką. Według posłanki obiektem ataku jest Radio Maryja kierowane przez o. Tadeusza Rydzyka. Jak pisze parlamentarzystka, wolność katolickich mediów jest zagrożona z powodu "działań "totalnej opozycji", związanych z nią polityków oraz mediów liberalno-lewicowych".

"Posługując się kłamstwem i manipulacją próbują zdyskredytować w oczach opinii publicznej dyrektora Radia Maryja o. dr. Tadeusza Rydzyka oraz dzieła ewangelizacyjne utworzone i działające z Jego inspiracji" - twierdzi Sobecka.

"Ale wieczorem są rekolekcje". Anna Sobecka z PiS myślała, że mikrofony tego nie wyłapią>>>

Jak podkreśla Sobecka, rozgłośnia o. Rydzyka "wiernie służy Panu Bogu, Kościołowi i Polakom wspomagając ich formację katolicką i patriotyczną" i "jako jedyna rzetelnie informuje oraz broni wartości chrześcijańskich".

"Nie ustaniemy w działaniach na rzecz przywrócenia dobrego imienia dziełom powstałym przy Radiu Maryja, tworzonym przez ojca dyrektora Tadeusza Rydzyka" - zapowiada Sobecka.

Posłanka Sobecka oburzona kontrowersyjnym spektaklem. "Autor obraził miliony Polaków i katolików">>>

Pod petycją podpisali się m.in. prezes PiS Jarosław Kaczyński, premier Beata Szydło, Antoni Macierewicz, Mariusz Błaszczak, członek KRRiT Janusz Kawecki, Ryszard Terlecki, Elżbieta Rafalska, Jacek Sasin i Jan Maria Jackowski. Łącznie w internecie petycję podpisało jak dotąd ok. 1,5 tys. osób.

O. Tadeusz Rydzyk i Radio Maryja

Kilka dni temu informowaliśmy m.in. o wartej niemal 2 mln zł działce w Toruniu, którą redemptoryści w wyniku decyzji lokalnych władz otrzymają w wieczyste użytkowanie za ok. 111 tys. zł. CZYTAJ WIĘCEJ>>>

W ostatnich tygodniach w mediach szerokim echem odbyła się również wypowiedź o. Tadeusza Rydzyka, który mówił o niewielkim wsparciu Radia Maryja i TV Trwam ze spółek skarbu państwa. CZYTAJ WIĘCEJ>>>

Posłanka Sobecka wspiera apel kuratora w sprawie Halloween. "Kryje w sobie okultystyczne znaki">>>

Więcej o:
Komentarze (512)
Kaczyński, Szydło i Błaszczak w obronie o. Rydzyka. Są podpisy pod listem do Franciszka
Zaloguj się
 • rabingoldblatt

  Oceniono 189 razy 81

  list podpisali?

  do głowy obcego państwa!!

  ZNACZY DONOSZĄ NA POLSKĘ!!!!

 • dyst2

  Oceniono 161 razy 53

  Chwileczke, PiS jest u wladzy a wolnosc mediow katolickich jest zagrozona? I Kaczyński, Szydlo Macierewicz, Błaszczak sie pod tym podpisuja? Przyznaja sie do bycia zagrozeniem dla mediow?

 • zenler

  Oceniono 31 razy 21

  Parafrazujac Hilary Clinton, pod petycja podpisali sie ci, ktorzy sa deplorable i.e., homophobic, Islamophobic, xenophobic, antisemitic, masagynistic.. .you name it.

 • lukki69

  Oceniono 21 razy 13

  rydzyk to wybitny przedstawiciel F.H.U. kosciół...

 • krzysio333

  Oceniono 58 razy 10

  Ten ks. Rydzyk jest bardzo podobny do ks. Sowy. Tylko każdy pieprzy inaczej.

 • thepol

  Oceniono 118 razy 10

  Czasem aż oczy bolą patrzeć, jak się dla naszego klubu przemęcza, ojciec dyrektor Tadeusz, naszego Radia M. Ciągle pracuje! Wszystkiego przypilnuje i jeszcze inni, niektórzy, wtykają mu szpilki. To nie ludzie – to wilki! To mówiłam ja – Szydło Beata, premier drugiej klasy. Niech żyje nam dyrektor sto lat!

 • poli7p

  Oceniono 59 razy 7

  Zajmijcie się ocena Tuska i jego kliki , a nie ludzi którzy dobrze robią dla kraju, ludzi i Polski.

 • wiesscar

  Oceniono 106 razy 6

  Judeopolonia chce zniszczyc ojca Rydzyka jak ks.Sowa mowil zeby zniszczyc media red.Sakiewicza,

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX