Wiceszef BOR płk Tomasz Kędzierski podał się do dymisji. Był w ochronie Lecha Kaczyńskiego

Funkcjonariusz BOR-u

Funkcjonariusz BOR-u (Fot. Agencja Gazeta)

• Wiceszef BOR płk Tomasz Kędzierski podał się do dymisji
• BOR informuje, że to dymisja "z powodów osobistych"
• Przed laty chronił Lecha Kaczyńskiego, teraz odpowiadał m.in. za ŚDM

"Zastępca Szefa BOR płk Tomasz Kędzierski złożył rezygnację ze służby" - brzmi oficjalny komunikat BOR-u. To doświadczony pracownik BOR. Służbę tam zaczął w 1998 roku. Zajmował się ochroną najważniejszych osób w państwie. W latach 2006-2010 był w grupie ochrony osobistej prezydenta Lecha Kaczyńskiego. Ostatnio Kędzierski był dowódcą operacji wizyty Ojca Świętego podczas Światowych Dni Młodzieży i zabezpieczenia szczytu NATO

Dowiedz się więcej:

Jakie są powody dymisji wiceszefa BOR Tomasza Kędzierskiego?

BOR oficjalnie podaje, że do dymisji doszło z "przyczyn osobistych". Jak zwraca uwagę reporter Radia ZET Mariusz Gierszewski, Tomasz Kędzierski nie miał pełnej wysługi emerytalnej. "Powody dymisji muszą być poważne" - dodał.

Idą zmiany w BOR. Jakie?

W połowie lutego 2017 r. - czyli po wypadku samochodowym z udziałem premier Beaty Szydło - MSWiA zapowiedziało zmiany w BOR. Służbę w niej pełnić będzie więcej funkcjonariuszy. Opracowane zostaną nowe zasady naboru. Kandydaci poddawani będą badaniu na wariografie. "Ochroną objętych zostanie więcej obiektów administracji państwowej. Obecnie za ich bezpieczeństwo odpowiedzialne są niejednokrotnie firmy ochroniarskie, które nie zawsze są w stanie zapewnić odpowiednie standardy ochrony" - tłumaczyło ministerstwo.Resort zapowiadał też "nowy etos" służby i nawiązywanie BOR do tradycji niepodległościowej Armii Krajowej. Zmienić ma się też nazwa. Nowy BOR ma nazywać się Państwowa Służba Ochrony. CZYTAJ WIĘCEJ >>>

Finaliści turnieju IPN solidaryzują się z wyrzuconymi z Sejmu licealistami

Uważasz, że znasz ortografię? Sprawdź się
1/26Oceń, czy podane słowa zapisane są poprawnie, czy nie.
Pożeczka
Zobacz także
Komentarze (89)
Wiceszef BOR płk Tomasz Kędzierski podał się do dymisji. Był w ochronie Lecha Kaczyńskiego
Zaloguj się
 • 31.februarius

  Oceniono 56 razy 8

  "BOR oficjalnie podaje, że do dymisji doszło z "przyczyn osobistych". Jak zwraca uwagę reporter Radia ZET Mariusz Gierszewski, Tomasz Kędzierski nie miał pełnej wysługi emerytalnej. "Powody dymisji muszą być poważne" - dodał."

  No, jeżeli Gierszewski z Radia ZET tak uważa, to nie może być inaczej!

 • Agata Nemezis

  Oceniono 8 razy 0

  Nazwa BOR jest spoko przecież. Borowiki też się fajnie przyjęły. A teraz będzie CO? PS(tr)O. A pracownicy to PSOtniki. Eeeee ja bym się wypisała jakby mnie tak przemianowali. Pisuary mają jakąś manię wielkości. Dorwali się do władzy i się bawią. Rozdają sobie stanowiska, zmieniają nazwy na NARODOWE, PAŃSTWOWE jakby mieli jakiś kompleks i rozdmuchują swoje ego A PO się czepiają, że Amber Gold i kolesiostwo. A tu co się wyprawia? Rydzyk dostaje ziemie za darmo, kolesie rozdają sobie stanowiska, rozwalają NARODOWO PAŃSTWOWE auta, niszczą media ale, TEN rząd jest spoko i super bo kasę rozdaje. Yhm. Dowalą abonament węglowy (wtf??) To zobaczycie swoje 500 zł. Kurski czeka na kasę, elektrownie czekają na kasę, Rydzyk czeka na pieniądze po tym jak marmurami wyłożył kawiarnię dla pielgrzymów, my śpimy a w tym czasie oni sobie obiecują złote góry i dopływy, jak myślicie, z czyich kieszeni?

 • fagusp

  Oceniono 56 razy 0

  Zamiast BOR będzie Państwowa Służba Ochrony? Czyli takie sztafety ochronne (Die Schutzstaffel der NSDAP - w skrócie SS) tylko dla niepoznaki z dopiskiem "Państwowa". Później się ten przypisek usunie, a brygady Macierewicza w Waffen SO. I nikt kurduplowi nie podskoczy.

 • anekelea

  Oceniono 82 razy 0

  A jak tam droga Prokuraturo sprawa wypadku Szydło? Jakoś cicho się zrobiło po odczycie rejestratorów... Czyżby zaczęło się mataczenie? Śledztwo będzie trwało tyle co wyjaśnianie katastrofy smoleńskiej przez "zespół Macierewicza"???

 • cmochall

  Oceniono 9 razy -1

  Pokochal zycie?

 • 2kotunia1

  Oceniono 15 razy -1

  Nowy "etos służby" to nic innego jak powrót do zasad kard. Rychlie . Tak trzymać buce jechane

 • mirek76pl

  Oceniono 35 razy -1

  W ciagu ostatnich 2 miesiecy zadna limuzyna nie rozbita, wiec najwyzsza pora na zmiany.

 • wolak007

  Oceniono 39 razy -1

  Witamy internetowe brygady propagandy PIS! Pytanie, co tak późno dzisiaj? Odprawa się przedłużyła?...

 • azotanpotasu

  Oceniono 43 razy -1

  spokojnie, jest taka corka lesniczego....

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje