Rada Mediów Narodowych wzywa PO do zaprzestania "ataków wobec dziennikarzy TVP"

Joanna Lichocka (PiS) na posiedzeniu Sejmu

Joanna Lichocka (PiS) na posiedzeniu Sejmu (Fot. Kuba Atys / Agencja Gazeta)

"Ataki polityków PO wobec dziennikarzy TVP mają na celu odebranie im wiarygodności" - czytamy we wczorajszym oświadczeniu RMN. Za przyjęciem go zagłosowało tylko trzech jej członków - wszyscy związani z PiS.

Podczas czwartkowego posiedzenia Rada Mediów Narodowych przyjęła oświadczenie, w którym jej członkowie "z niepokojem odnotowali ataki i agresywne zachowania polityków wobec dziennikarzy". W dokumencie czytamy, że zarzuty dotyczą przede wszystkim członków Platformy Obywatelskiej, a ofiarami są głównie dziennikarze Telewizji Polskiej - poinformował portal wirtulnemedia.pl.

Łamanie konstytucji

Oświadczenie otwiera przypomnienie, że konstytucja RP gwarantuje wolność prasy. Zdaniem RMN politycy opozycji regularnie próbują tę wolność ograniczyć, stosując metodę "mającą na celu odebranie wiarygodności dziennikarzom oraz zastraszanie tych, którzy chcieliby wykonywać swój zawód w sposób niezależny". 

Ataki tych polityków, którzy nie cofają się nawet przed używaniem wobec dziennikarzy wulgarnego języka i bezpośredniej przemocy, doprowadziły już także do chuligańskich, fizycznych ataków na pracowników Telewizji Polskiej przeprowadzonych przez zwolenników opozycji

 - czytamy w oświadczeniu. Następnie RMN ocenia, że wyżej wspomniane ataki służą ograniczeniu wolności słowa i tym samym naruszają konstytucję.

Alternatywne oświadczenie

Co ciekawe, za przyjęciem dokumentu zagłosowali tylko posłowie PiS - Krzysztof Czabański, Elżbieta Kruk i Joanna Lichocka. To właśnie Lichocka zaproponowała, żeby dokument obrał taką formę. Poza tym w Radzie zasiadają jeszcze Grzegorz Podżorny (Kukiz'15) i Juliusz Braun (PO). Ten ostatni chciał, żeby oświadczenie brzmiało inaczej. Choć pojawiło się w nim zdanie o tym, że posłowie PO w ostatnim czasie poddawali dziennikarzy TVP ostrej krytyce, to ataki miały pochodzić przede wszystkim ze strony PiS.

Kampania prowadzona zwłaszcza przez polityków Prawa i Sprawiedliwości wobec dziennikarzy TVP miała na celu propagandowe przygotowanie czystek kadrowych jakie przeprowadzone zostały w mediach publicznych w początku 2016 roku

- napisał Braun.

Trzy słowa, jedna kategoria: państwo. Odgadniesz wszystkie?
1/16meble, prom, król
Zobacz także
Komentarze (313)
Rada Mediów Narodowych wzywa PO do zaprzestania "ataków wobec dziennikarzy TVP"
Zaloguj się
 • 227rom

  Oceniono 12 razy 12

  Dziennikarze TVP sami sobie odebrali wiarygodność. Przykłady można mnożyć.

 • Janusz Kuszpit

  Oceniono 103 razy 11

  za całą tą nagonką stoją "politycy cieniasy" i GW,wespół z tvn24..to są najgorsze gęby polityczne w Polsce...aaa,zapomniałem o Superstacji i Newsweeku..tam też są harcownicy opozycjo-esbeccy...

 • jozbieszczad

  Oceniono 37 razy 7

  Totalni zrozumieli ,że TVP stała się "mocniejsza" niż agitka ich szmatek ,więc nie przebierają w środkach .

 • gela1

  Oceniono 22 razy 6

  proszę im nie przeszkadzać, szkoda tylko że Kurski chce usuwać amatorskie wrzuty z tvp z tuby
  które w krótkich epizodach pokazują klasę i erudycję opozycji

 • muzyk_barokowy

  Oceniono 26 razy 4

  Oczywiście, jedynie wiarogygodni w niepodważalny sposób są dziennikarez ze stajni Adasia M. vel Sz., z TVN24, a także liso- i olejnikopodobni.

 • sw64

  Oceniono 48 razy 2

  To nie dziennikarze,tylko funkcjonariusze !

 • sim.salabim

  Oceniono 17 razy 1

  Ale co takiego im wlasciwie robia? Nie chca udzielac wywiadow?

 • m_pawlowski1980

  Oceniono 43 razy 1

  Nie można obniżyć wiarygodności kogoś, kto jej za grosz nie ma.

 • pawel-nowicki2

  Oceniono 53 razy 1

  Durnie którzy wybrali durni żeby nimi rządzili nie mogli przecież wiedzieć że wybrani przez nich durnie nie mają pojęcia o zarządzaniu państwem bo dureń o niczym nie ma pojęcia. ,

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane

Najnowsze informacje