KAI: 100 posłów chce zaskarżyć w Trybunale ustawę antyaborcyjną. To nie tylko pomysł PiS

Grupa prawie 100 posłów różnych ugrupowań podpisała się pod wnioskiem do TK, by ten zajął się ustawą antyaborcyjną - dowiedziała się Katolicka Agencja Informacyjna.

Według KAI, parlamentarzyści chcą, by Trybunał Konstytucyjny zbadał tylko jeden konkretny przypadek. Chodzi o przepis, który dopuszcza dziś aborcję ze względu na upośledzenie płodu lub nieuleczalną chorobę zagrażającą jego życiu. Przeciwnicy tego wyjątku mówią w takich przypadkach o "aborcji eugenicznej". Inicjatorem pomysłu jest poseł PiS, Bartłomiej Wróblewski, choć podpisy pod wnioskiem mają pochodzić z różnych ugrupowań.

Kolejna próba zmian

To kolejna w tej kadencji Sejmu próba zmian w obowiązującej ustawie o planowaniu rodziny. Pod koniec zeszłego roku posłowie - głównie głosami PiS - skierowali do dalszych prac obywatelskich projekt zaostrzający obecne prawo. Nowe przepisy autorstwa instytutu Ordo Iuris zakładały m.in. całkowity zakaz aborcji oraz karę więzienia dla kobiet, które poddały się zabiegowi przerywania ciąży.

Propozycja zmian doprowadziła do zorganizowania w październiku 2016 roku ogólnopolskiego strajku kobiet. "Czarny protest" odbył się wówczas w ponad 100 miejscach w Polsce i za granicą. Wzięło w nim udział łącznie nawet 100 tys. osób. W jego następstwie Sejm - znów głosami PiS - odrzucił wspomniany wcześniej obywatelski projekt.

To ona wymyśliła #CzarnyProtest. Wywiad >>>

Więcej o:
Komentarze (68)
KAI: 100 posłów chce zaskarżyć w Trybunale ustawę antyaborcyjną. To nie tylko pomysł PiS
Zaloguj się
 • ap.aries

  Oceniono 67 razy 11

  Wpisuję się jako pierwszy - zaszczyt , dziękuję uprzejmie .... a wpis jest taki :
  ODPIER.OLCIE SIĘ OD NASZYCH WAGIN, PENISÓW , MACIC , ŁÓŻEK , DZIECI - TO NIE WASZ ZAKICHANY INTERES , PISIORY ! DALI MNIE JAZDA NA KOLANA PRZED WUJEM PURCHAWKĄ .... TĘPAKI ...
  Kłaniam się , dziękuję za uwagę ,życzę wszystkim jak najlepiej . Buziaczki .

 • bart5554

  Oceniono 29 razy 5

  Ta akcja wygląda jak sabotaż. Większosc Polaków jest za obecnymi przepisami. Jedynym skutkiem tej operacji bedzie awantura, która może być groźna dla rządu. Być może zostaje nie bez powodu uruchomiona w momencie bardzo wysokiego dla PiS sondażu..?

  PiS z miażdżącą przewagą nad PO i N nawet w sondażu dla OKO.press. Partia Kaczyńskiego najmocniejsza od wyborów, opozycja najsłabsza

  wpolityce.pl/m/polityka/345625-pis-z-miazdzaca-przewaga-nad-po-i-n-nawet-w-sondazu-dla-okopress-partia-kaczynskiego-najmocniejsza-od-wyborow-opozycja-najslabsza

 • sailor20170605

  Oceniono 59 razy 3

  Rozumiem, że podpisali tą listę piSSlamiści, oni już tak mają ale lista posłów z innych ugrupowań powinna zostać opublikowana.

 • wilenski11

  Oceniono 2 razy 2

  psychopata z żoliborza musi spłacić długi sukienkowym pedofilom z kk

 • wolak007

  Oceniono 42 razy 2

  Ilu z tych 100 posłów jest chętnych adoptować porzucone; nieuleczalnie chore dziecko; poczęte z gwałtu? Bardzo proszę o nazwiska.

  Odpowiedź = 0 ?

 • realistas

  Oceniono 51 razy 1

  Będzie jeszcze większy strajk, który dla PiS może skończyć się tragicznie.

 • kknk

  Oceniono 20 razy 0

  Trybunał Konstytucyjny w obecnym składzie, gdzie jest nielegalna Pani Prezes i p.o. Vice, 3 sędziów nielegalnych, 4 legalnych wiernych PiS i przy nielegalnym wyłączeniu 3 legalnych sedziów z poprzednich kadencji, którzy podpali dla Prezesa na pewno orzeknie zgodnie z wolą suwerena czyli Jarka.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX