Poseł PO deklaruje, że mógłby przyjąć uchodźców do swojego domu. "Mamy wolne pokoje"

Marcin Święcicki

Marcin Święcicki (Fot. Krzysztof Miller / Agencja Gazeta)

W obliczu możliwych konsekwencji wyciągniętych przez Komisję Europejską względem Polski, Marcin Święcicki z PO po raz kolejny zadeklarował, że jego dom jest otwarty na uchodźców.

Były prezydent Warszawy i minister ds. zagranicznej współpracy gospodarczej w rządzie Mazowieckiego poseł PO Marcin Święcicki wystąpił w "Gościu Poranka" TVP Info. W programie poruszono m.in. kwestię nieprzyjmowania uchodźców przez Polskę. Jak zaznaczył Święcicki, osoby uciekające przed wojną są w jego domu mile widziane.

Wolne pokoje

Mam dom, w którym kiedyś mieszkałem z teściami i czwórką dzieci. Była nas tam masa, a teraz mieszkamy tam sami z żoną. Mamy wolne pokoje i możemy przyjąć uchodźców. Ja cały czas to powtarzam

- mówił i dodał, że nie jest jedyny. - Wiele organizacji jest gotowych przyjąć uchodźców - przypomniał.

To rzeczywiście nie pierwszy raz, kiedy Święcicki zadeklarował, że w razie potrzeby udzieli schronienia uchodźcom. W listopadzie ubiegłego roku w tym samym programie mówił, że "jest gotowy przyjąć muzułmanów ze strefy wojny".

Polski Karol Młot

Na temat uchodźców wypowiadał się dzisiaj również Mariusz Błaszczak. Minister spraw wewnętrznych i administracji mówił, że przyjęcie nawet niewielkiej liczby uchodźców skutkowałoby stworzeniem "zamkniętych enklaw, które są naturalnym zapleczem dla terrorystów". Błaszczak wspomniał przy tym, że w VIII wieku Karol Młot "zatrzymał nawałę muzułmańską we Francji" i że próby opracowania nowej koncepcji intelektualnej integracji mija się z celem, ponieważ "taka koncepcja powstała 2000 lat temu. Nazywa się chrześcijaństwo".

Zacięta dyskusja o uchodźcach. Redaktor do Błaszczaka: I pan chce być Karolem Młotem Polski?

Komisja Europejska ma jeszcze dzisiaj ogłosić decyzję ws. wszczęcia postępowania przeciwko krajom unijnym, które odmawiają przyjęcia uchodźców. Te kraje to Polska, Węgry i Czechy.

M. Błaszczak: Grupa Wyszehradzka nie zgadza się na sankcje. Decyzje ws. relokacji uchodźców powinny być podejmowane jednomyślnie

Zobacz także
Komentarze (84)
Poseł PO deklaruje, że mógłby przyjąć uchodźców do swojego domu. "Mamy wolne pokoje"
Zaloguj się
 • rosswatowski

  Oceniono 49 razy 11

  ależ, jeśli tak to chyba nie będzie problemu hyhyhy teraz czekamy na następnych lewackich chętnych, Konstancin i Wilanów i te wielkie wille na pewno pomieszczą sporą część przychodźców --- bravo

 • proteusz33

  Oceniono 50 razy 10

  Marcin,jesteś bogaty.Co ci przeszkadza w tym żeby kupić dom na Lazurowym Wybrzeżu i przyjąć tam uchodźców?

 • bart5554

  Oceniono 42 razy 10

  Niech przyjmie uchodzców z Ukrainy. Ostatnio kolejnych czterech ukraińskich żołnierzy zginęło, gdy terroryści zbrodniarza-Putina dokonali ponad 70 ataków na naszego wschodniego sąsiada.

 • gadojan

  Oceniono 21 razy 9

  To orzyjmij nie obiecuj...

 • scibor3

  Oceniono 33 razy 9

  Utrzymanie też im zapewniasz? Im i ich licznym rodzinom? Bo, że hojny (z cudzej kieszeni) jesteś to wiem.
  Na kolana chamy, śpiewa Lucjan Pavarotti
  Święcicki kopsnął mu parę moich nowych złotych

 • wolverine_14

  Oceniono 39 razy 9

  Jakby chciał przyjąć uchodźców, to by już przyjął.
  Uchodźców w Poslce nie brakuje obecnie i nie brakowało w ostatnich latach. Czeczeni (ci są najlbliższi tym których chce przyjmować tysiącami), Białorusini, Ukraińcy.

 • wlodzimierz.il

  Oceniono 15 razy 7

  >Poseł PO deklaruje, że mógłby przyjąć uchodźców do swojego domu. "Mamy wolne pokoje"

  Trzymać go za słowo i na razie zasiedlić u niego kilku Cyganów.
  Dla testu czy się nie wycofa.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje