Żona zmarłego oficera BOR reaguje na wpis Stuhra. "Nie jestem waszą smoleńską wdową"

z

z (z)

Dopiero co Maciej Stuhr bronił się przed krytyką "Wiadomości" TVP, jaka spadła na niego za żart o tupolewie. Teraz wsparła go Krystyna Łuczak-Surówka, żona chor. Jacka Surówki, który zginął w katastrofie smoleńskiej.

 "Skur***stwem" nazwał ostatnio Maciej Stuhr zbijanie politycznego kapitału na katastrofie smoleńskiej. Mocne słowa padły po tym, jak "Wiadomości" przypomniały jego żart o tupolewie.

Łuczak-Surówka dziękuje za odwagę. Ale nie tylko

- Przepraszam, miało być poważnie, a państwo mają tu polew - powiedział Stuhr w czasie gali rozdania nagród filmowych, Orły 2016. Reporter "Wiadomości" wykorzystał te słowa w materiale i opatrzył krytycznym komentarzem.

Stuhr we wpisie na Facebooku tłumaczył, że jego drwina była wymierzona nie w ofiary katastrofy prezydenckiego tupolewa, a w tych, którzy "gwałcą pamięć tych ofiar opowiadając o sztucznej mgle, ofiarach które przeżyły katastrofę, strzałach, trotylu, płonących samolotach w locie, czy wybuchach termobarycznych". Odpowiedziała mu wdowa po oficerze BOR, który zginął w Smoleńsku.

Panie Macieju. Pozwolę sobie po raz drugi podziękować Panu za odwagę mówienia tego, co Pan myśli oraz za to, że nie myli uśmiechu ze śmiechem, ironii z obrazą ani myślenia z czynnościami mózgu

- napisała w publicznym poście Krystyna Łuczak-Surówka. Przypomniała, że już rok temu dziękowała aktorowi za wspomniane słowa.

Łuczak-Surówka: Nie jestem waszą "smoleńską wdową"

Swój pełen żalu wpis zakończyła: "Nie jestem waszą "smoleńską wdową". Kiedyś byłam czyjąś żoną a dziś jestem kobietą, która żyje i daje żyć innym. Tego samego życzyłabym sobie względem mnie ze strony mojego narodu, choć po tych 7 latach wiem już na jak niewiele mogę liczyć". I zakończyła pytaniem: "Polsko, gdzie jesteś? Gdzie serce Twoje?".

Krystyna Łuczak-Surówka jest historykiem i krytykiem designu, wykładowcą warszawskiej ASP. Jej mąż, chorąży Jacek Surówka był funkcjonariuszem Biura Ochrony Rządu. W październiku 2010 roku "Gazeta Polska" ogłosiła, że oficer BOR dzwonił do żony już po katastrofie. - To bardzo bolesna nieprawda. Mąż do mnie nie dzwonił - mówiła wówczas.

Poruszającego wywiadu udzieliła w Joannie Racewicz w "Pytaniu na śniadanie" TVP2. - Jakbyś mnie zapytała o prezent marzeń... Jest taki stary film "Man in Black" i tam była pałeczka, którą naciskasz i kasujesz pamięć. Nacisnęłabym ją w ułamku sekundy, kasując wszystkim pamięć, łącznie z własną. Bo to jest za duża cena, to zainteresowanie. Mi przeszłość już nie wróci, a chciałabym żyć - podsumowała.

Sejm ustanowił rok 2018 Rokiem Praw Kobiet. Nie wszystkim politykom to się podoba

Myślisz, że znasz geografię? Sprawdź, czy rozpoznasz wskazane państwo
1/24Określ, czy zdanie jest prawdziwe, czy fałszywe.
Grafika przedstawia Polskę
Zobacz także
 • Demonstracja w Rosji Setki zatrzymanych po protestach w Moskwie. Tysiące wyszły na ulice przy okazji "Dnia Rosji"
 • Kandydaci na astronautów Średnia wieku to 34 lata, a mają doktoraty i licencje pilotów. Mogą polecieć na Marsa
 • Richard Nixon w Warszawie. Wizyty amerykańskich prezydentów w Polsce. Nie obyło się bez dużych wpadek
Komentarze (309)
Żona zmarłego oficera BOR reaguje na wpis Stuhra. "Nie jestem waszą smoleńską wdową"
Zaloguj się
 • leszek.30

  Oceniono 149 razy 51

  I co spotkało łajdaków "G.Polskiej" Sakiewicza, Gmyza..itd. za ten łajdacki, w stylu UB, artykuł, w którym twierdzili o telefonie zabitego w katastrofie chorążego Surówki do żony ???
  Otrzymali milionowe dotacje od PiS-bolszewii i zlecenie na reklamy rządu, MON..itp..
  A powinni siedzieć w więzieniu, skur..syny..!!!

 • ochujek

  Oceniono 143 razy 43

  Są w Polsce mądre kobiety. W nich nadzieja. Na pewno boli ją pisowski kabaret, odgrywany na ulicy co miesiąc, od siedmiu lat.

 • tyfus.wolski

  Oceniono 129 razy 29

  Co powiedzieć o karle, który od 7 lat uprawia taniec demona na trumnach? Co powiedzieć o chochołach i sekcie warchołów, którzy mieszają w jednym kotle politykę, religię i jad nienawiści, dzieląc naród i szczując Polaka przeciw Polakowi? Co powiedzieć o niszczeniu prawa, szkolnictwa, sztuki, wojska, reputacji Polski - a nazywa się to "dobrą zmianą"? ABSURD to najlżejsze określenie bełkotu smoleńskiego.

 • kociewiak999

  Oceniono 115 razy 23

  ..nikt tu nie smieje sie z tragedi smolenskiej araczej z glupoty politykow PIS ktorzy zrobili z tragedi reklamowke promujaca ich partie PIS ich klamstwa i nienawisc

 • bacowa

  Oceniono 115 razy 19

  Na ostatniej miesięcznicy Kaczyński oficjalnie przyznał że to hucba polityczno-religijna, a Policja potwierdziła to jako akt religijny, czyli sekta smoleńska w pełnej krasie.

  Tylko jakoś dziwnie nie przyznaje się do tego oficjalnie Kościół

  czyżby Naczelnik z Macierewiczem uknuli rozłam w Kościele?

 • vidi12

  Oceniono 34 razy 16

  Zarówno Ewa Kochanowska jak i Krystyna Łuczak-Surówka mają prawo przeżywać żałobę po utracie męża na swój sposób... Trzeba to uszanować :( Po prostu...

 • Waleria Ksycka

  Oceniono 101 razy 15

  Tym którzy zginęli w katastrofie w czasie wykonywania swoich obowiązków należy się podwójny szacunek. Oni polecieli na tę wycieczkę bo musieli.

 • etyk3

  Oceniono 71 razy 11

  A może ta ''smoleńska wdowa''podziękuje również polskim władzom że po tej okropnej tragedii dopilnowały tego że zwłoki jej męża były potraktowane z należytym szacunkiem i godnością.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane

Najnowsze informacje